Az IBM és az Ericsson új fejlesztéssel áll elő az 5G terén

forrás: Prím Online, 2017. február 8. 15:13

Az IBM és az Ericsson közös fejlesztésben hozott létre egy kompakt, szilíciumalapú milliméterhullámú (mmWave) fázisvezérelt antennarács integrált áramkört, amely 28 GHz-en üzemel, és a jövőbeni 5G bázisállomásokon lesz használható. A mmWave áramkör nagyban gyorsíthatja az 5G-kompatibilis kereskedelmi hálózatok bevezetését.

Az IBM Research és az Ericsson tudósai az áttörést egy kétéves együttműködés eredményeképpen érték el, amelynek célja a fázisvezérelt antennarácsok fejlesztése volt az 5G technológia számára. Az IBM szakértelme a magas fokon integrált, fázisvezérelt mmWave antennarács-áramkörök és az integrált antennák területén, valamint az Ericsson tapasztalata a mobilkommunikációs áramkörök és rendszerek tervezésében segített a partnereknek több új technológiai mérföldkő elérésében.

 

A fázisvezérelt antennamodul áttörésről

Ahhoz, hogy a jövőbeni 5G fázisvezérelt antennarács-megoldások kereskedelmileg megvalósíthatók legyenek, az alkatrész mérete, súlya, költsége és teljesítménye nagyon fontos tényezők. Az IBM és az Ericsson csapatának eredménye, a világ első szilíciumalapú, 28 GHz-en, e technológiával működő antennamodulja egy jelentős lépés a kihívás megoldása felé vezető úton. A négy monolitikus integrált áramkörből és 64 keresztpolarizált antennából álló modul kb. 2,8” x 2,8” méretű, azaz egy szokásos okostelefon méretének a fele. Ennek a kompakt formatényezőnek az elérése nagy jelentőségű a technológia széles körű elterjedésében, különösen beltéri és sűrűn lakott városi környezetekben.

 

A csapat ezenkívül demonstrálta az egyidejű keresztpolarizációs működést az adó és vevő módokban. Ez a képesség lehetővé teszi, hogy egy fázisvezérelt antennamodul két nyalábot hozzon létre egyidejűleg, ezzel megkettőzve az egyidejűleg kiszolgálható felhasználók számát, és javítva a technológia értékét és gazdaságosságát.

 

A milliméteres hullámtartományú jelek használatának a mobilkommunikációban az egyik legfőbb feltétele a rádiók közötti megfelelő hatótávolság elérése a célalkalmazások támogatásához. 28 GHz-en az egyes antennák aprók, és egyedileg támogatják a rövid hatótávolságú kommunikációt, de a kisméretű antennák kombinációja nemcsak a hatótávolságot növeli, hanem lehetővé teszi a jelek konkrét irányokba történő irányítását is. 

 

Az IBM és az Ericsson csapatának fázisvezérelt megoldása lehetővé teszi az 1,4 foknál is kisebb szögű nyalábirányítási felbontást, így a sugár precíz módon irányítható a felhasználók felé.

Kulcsszavak: hálózat 5G Ericsson IBM

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Jön a MI Expo! Kiderül, hogyan formálja át az iparágakat az AI

Vajon lesz értéke az emberi munkának az AI-korszakban? Milyen munkaerőt tud kiváltani az AI már 2024-ben? Hogyan változtatja meg a munkaköröket a technológiai forradalom? Ilyen és efféle kérdéseket fognak körbejárni a MI Expo előadói június 11-én a Lurdy Házban. A rendezvény célja, hogy betekintést engedjen a kkv-k számára az iparágukat érintő legfontosabb változásokba.

2024. április 24. 13:11

Újabb húszezer laptopot szállít a Delta Systems Kft. az iskoláknak

A tavaly őszi szállítás után idén újabb, csaknem 20 ezer laptopot kapnak Békés, Jász-Nagykun-Szolnok, Baranya és Somogy vármegye diákjai a Delta Systems Kft. közreműködésével mintegy 4 milliárd forint értékben. A Klebelsberg Központ nevében eljáró Digitális Kormányzati Ügynökség (DKÜ) a csaknem húszezer darab notebook beszerzésével kapcsolatos közbeszerzés nyerteseként nevezte meg a Delta Systems Kft. vezette konzorciumot, mellyel a négy vármegye tanulói számára biztosítják a digitális oktatáshoz való egyenlő hozzáférés feltételeit. 

2024. április 24. 10:12

Együttműködésre lép a CETIN Hungary és a Pécsi Tudományegyetem

A független, integrált távközlési infrastruktúra-szolgáltató CETIN Hungary Zrt. és a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kara a jövőben három kiemelt területen működik együtt: a kiberbiztonsági szolgáltatások fejlesztésében, a kutatás-fejlesztési tevékenység színvonalának további emelésében, illetve az építőiparban egyre elterjedtebb és ismertebb építményinformációs modellezéssel (BIM) kapcsolatos kölcsönös tudástranszferben.

2024. április 23. 16:21

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50