A bevételi és nyereségadatok igen jók, főként ha az első negyedéves számokhoz viszonyítjuk őket. Persze figyelembe kell venni az időszaki változásokat is, a tavaszi nagy beruházásokat. Ennek ellenére a processzor- és flashmemória-hiány állandó értéken tartotta az árakat, mely mindkét vállalatnak előnyére vált. Az Intel és az AMD elsőnek, illetve másodiknak számít ezeken a piacokon - írja a CNet.
A horizonton is csak néhányan látnak felhőket. Az i820-as chipseteken található MTH memóriafordító hub miatti alaplap-visszahívás 200 millió dollárjába került az Intelnek. A második fél év folyamán az igények tovább nőnek, és úgy néz ki, az Intel képes lesz úrrá lenni a hosszú ideje, már tavaly október óta tartó ellátási gondokon. A növekvő termelés az agresszív árpolitika visszatértét jelenti, mindkét vállalat nagy leértékeléseket tervez őszre.
Az AMD jövőbeli lehetőségei könnyen kiszámíthatók, a vállalat közlése szerint év végéig 30 százalékos piaci részesedésre akarnak szert tenni. Ehhez be kell törniük a nagyobb nyereséget jelentő üzleti piacra, ami eddig nem igazán sikerült. A "Mustang" processzor, az Athlon szerverekbe szánt változat az év végén fog megjelenni, ez talán változtathat a helyzeten.
Az AMD eddigi előretörését az Athlon erős médiatámogatása és az Intel szállítási gondjai okozták. Tény, hogy a legtöbb PC-gyártó csúcstermékeinél ma már az Athlonokat favorizálja a Pentium III-mal szemben. Persze az Intel javuló termelése lassíthatja az AMD-t. "Minden trend az AMD részesedésének növekedését mutatja - nyilatkozta Bean McCarron, a Mercury Research piackutató cég vezetője. - A kérdés csak az, hogy merre mennek a jövőben?"
A jövőben az Inteltől az Itanium várható, az első 64 bites szerverchip, és a Pentium III-utód Pentium4. Az AMD eközben a Duronnal kíván az alacsonyabb árú processzorok piacán előrenyomulni, akkora részesedést szerezni, amekkorát csak bír, továbbá a Mustang és a laptopokba szánt Athlon, a "Corvette" várható.