Virtuális PLC-vel teszi rugalmassá az automatizálást a Siemens
A virtuális PLC-hosztolás lehetőségével bővíti PLC-portfolióját a Siemens. A termékvonal a továbbiakban a hardveres kontrollerek mellett virtuális PLC-ket is kínál majd a specifikus üzleti követelmények teljesítéséhez.
A Simatic S7-1500V az Industrial Operations X része, amellyel a Siemens az információtechnológia szoftveres képességeit következetesen integrálja az ipari automatizálás világával, hogy felgyorsítsa az IT és OT környezetek fúzióját, és növelje a gyártás rugalmas alkalmazkodóképességét.
– Hatvanöt évvel ezelőtti megjelenésük óta a PLC-k sokat fejlődtek, és változatlan megbízhatósággal szolgálták a gyártási folyamatok vezérlését, ezt fogják tenni a jövőben is – mondta Barabás Zsolt, a Siemens Zrt. értékesítési mérnöke. – Különösen nehéz ipari körülmények között továbbra is a hardveralapú kontrollerek felelhetnek meg például a speciális követelményeknek, a virtuális PLC-k nem ezeket váltják ki, hanem új távlatot nyitnak az automatizálásban. A kínálatunkban korábbról elérhető, érintőképernyős kezelőfelületekhez (HMI) és szoftveralapú kontrollerekhez képest, amelyek nyílt interfészeken keresztül kapcsolódnak az IT környezethez, a Simatic S7-1500V újdonsága, hogy immár a kódfuttatást és a felügyeletet is elvonatkoztatja a fizikai PLC-től.
A Simatic S7-1500V független a hardvertől, és a Siemens Industrial Edge felhőalapú platformján – más alkalmazásokhoz hasonlóan – központilag menedzselhető, gyorsan és rugalmasan a változó igényekhez illeszthető. A vállalatok az egyes szolgáltatásokat egyenként adhatják hozzá vagy állíthatják le ebben a környezetben, így költségeiket is optimalizálhatják, és az adatközpontú, szoftveralapú automatizálás révén a hirtelen bekövetkező, nem várt eseményekre is gyorsabban reagálhatnak. Ha egy kontroller például olyankor áll le, amikor a szolgáltatásmérnök nem tartózkodik a gyár területén, akkor a rendszerdiagnosztikától értesítést kap, és a hibát azonnal, távolról elháríthatja.
További előny, hogy virtuális kontrollerekkel az automatizálási mérnökök a PLC-projekteket is könnyebben skálázhatják, és a nyílt adatinterfészeken keresztül egyszerűen integrálhatják más IT megoldásokkal. Mivel a Simatic S7-1500V teljesen kompatibilis a TIA Portállal, a vállalatok újrahasznosíthatják automatizációs projektjeiket, és a gyorsabb megvalósítás mellett csökkenthetik beruházási költségeiket.
– Portfóliónkban mostantól hardveres, szoftveres és teljesen virtualizált PLC-ket is kínálni fogunk, amelyeket a vállalatok a meglévő informatikai eszközökkel programozhatnak és menedzselhetnek. Hamarosan megkezdjük a Simatic S7-1500V tesztelését a napi gyakorlatból vett, hazai használati esetekben, és a tapasztalatokat megosztjuk ügyfeleinkkel, hogy ezzel is segítsük felkészülésüket a virtuális PLC-k használatára – összegezte Barabás Zsolt.
Kapcsolódó cikkek
- Százezer milliárd dollárt hoz a digitalizáció a következő évtizedben
- Nagy sikerük volt az épületfenntartóknál a takarító robotoknak
- Egységes platformot épít a Daimler Truck
- Az autóipar megmutatja, hogyan kell a gyártást digitalizálni
- Kis és közepes méretű épületek intelligensebb és egyszerűbb kezelése
- Robbanás előtt a vállalati automatizáció
- Sajtódíjat indít a Siemens
- Siemens technológiával automatizálja abroncsgyárait a Continental
- A 18-21 évesek fele nem érti mi a mesterséges intelligencia
- A digitalizáció 7 előnye a szervezetek számára
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
Ez most Magyarország 10 legjobb munkáltatója a dolgozói vélemények alapján
A Munkahelyeink.hu nemzetközi karrierplatform közzétette a legnépszerűbb munkaadók rangsorát. A Top Employers Hungary lista jelenleg az egyetlen független rangsor, amely kizárólag a munkavállalók értékeléseire épül. Az idei toplistát a Coloplast Hungary, a Yettel Magyarország és a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary vezeti.
Robotokkal segíti a hatékonyabb oktatást a Yettel
Megkezdődött a felkészülési és jelentkezési időszak a 2024/2025-ös ProSuli robotikaversenyre. A mára országos jelentőségű, nemzetközi versenyrészvételt is kínáló eseménysorozatra új iskolák és robotikacsapatok jelentkezését is várják. Az újoncokat és kezdő csapatokat online oktatóanyaggal és konzultációs lehetőséggel segítik a szervezők, illetve nyílt pályázatot indítanak az iskoláknak ingyenesen megszerezhető LEGO robotkészletekre.