Mostantól a főiskolai és egyetemi hallgatók az ország bármely részéről az eredeti ár töredékéért, diákáron szerezhetnek nemzetközi Ethical Hacking minősítést a Műegyetem és a NetAcademia Oktatóközpont együttműködése révén, így kiemelkedő lehetőségekhez juthatnak a munkaerőpiacon.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem az egyike annak a 19 európai felsőoktatási intézménynek, mely hivatalosan tarthat Ethical Hacking tanfolyamot. Az egyetem a tanfolyamot meghonosító NetAcademia Oktatóközpont oktatóival együttműködve már harmadik éve képzi a műegyetemistákat a hivatalos EC-Council tananyag alapján, melyből többek között olyan nemzetközi szervezetek és vállalatok IT-biztonsági szakembereit is továbbképezik, mint a Pentagon, az FBI vagy a Microsoft. Már eddig is mintegy 60 hallgató vett részt a tanfolyamon, mostantól azonban a részvételi lehetőséget kiterjesztik az ország valamennyi felsőoktatási intézményének hallgatójára.
„Mivel a tantermi képzéssel egyidőben online is zajlik az oktatás, gyakorlatilag bárki, az ország bármely pontjáról becsatlakozhat - akár a határon túlról is -, csupán alapos informatikai tudásra van szükség. A résztvevők a hivatalos tananyag mellett vizsgavouchert is kapnak, így hivatalos Certified Ethical Hacker (CEH) minősítést szerezhetnek” – mondta Fóti Marcell, a NetAcademia Oktatóközpont vezetője.
A március 1-én induló képzésen a diákok a piaci árhoz képest 77 százalék kedvezménnyel vehetnek részt, ráadásul az oktatás keretein belül már hallgatóként megkaphatják a nemzetközileg elismert CEH minősítést.
„A biztonság ma már alapvető része az informatikai rendszerek tervezési folyamatának, így a tárgyak tematikájában és a tanszéken szakértő oktatók által vezetett önálló hallgatói munkában is jelentős hangsúlyt kap ez a kérdéskör. A biztonságcentrikus gondolkodás ma az egyik olyan terület, amely lehetővé teszi minőségi megoldások készítését, és ezzel immár a szakmában működő hazai cégek is tisztában vannak. Azok a hallgatók, akik ezen a területen naprakész tudással, otthonosan mozognak, és ezt egy nemzetközi minősítéssel igazolni is tudják, kiemelkedő lehetőségekhez juthatnak a munkaerőpiacon” – mondta Dr. Vajk István, a BME Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszékének vezetője.
A képzésre jelentkezni a BME Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszékének oldalán (http://www.aut.bme.hu/EthicalHacking) lehet.