Virtuális valóság is segíti a mérnökképzést a Bosch laboratóriumában a Debreceni Egyetemen
Virtuális csoportmunka- és előadások, 3D-s vetítések, modellezés VR-eszközökkel – a jövőben ezekre is lehetősége lesz a Debreceni Egyetem Műszaki Karán tanuló mérnökhallgatóknak a maklári Bosch kihelyezett laboratóriumában. A vállalat most a mérnökoktatásban hiánypótló VR-eszközökkel szerelte fel az egyetem Gépészmérnöki Tanszékén még 2017-ben létrehozott Robert Bosch AS Mérnöki Oktató és Fejlesztő Laboratóriumot. A korszerű eszközök oktatási és kutatási célokat szolgálnak, színesítik a képzést és új projektek elindítását segítik.
- Korszerű VR-eszközökkel bővül a Robert Bosch AS Mérnöki Oktató és Fejlesztő Laboratórium a Debreceni Egyetem Műszaki Karának Gépészmérnöki Tanszékén
- A virtuális valóság alkalmazása segíti a mérnökképzést és kutatási célokat is szolgál
- „Fontos számunkra, hogy a hallgatók naprakész, a gyakorlatban is alkalmazható tudást szerezhessenek” – Michael Zink, a Robert Bosch Automotive Steering Kft. műszaki ügyvezető igazgatója
„A Bosch sikerének egyik záloga, hogy stratégiai partnerként tekint a magyarországi egyetemekre, és támogatjuk az utánpótlás képzését. Fontos számunkra, hogy a hallgatók naprakész, a gyakorlatban is alkalmazható tudást szerezhessenek, amelyhez leginkább az oktatás fejlesztésével járulhatunk hozzá” – mondta Michael Zink, a Robert Bosch Automotive Steering Kft. műszaki ügyvezető igazgatója.
Oktatásfejlesztés a modern technológia használatával
„A korszerű VR-berendezéseket 3D-s vetítésekre, előadásokra használjuk. A különleges hálózatnak köszönhetően az eszközök segítségével a hallgatók és az oktatók közös csoportmunkát is végezhetnek a virtuális térben” – mondta Dr. Husi Géza, a Debreceni Egyetem Műszaki Karának dékánja.
„A VR-eszközökkel a hallgatók a gyakorlatban is megismerhetik a modern technológiákat, gyártóeszközöket modellezhetnek és a virtuális világ adta lehetőségként munkafolyamatokat is nyomon követhetnek. Emellett a labor fejlesztése lehetőséget nyújt a VR-eszközök mérnöki alkalmazási területeinek kutatására is” - mondta Dr. Mankovits Tamás, a Debreceni Egyetem Műszaki Kar Gépészmérnöki Tanszékének tanszékvezetője.
A laboratóriumot elsősorban a Debreceni Egyetem Műszaki Karának gépészmérnök hallgatói használják majd. Az új VR-eszközök segítenek az olyan bonyolultabb tantárgyak, mint a mechanika, a gyártástechnológia, az anyagtudomány vagy a gépelemek egyszerűbb megértésében. A hallgatók a gép-és termékfejlesztés modern módszereit is megismerhetik.
Duális képzésben is részt vesz a Bosch
A Bosch maklári telephelye évek óta támogatja a Debreceni Egyetem gépészmérnöki duális képzését, hogy a hallgatók a gyakorlatban is megismerkedhessenek egy modern nagyvállalat működésével, elvárásaival. A duális képzésben résztvevő hallgatók szabadon használhatják a laboratóriumot tervezési feladatok elkészítésére, szakdolgozat vagy diplomamunka megírására is. Az itt szerzett tudás segíti a frissen végzett mérnökök elhelyezkedését, akár a Bosch maklári telephelyén is.
Kapcsolódó cikkek
- Új területeken tesztelik a VR technológiát
- Az Emirates a világ első légitársasága, amely virtuálisvalóság-alkalmazást kínál
- A világ első IVF szimulátora VR-ben és böngészőben az ARworks-től
- Integrált kutatói utánpótlás-képzés
- Digitális valóság: játékból munkaeszköz
- A Vive Focus Plus új frissítése tovább emeli a vállalati VR élményt
- Koronavírus-járvány: virtuális valóságban tervezik a csomagolóanyagokat
- A KLM Cityhopper virtuális valóság segítségével képzi az új pilótákat
- Kísértetiesen jó ajánlat a HTC VIVE Halloween kínálatában
- Iskolakezdés 2020: tavaly még kérdés volt, hogy kell-e a kütyü a tanuláshoz, idén már nem