Konténerek használata még egyszerűbben

forrás: Prím Online, 2017. július 7. 11:54

A NetIQ Novell SUSE Magyarországi Képviselet bejelentette, hogy elérhetővé vált a SUSE CaaS (Container as a Service) Platform, a konténeralapú alkalmazásokhoz és szolgáltatásokhoz szánt fejlesztési és hosztingplatform. 

A megoldás segítségével az IT-üzemeltetők és a fejlesztők egyszerűbben oszthatják ki, felügyelhetik és skálázhatják a konténeralapú alkalmazásokat és szolgáltatásokat. A platform egyszerűsíti a menedzsmentfeladatokra alkalmas Kubernetes technológia használatát és telepítését, továbbá magában foglalja a mikroszolgáltatásokhoz és konténerekhez készült SUSE MicroOS operációs rendszert és a konfiguráláshoz szükséges eszközöket is. Segítségével a szervezetek lerövidíthetik a piacra jutási időt, hatékonyabb működést érhetnek el, és eredményesen támogathatják a DevOps folyamatokat.

„A konténertechnológia révén a szervezetek hatékonyabban fejleszthetik és működtethetik alkalmazásaikat, ugyanakkor ők maguk nem szívesen vállalkoznak a nagyfokú biztonságot igénylő, komplex konténeres környezet önálló bevezetésére és karbantartására. Inkább a közvetlen hasznot hozó alkalmazások fejlesztésére összpontosítanak. Ezért hozott létre a SUSE egy könnyen kezelhető konténerinfrastruktúra-megoldást, amely támogatást nyújt a vállalatoknak a legújabb, a felhőben is egyszerűen használható, konténeralapú alkalmazások bevezetéséhez, hogy fokozatosan állhassanak át hagyományos, meglévő alkalmazásaikkal az új architektúrára” – foglalta össze Hargitai Zsolt, a Magyarországi Képviselet üzletfejlesztési vezetője.

 

A SUSE CaaS Platformot bemutató videó: 

 

A SUSE CaaS Platform egyszerűsíti a menedzsmentért felelős Kubernetes technológia üzembe helyezését és használatát. Ezenfelül konfigurációs eszközöket is tartalmaz, és magában foglal egy kifejezetten mikroszolgáltatásokhoz és konténerekhez készült operációs rendszert. A SUSE MicroOS rendkívül könnyen telepíthető, felügyelhető és frissíthető, ezért mindig naprakész. A minimális erőforrásigényű operációs rendszer gyorsan indítható, és nagy mennyiségű szolgáltatás kezeléséhez is ideális.

 

A SUSE CaaS platform az alábbi előnyöket kínálja az ügyfelek és a partnerek számára:

  • Alkalmazások gyorsabb piaci bevezetése azonnal használatba vehető eszközöknek köszönhetően. Az ügyfelek így a nagy volumenű felhasználásra tervezett Kubernetes technológiával felügyelhetik a működést, hibatűrő konténerszolgáltatásokat vezethetnek be, maximális hordozhatóságot valósíthatnak meg, és megbízható számítástechnikai környezetben végezhetik a fejlesztést. 
  • Hatékonyabb működés olyan beépített konténereszközök révén, amelyek automatizálják a telepítési folyamatokat, és teljes alkalmazás-életciklusra kiterjedő támogatást kínálnak a konténerekben. A megoldás lehetővé teszi a helyszíni könyvtárkezelést, a konténeres szoftverképek létrehozását és biztonságos patchelését, a biztonságos együttműködést, valamint a SUSE Registry megbízható szoftverképeinek használatát.
  • DevOps támogatás az alkalmazás-életciklus kezelésének továbbfejlesztéséhez. A megoldás ugyanazon az egységes konténerplatformon kapcsolja össze a fejlesztőket és az üzemeltetőket, így mind a fejlesztés, mind pedig az üzemeltetés terén segíti az időmegtakarítást. Emellett megkönnyíti a mikroszolgáltatások bevezetését, és támogatja a konfiguráció és a kód együttes kezelését.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Országszerte elérhetővé válik a Netrevalók program

A Netrevalók program sikeres tavalyi indulása után idén az Informatikai és Könyvtári Szövetséggel kötött megállapodással országos szintűvé válik a kezdeményezés, és 27 fővárosi könyvtár mellett 48 vidéki intézmény is csatlakozik a programhoz. Így összesen már 45 településen lesz elérhető a generációk digitális edukálását célzó program. A digitális infrastruktúra fejlesztése érdekében a Magyar Telekom a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár és az Informatikai és Könyvtári Szövetség részére 100- 100 darab monitort adományoz a programban résztvevő könyvtárak számára.

2024. március 28. 11:50

Tabudöntögető témákat feszegetnek a diákok a Megoldások a holnapért programban

Kiválasztották a Samsung és az EdisonKids által meghirdetett Megoldások a holnapért kihívás legjobb 50 diákcsapatát. A fenntarthatóság, a jövő oktatása és a közösség hívószavára összesen 120 jövőformáló és kreatív pályázat érkezett az ország számos pontjáról. A továbbjutók új készségekkel és ismeretekkel gazdagodhatnak a Megoldások a holnapért speciális tanulási platformján, hogy újszerű megoldást dolgozhassanak ki az általuk felvetett problémára. Az oktatási anyagok összeállításában, a diákok tervezői gondolkodásának elmélyítésében idén ismét kulcspartner a Cellux Csoport. A csapatokat támogató tanárok mentorálásában a Hősök Tere Alapítvány ad szakmai segítséget.

2024. március 28. 10:01

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05