Az ABB az új string inverterrel bővíti a napelemes invertereinek választékát

forrás: Prím Online, 2018. február 20. 18:27

Az ABB költséghatékony, decentralizált napelemes rendszerekhez tervezett PVS-100/120 típusú, felhőre csatlakozó, háromfázisú string inverter megoldásai mától kereskedelmi forgalomban is megvásárolhatóak.

Összhangban azzal a trenddel, hogy a napenergia-hasznosítás piacán egyre nagyobb az igény az olyan új, költséghatékony platformok iránt, amelyek kiemelkedően magas, 1000 – 1500 VDC teljesítményű string invertereket kínálnak, az ABB PVS-100/120 platformja a rendszerek telepítőinek és a fejlesztők számára is maximális befektetés-arányos megtérülést (ROI) kínál, illetve csökkenti a beruházási és az üzemeltetési költségeket is.

 

A PVS-100/120, amely nagyméretű, kereskedelmi és ipari, talajszintre vagy tetőre szerelt rendszerek számára egyaránt alkalmas, „hat-az-egyben”, teljes körű „sun-to-socket” megoldás, amely bizonyítottan garantálja a skálázhatóságot, a rugalmasságot, a proaktív naperőmű-üzemeltetés és a könnyű telepíthetőséget.       

 

Marco Trova, az ABB közüzemi méretű fotovoltaikus rendszerekhez gyártott inverterek globális termékmenedzsere így nyilatkozott: „Az új PVS-100/120 string invertercsalád a nagy teljesítményű fizikai alkotórészek és termékek integrálásának, valamint a digitalizálásnak köszönhetően semmilyen más inverterhez nem hasonlítható mértékben tud együttműködni a teljes naperőművel.”  

 

 

A PVS-100/120 napelemes invertercsalád optimalizálja a teljes beruházási költséget, és az alábbi kedvező tulajdonságokkal rendelkezik: 

  • 50%-kal csökkenti a telepítési és a logisztikai költségeket, mivel kevesebb inverter szükséges az optimális energiatermelési blokk kialakításához, illetve a PVS-100/120 jelű inverterekkel olyan megoldás jelenik meg a piacon, amely a legnagyobb beépített teljesítményt garantálja a 1000 VDC feszültségszintű string inverterek között.
  • Gyorsaság és jobb felhasználói élmény, valamint a meglévő modul szerelési struktúráját kihasználó gyors telepítés, ami idő- és költségmegtakarítást biztosít a logisztika, a képzés és a helyszíni előkészítő munkálatok terén. A sokrétű beüzemelési segédleteknek (például applikációval a beépített wifin keresztül) köszönhetően a beüzemelés jól szabályozott, jól irányítható folyamat során valósítható meg, ami biztosítja a telepítési idő csökkentését, és javítja a felhasználói élményt. 

Az intelligens terméktervezési jellemzők között ki kell emelni a biztonságos hozzáférést biztosító, kulccsal zárható fedelet, a gyors PV-csatlakozókat, továbbá a Wi-Fi-n történő konfigurálást, amelyeknek köszönhetően kizárható a vízbejutás kockázata, tovább csökkenthető a kábelezéshez, valamint a biztosítékok és a túlfeszültség-levezetők (SPD-k) ellenőrzésekhez szükséges idő.

  • Nagyobb kapacitás a sokoldalúság megőrzése mellett. Ezt a piacon egyedülálló hat darab MPPT biztosítja, amely növeli a fotovoltaikus (PV) erőmű kialakításának rugalmasságát, de ezzel párhuzamosan megőrzi a komplex rendszerekben elérhető teljesítményt is. A könnyen tervezhető invertermegoldások könnyen adaptálhatók a nagy kereskedelmi épületek tetejére vagy a talajra telepítendő rendszerek igényeihez is, így biztosítva, hogy a telepítők és a fejlesztők kezét ne kössék meg a korábbi kiépített rendszerek.
  • A naperőmű proaktív vezérlése és irányítása az ABB Ability segítségével, távfelügyeleti képességekkel, paraméter-beállítással és firmware (FW) frissítésekkel, amelyeknek köszönhetően az erőmű alacsonyabb komplexitási szintje mellett is javítható a megbízhatóság és az üzemi költséghatékonyság. 

Az új invertereket az ABB Ability platform adottságai támogatják, amelyek további felügyeleti frissítéseket, kiváló eszközgazdálkodást tesznek lehetővé, és a skálázhatóságnak köszönhetően az üzem teljes élettartama alatt védik az ügyfelek beruházását. Teljes körű Sunspec-kompatibilitásuk garantálja, hogy könnyen integrálhatók harmadik fél által gyártott rendszerekkel, így például adatgyűjtőkkel és/vagy SCADA rendszerekkel.   

  • Jobb hatásfokú üzemeltetés és karbantartás valósítható meg az erőmű élettartama alatt a főbb alkotóelemeknek, így például a belső, nagy igénybevételre tervezett hűtőventilátoroknak köszönhetően, amelyek a tervezett karbantartási ciklusok során könnyen kiszerelhetők.   

A fejlett hőmérséklet-menedzsment, amit a vízszintes vagy függőleges felszerelési lehetőség és szabályozott sebességű hűtőventilátor egészít ki, megnöveli az inverterek élettartamát, és csökkenti a hűtőventilátor energiafogyasztását melynek eredményeképp nagyobb hatásfok érhető el.

  • „All-in-One” kialakítás

 

 

Az inverter alapfelszereltségben rendelkezik AC és DC szakaszolókapcsolóval, DC oldali olvadóbiztosítékokkal, AC és DC oldali túlfeszültséglevezetővel valamint a stringek közvetlenül MC4 csatlakozóval csatlakoztathatóak inverterhez. Ezáltal megszűnik a további AC és DC csatlakozó szekrény alkalmazása az inverter mellett, mellyel jelentős költségmegtakarítás érhető el. 

 

Marco ezekkel a szavakkal zárta a termék bemutatását: „Az ABB PVS-100/120 invertercsaládjához tartozó termékeket a világ különböző pontjain már számos projekt keretében telepítik, mivel egyre több naperőmű tűzi ki a célt, hogy a hardver és a szoftver kombinálásával kiaknázza a nagy teljesítményű inverterek kínálta költségmegtakarítási lehetőséget és rugalmasságot.”

Kulcsszavak: napelem inverter ABB

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Új szintet léphet az MI-forradalom az adatközpontokban

Együttműködési megállapodást kötött a Schneider Electric és az NVIDIA, a két cég összefogásának köszönhetően megnyílik az út a mesterséges intelligencia (MI) alkalmazásokat még jobban támogató, ugyanakkor energiahatékonyan működő adatközpontok kialakítása előtt. A megállapodás részeként a Schneider Electric leányvállalata, az AVEVA digitális iker platformját összekapcsolják az NVIDIA Omniverse megoldásával, egységes környezetet biztosítva a virtuális szimulációhoz és az együttműködéshez.

2024. április 19. 13:24

Informatikai pályaorientációs napon segítik női szakértők az iskolás lányok elhelyezkedését

Lányoknak szóló informatikai pályaorientációs napot szervez a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság Informatika Történeti Kiállítása és a Women4Cyber Hungary a szegedi Szent-Györgyi Albert Agorában. A Girls in ICT Day rendezvényen gondolatébresztő interjúk és inspiráló előadások segítenek a jövő reménybeli női informatikusainak a tájékozódásban és elhelyezkedésben. Az érdeklődőknek az eseményre nemcsak személyesen, hanem online is lehetőségük van csatlakozni.

2024. április 18. 16:54

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09