Egyre durvább módszereket vetnének be a drónok megfékezésére

forrás: Prím Online, 2015. november 16. 16:30

A drón jelentése szerint távolról irányítható pilóta nélküli repülőgép, melyet a 60-as évek óta használnak a hadieszközként, és amely korunk kedvelt játékszere lett. Divatos és nem túl olcsó szórakozás manapság a kamerával felszerelt modelleket szabadon, néha tiltott területekre bereptetni.

A drónok felhasználása a polgári életben és a hadi, elhárítási területen is növekszik, a többségnek csupán játék, az azonban már komoly gondot okoz, ha nem tudják irányítani a repülő szerkezeteket.

Tavaly csak Stockholmban négyszer kellett lezárni a repülőteret, amíg meg nem állapították, hogy a radaron látható ismeretlen eredetű tárgy egy eltévedt drón volt. A szabályozás sem hozta meg a várt eredményeket. Bár engedélyhez kötik a használatukat és repülési naplót is kell vezetni, a reptéri behatolások nem ritkultak meg.

 



A legnagyobb port kavart hír az volt, hogy egy eltévedt drón Washingtonban a Fehér Ház kertjébe zuhant. Több nyugati országban kezdtek ellenlépésekben gondolkodni, kiötölni, hogyan szabaduljanak meg a nem kívánatos behatolóktól. Most új technikákkal próbálkoznak. Francia cég dolgozik egy olyan rendszeren, amellyel radart fognak használni a drón beazonosítására, ezután egy kamera segítségével és zavaró jelek kibocsátásával átveszik a drón felett az irányítást, és eltávolítják a behatolót. Vannak ennél durvább és egyszerűbb megoldások is: az MBDA angol-francia-német cég lézerágyúval lövi szét a drónokat. Az általuk közzétett videó szerint az objektumot már ötszáz méter távolságból is le tudják vadászni.

forrás: Kossuth Rádió, Szombat reggel / hirado.hu

Kulcsszavak: jog drón

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A Rakuten Viber elnyerte a SOC 2 Type 2 tanúsítványt

A Rakuten Viber, a világ egyik vezető kommunikációs platformja, amely nagy hangsúlyt fektet a biztonságos és privát kommunikációra, sikeresen teljesítette a Service Organization Control (SOC) 2 Type II tanúsítványt. A SOC 2 az American Institute of Certified Public Accounts (AICPA) által kidolgozott ellenőrzési szabvány. Szigorú keretrendszerét úgy alakították ki, hogy biztosítsa az ügyféladatok biztonságát, rendelkezésre állását, bizalmas jellegét és védelmét.

2024. április 24. 11:38

Újabb húszezer laptopot szállít a Delta Systems Kft. az iskoláknak

A tavaly őszi szállítás után idén újabb, csaknem 20 ezer laptopot kapnak Békés, Jász-Nagykun-Szolnok, Baranya és Somogy vármegye diákjai a Delta Systems Kft. közreműködésével mintegy 4 milliárd forint értékben. A Klebelsberg Központ nevében eljáró Digitális Kormányzati Ügynökség (DKÜ) a csaknem húszezer darab notebook beszerzésével kapcsolatos közbeszerzés nyerteseként nevezte meg a Delta Systems Kft. vezette konzorciumot, mellyel a négy vármegye tanulói számára biztosítják a digitális oktatáshoz való egyenlő hozzáférés feltételeit. 

2024. április 24. 10:12

Ezek voltak a legnépszerűbb helyek és személyek az online médiában 2023-ban

Politikusok, sportolók, hazai és külföldi hírességek szerepelnek a leggyakrabban említett nevek között, amelyek megjelentek az online médiatérben 2023-ban. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) 93 népszerű médiafelület – televíziós csatornák, újságok, rádiók honlapjai, valamint hírportálok, közösségimédia-felületek, fórumok és blogok – elemzésével azt vizsgálta, kik álltak a hírek és a közbeszéd fókuszában, valamint azt is, hogy hazánk és a nagyvilág helyszínei közül melyek szerepeltek a legtöbbet.

2024. április 23. 19:24

Factor 4: a legújabb UltiMaker 3D nyomtató gyártósorok támogatására

Az UltiMaker április 22-én bemutatta az UltiMaker Factor 4 új, ipari 3D nyomtatót, amelyet kifejezetten gyártóüzemi felhasználásra, a gyártósorok működési hatékonyságának és megbízhatóságának növelésére fejlesztettek. Az UltiMaker Factor 4 hazai bemutatójára az Ipar Napjain kerül sor a kizárólagos hazai forgalmazó, a FreeDee Kft. standján (A pavilon, 101F).

2024. április 23. 18:00

Együttműködésre lép a CETIN Hungary és a Pécsi Tudományegyetem

A független, integrált távközlési infrastruktúra-szolgáltató CETIN Hungary Zrt. és a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kara a jövőben három kiemelt területen működik együtt: a kiberbiztonsági szolgáltatások fejlesztésében, a kutatás-fejlesztési tevékenység színvonalának további emelésében, illetve az építőiparban egyre elterjedtebb és ismertebb építményinformációs modellezéssel (BIM) kapcsolatos kölcsönös tudástranszferben.

2024. április 23. 16:21

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50