Komoly kibertámadás török szerverek ellen
A ".tr" doménnevet használó internetes címek - köztük a török minisztériumok, a hadsereg, a bankok és számos kereskedelmi cég honlapjának - kezelésével megbízott nem kormányzati szervezet, a Nic.tr közleményben tudatta, hogy a támadást külföldről szervezték meg. Binali Yildirim közlekedési, tengerészeti és hírközlési miniszter lapjelentések szerint aggasztónak nevezte a helyzetet, és kérte a szerinte elégtelennek bizonyult biztonsági intézkedések megerősítését.
Szakértők egyelőre nem tudták megmondani, ki indította a kibertámadást. Egyes török médiumok tudni vélik, hogy a támadások mögött Oroszország áll. A két ország viszonya feszültté vált azóta, hogy november 24-én lelőttek egy orosz vadászbombázót a szíriai-török határ közelében.
A török sajtó többi része szerint ezzel szemben az Anonymus hackercsoport indította a számítógépes műveletet Törökország ellen, és állítólag azt is bejelentette, hogy támadásának hátterében "az Iszlám Államnak Törökország által nyújtott támogatás" áll.
"Törökország az Iszlám Államot támogatja azzal, hogy kőolajat vásárol tőle és ellátja a sebesültjeit. (...) Ha nem szüntetik be az Iszlám Államnak nyújtott támogatást, további számítógépes támadásokat indítunk Törökország ellen" - áll az Anonymus közleményében.
Kapcsolódó cikkek
- Viccnek szánta az Anonymous az Európai Űrügynökség meghackelését
- Az Anonymous egy amerikai céget vádol az IÁ támogatásával
- Az interneten is háború dúl az Iszlám Állam ellen
- Lehetetlen elbújni az interneten
- Az Iszlám Állam harcosainak személyes adatait listázta az Anonymous
- Az Anonymus totális háborút hirdetett az Iszlám Állam terroristái ellen
- Több tízezer twitterező mellett CIA, FBI, NSA adatokhoz jutott az Iszlám Állam
- A kanadai hírszerzést támadja az Anonymous csoport
- Szíriai hackerek törték fel az amerikai haderő honlapját
- Kínai hekkerek négymillió amerikai munkavállaló adatait szerezték meg
Biztonság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.