Az egyetem nem csak az egyetemről szól

forrás: Prím Online, 2019. október 16. 17:17

Az egyetemista fiataloknak sokszor sok helyről kell összeszedniük azt a tudást, amivel majd képesek lesznek úgy kilépni a munkaerőpiacra, hogy kevés aggály legyen bennük. A ChaosStack fejlesztői verseny kétszeres győztesével, Rabatin Gáborral beszélgettünk a fiatalok lehetőségeiről, amiket érdemes az egyetem mellett átélni.

A magyarországi felsőfokú oktatás jó minőségű, de többségében elmélet központú, így a soft skillek fejlesztése, úgy, mint a csoportmunka, kritikus gondolkodás, kommunikáció és társai háttérbe szorulnak. Egy friss egyetemistának keresnie kell az ingereket, hogy merre induljon saját útjának feltérképezése érdekében.

 

A győztes csapat tagjai balról jobbra: Rabatin Gábor, Móricz Tamás, Király Bálint

 

„Számomra két nagyon fontos út van: a szakkollégiumi élet és a versenyek. Ezekből tanulok a legtöbbet.” – mesélte Rabatin Gábor, aki jelenleg a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem mérnökinformatika mester szakos hallgatója. – „A szakkollégium egy olyan professzionális játszótér, ahol tét nélkül ki lehet próbálni a nagybetűs élet kihívásait, a Simonyi Károly Szakkollégium víziója szerint pedig egy ’szakmai ugródeszka’ a szervezet, hiszen konkrét speciális szakmai tudást is elsajátíthatunk.”

 

A szakkollégiumi mozgalom keretein belül menedzsment készségeket és szakmaspecifikusan szakmai ismereteket is könnyen és gyorsan magukévá tehetnek a szakkollégiumok tagjai.

 

 

„A versenyzés mindig is a véremben volt, imádom magam kihívások elé állítani és tesztelni a tudásom. Eleinte nehezebben ment, de mint mindenben, ebben is sokat lehet fejlődni, ráadásul a sok különböző típusú verseny közül, mindenki megtalálhatja a hozzá legjobban illőt” – tanácsolja Rabatin Gábor. – „Kipróbáltam magam már ACM programozó versenyeken, gazdasági esettanulmányi versenyeken, hackathonokon, de a kedvencem és amiben a legeredményesebben szerepeltem eddig, azok a fejlesztői versenyek, például amilyen a ChaosStack is, amikor rövid idő alatt sok különféle feladatot kapunk. Ezek egyszerre fárasztanak el és töltenek fel.”

 

Az idei ChaosStacket 2019. szeptember 28-án rendezték meg és a versenyzőknek 10 különböző feladatot kellett megoldaniuk, többek között adatelemzési, gépi tanulási, web fejlesztési és algoritmikus területekről. A versenyen 20 csapatban 80 fő versenyzett és reggel 9-től este 7-ig folyamatosan dolgoztak a kihívásokon. A versenyt Rabatin Gábor, Móricz Tamás és Király Bálint csapata nyerte mindössze 1 ponttal megelőzve a „1337” csapatot.

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Sony World Photography Awards 2024 – kihirdették a nyerteseket

A World Photography Organisation egy különleges gálaünnepségen Londonban kihirdette a Sony World Photography Awards 2024. évi nyerteseit. Az immár 17. éve megrendezett díjátadó ünnepség napjaink legjobb fotográfiai alkotásait mutatja be, valamint az elmúlt év legközkedveltebb képeit és történeteit díjazza. A győztes, döntős és shortlistre került képek április 19-től láthatók a Sony World Photography Awards 2024 kiállításon a londoni Somerset House-ban.

2024. április 19. 20:08

Kiberbiztonsági útmutató készült a magyar kkv-knak

A magyar kisvállalkozásokat támogató kiberbiztonsági kézikönyvet mutatott be az Európai Innovációs és Technológiai Intézettel (EIT Digital), a Nemzetközi Digitális Alapítvánnyal (Global Digital Foundation) együttműködve a Huawei Technologies. 

2024. április 19. 18:43

A MITTE az ügynökségi partnere a világ első tokenizált naperőmű projektjének

A MITTE felel a globális zöld energia vállalat, a Sunmoney Solar Group almárkájának branding és social feladataiért, illetve a Sunmoney 360 app design feladataiért.

2024. április 19. 16:59

Ünnepel a Samsung Galaxy Team európai sportolói csapata

Már csak 100 nap, és elkezdődnek a 2024-es párizsi olimpiai és paralimpia játékok. Ez alkalomból a Samsung, az esemény nemzetközi partnereként bejelenti eddigi legnagyobb létszámú sportolói csapatát. A vállalat idén összesen 57, köztük 44 európai Team Galaxy versenyzőt támogat – olyan sportolókat, akik a játékok során országukat képviselik –, hogy az olimpián is kihozhassák magukból a bennük rejlő lehetőségeket. 

2024. április 19. 15:11

Új szintet léphet az MI-forradalom az adatközpontokban

Együttműködési megállapodást kötött a Schneider Electric és az NVIDIA, a két cég összefogásának köszönhetően megnyílik az út a mesterséges intelligencia (MI) alkalmazásokat még jobban támogató, ugyanakkor energiahatékonyan működő adatközpontok kialakítása előtt. A megállapodás részeként a Schneider Electric leányvállalata, az AVEVA digitális iker platformját összekapcsolják az NVIDIA Omniverse megoldásával, egységes környezetet biztosítva a virtuális szimulációhoz és az együttműködéshez.

2024. április 19. 13:24

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09