Új távlatok a nyílt hálózatkezelésben

forrás: Prím Online, 2016. január 28. 13:32

A Dell bemutatta a Dell Networking Operating System 10 (OS10) rendszert, amellyel a vállalat új távlatokat nyitott meg a nyílt hálózatkezelésben. Ez az újgenerációs hálózati megoldás adatközponti környezetekben a szoftveres rugalmasság és programozhatóság következő szintjét képviseli.

Az OS10 szoftverkörnyezete a hálózatkezelési rétegek szétbontásának köszönhetően előrelépést jelent a modern adatközpontok működése terén. Az új megoldás segítségével az ügyfelek több szoftverhasználati lehetőség közül választhatnak az IT üzemeltetése során.

 

„A modern, szoftveralapú adatközpontok üzemeltetése újszerű megközelítést igényel nem csupán a hálózatok terén, de a kiszolgálók és a tárolók tekintetében is. Az OS10 jövőálló megoldást kínál az ügyfeleknek a hálózatok és az adatközpont-infrastruktúra gyorsabb és következetesebb továbbfejlesztéséhez, mivel nagyobb hatékonyságot, több lehetőséget és testreszabhatóságot biztosít jól skálázható módon” – mondta Tom Burns, a Dell hálózatkezelésért és vállalati infrastruktúrákért felelős alelnöke és vezérigazgatója.

 

A hálózati operációs rendszer szétbontása

A Dell az OS10 platformját a nyílt szoftverek modularitásának megközelítésével tervezte annak érdekében, hogy a felhasználók a leghatékonyabb és legrugalmasabb útvonalakat hozhassák létre a hálózattal összekötött kiszolgáló rendszerekben. Az OS10 egy alapmodulból és a különböző opcionális alkalmazásmodulokból áll. A korábban szorosan integrált, gyártóspecifikus egybefüggő szoftverbe épített elemeket szétbontották, hogy növeljék az ügyfelek választási lehetőségeit, illetve fejlesszék a vezérelhetőséget és a programozhatóságot.

 

  • OS10 alapmodul – Az OS10 alapmodul ingyenesen hozzáférhető és teljesen nyílt, módosítás nélküli Linux disztribúciót futtat. A Linux az egyik legelterjedtebb operációs rendszer, és közös platformot biztosít többek között a hálózatkezelés, a tárolók és a szerverek területén. Az OS10 alapmodul a Linux közösségi megoldásainak előnyeit aknázza ki a felette lévő alkalmazási réteg programozhatóságát, hordozhatóságát és rugalmasságát javítva. 

    Az OS10 alapmodul az alatta elhelyezkedő Open Compute Project Switch Abstraction Interface (SAI) felületét használja, amely egységes, közös, programozóbarát nyelv az adott gyártó (Dell vagy más szoftver gyártó) hálózati operációs rendszere és a fizikai switch különböző áramköri lapkája között. A SAI lehetővé teszi a switchek mélyebb programozhatóságát a webes vállalatok és felhőszolgáltatók számára, így azok mindig a legújabb műszaki innovációk előnyeit élvezhetik.

 

  • OS10 alkalmazásmodulok – Az alapmodulra építve az OS10 a Delltől vagy számos más külső gyártótól származó natív Linux és nyílt forráskódú alkalmazást támogat a hagyományos hálózatkezelési funkciók (L2/L3-protokollok) elérésére, mint például a felügyeleti és automatizálási eszközökkel kombinált IP, fabric és biztonsági szolgáltatások. Mindez az informatikai műveletek különböző módjainak és az üzemeltetési folyamatok megfelelő testreszabását teszi lehetővé.

 

A hálózati működtetéstől a fejlesztési műveletekig (DevOps)

Az OS10 változtatás nélküli Linux-alapja egyértelműen előnyt biztosít, amikor az ügyfelek kiszolgálókon, tárolókon és hálózatokon átívelő alkalmazásokat és adatközpontokat terveznek, nem csupán egyedi silókban gondolkodnak. Az OS10 a hagyományos programozási eszközöket kereső hálózatüzemeltetők számára is vonzó, ugyanakkor a szoftver a szerver, a tároló és a hálózatkezelés szempontjából megbízható, közös fejlesztési környezetet igénylő, fejlesztő közösségek számára (DevOps) is megoldást jelent.

 

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Nem érdemes otthon őrizgetni a régi mobilokat

Bár látható javulás, a magyarok több mint fele még mindig otthon tárolja használaton kívüli, régi mobiltelefonját – derült ki a Yettel legutóbbi országos, reprezentatív kutatásából. A milliónyi fiókban heverő mobilkészülékből rengeteg értékes anyag újra felhasználható lenne, miközben a bennük lévő akkumulátor évek alatt akár tűzveszélyessé is válhat. Most a használt mobilok akár 30 000 Ft-ot is érhetnek a Yettelnél.

2024. április 19. 11:50

Világdöntőben az ELTE programozói

A kontinensviadal bronzérmeseként az Informatikai Kar csapata képviselheti hazánkat az ICPC programozói versenyen 2024 szeptemberében Kazahsztánban.

2024. április 19. 09:44

Lányok Napja az ELTE Informatikai Karán

Az ELTE Informatikai Kar ismét szeretettel várja az érdeklődőket a Lányok Napjára, ahol bemutatják, milyen izgalmas és kreatív feladatok várnak a jövő informatikusaira, és miért érdemes lányként ezt a pályát választani.

2024. április 18. 19:41

Informatikai pályaorientációs napon segítik női szakértők az iskolás lányok elhelyezkedését

Lányoknak szóló informatikai pályaorientációs napot szervez a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság Informatika Történeti Kiállítása és a Women4Cyber Hungary a szegedi Szent-Györgyi Albert Agorában. A Girls in ICT Day rendezvényen gondolatébresztő interjúk és inspiráló előadások segítenek a jövő reménybeli női informatikusainak a tájékozódásban és elhelyezkedésben. Az érdeklődőknek az eseményre nemcsak személyesen, hanem online is lehetőségük van csatlakozni.

2024. április 18. 16:54

Használt autót webshopból?

A 2023-as év konszolidációt hozott a használtautó-piacon, de a recesszió és az infláció szele érezhető a szegmensben. A vásárlók tudatosabbak, a bizalmatlanság viszont továbbra is erős és gyakran indokolt. Mit hozhat a jövő, és hogyan vásárolnak a magyarok használt autót 2024-ben? 

2024. április 18. 15:28

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09