A Mol távközlési hálózatát jelenleg a cég saját tulajdonában lévő Mol Telecom kezeli, siófoki központtal. A hálózat különböző távközlési technológiákból épül fel, közte van egy optikai kábelrendszer is. A Mol a harmadik negyedévben szeretné lebonyolítani az üzletet, és az év végéig teljesen lezárni a folyamatot.
Középtávú megújított stratégiai tervei szerint, melyet októberben hoztak nyilvánosságra, a Mol a fenti üzleti lépésekről már bejelentést tett, akkor az üzletet 40 milliárd könyv szerinti értékre becsülte.
A Molnak a múlt évben nem sikerült létrehozni a stratégiai szövetséget a távközlési hálózat működtetésére az alternatív szolgáltatóként jelentkező PanTel Rt.-vel. A Mol 20,9 százalékban tulajdonosa volt a PanTelnek, de az elmúlt év elején eladta vagyonrészét a társtulajdonos KFKI Számítástechnikai Rt.-nek 1,4 milliárd forintért. A PanTel eredetileg a Mol távközlési infrastruktúrájára akarta építeni hálózatát, de a két társaság nem tudott megegyezni a vagyoni eloszláson. Az eladás után a PanTel a MÁV vonalai mentén lévő hálózatokra és azok továbbfejlesztésére összpontosított, a MÁV szintén társtulajdonos a PanTelben.
Az MVM-el való együttműködés biztos alapot jelent az olajtársaság távközlése számára, a hírforrás szerint. A MVM és az Antenna Hungária vezetése korábban kijelentette, együttműködő szervezetet hoznak létre, amely más távközlési társaságokat is elláthat, közte a mobiltelefon-üzemeltető Vodafone-t, amely 20 százalékban az Antenna Hungária tulajdona.