Online ünnepségen díjazták a kiemelkedő tanáregyéniségeket
Huszonkettedik alkalommal adta át az Ericsson Magyarország az ország egyik legjelentősebb magánalapítású oktatási díját, a cég kutatás-fejlesztési igazgatósága által alapított Ericsson-díjakat. Az aktuális vírushelyzet mint oly’ sok esetben idén, az Ericsson-díj átadóit is alkalmazkodásra kényszerítette, így az elismeréseket ebben az évben rendhagyó módon online ünnepség keretében osztották ki.
Az eseményen a középiskolai matematika- és fizikaoktatásban kiemelkedő szerepet vállaló pedagógusok közül nyolcan, kategóriánként és tantárgyanként két-két pedagógus vehette át „A matematika és fizika népszerűsítéséért” és „A matematika és fizika tehetségeinek gondozásáért” alapított díjakat. A díjakkal 400.000 forint pénzjutalom is járt. Az elismerésben olyan tanárok részesülnek, akik áldozatos, és sokszor az iskolatermi elfoglaltságokon túl mutató munkájukkal, generációkkal szerettették meg a legtöbbünk által nehéznek gondolt természettudományokat.
Az Ericsson Magyarország elkötelezte magát a hazai oktatás fejlesztése mellett; ezzel kapcsolatos vállalásának – melyre eddigi magyarországi története során összesen több mint 13 milliárd forintot költött a cég – egyik legfontosabb része ez a díj. Az ország jövője és az Ericssonhoz hasonló vállalatok hazai működése szempontjából rendkívül fontos, hogy a világviszonylatban is ismert és elismert magyarországi mérnököket képző felsőfokú oktatási intézmények padjaiba minél több megalapozott tudással rendelkező diák üljön be évről évre. Ehhez elengedhetetlen az alap- és középfokú oktatásban résztvevő, természettudományokat oktató tanárok munkája, róluk szól ez a díj.
A tanárokat tanítványaik, iskoláik és egyéb oktatási intézmények terjeszthették fel a díjra, a díjazás pedig az Ericsson közoktatási partnerei, a Bolyai János Matematikai Társulat és az Eötvös Loránd Fizikai Társulat bírálata, és a MATFUND Alapítvány kuratóriumának jóváhagyása alapján történt. A díjat a legelkötelezettebb, alapszintű oktatásban résztvevő matematikát és fizikát oktató pedagógusok vehették át, akik a „kötelező” tanórákon túl is számos különfoglalkozás alkalmával és egyéb iskolán kívüli tevékenységükkel is segítik diákjaik fejlődését és a tehetséggondozást.
2020-ban Ericsson-díjban részesült tanárok névsora:
Az ,,ERICSSON a matematika és fizika tehetségeinek gondozásáért'' 2020. évi díját matematikából
Szilágyiné Manasses Melinda, a Dunakeszi Radnóti Miklós Gimnázium tanára és
Győry Ákos, a miskolci Földes Ferenc Gimnázium tanára kapta.
Az ,,ERICSSON a matematika és fizika tehetségeinek gondozásáért'' 2020. évi díját fizikából
dr. Siposs András, az ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium tanára és
dr. Hömöstrei Mihály, a Budapesti Német Iskola tanára kapta.
Az ,,ERICSSON a matematika és fizika népszerűsítéséért'' 2020. évi díját matematikából
Juhász Péter, a budapesti Szent István Gimnázium tanára és
Lángné Juhász Szilvia, a Szegedi Gregor József Általános Iskola tanára kapta.
Az ,,ERICSSON a matematika és fizika népszerűsítéséért'' 2020. évi díját fizikából
Rudolf Tamásné, a budapesti Áldás Utcai Általános Iskola tanára és
Szabó László Attila, a Csongrádi Batsányi János Gimnázium tanára kapta.
Kapcsolódó cikkek
- Szinte minden második diák jelentkezne hazai mesterképzésre
- Minden nagy teljesítmény mögött ott áll egy kiváló tanár
- Átadták az idei díjakat az informatikai oktatásban élen járó egyetemi oktatóknak és középiskolai tanárcsapatoknak
- Ők Rátz Tanár Úr mai utódai
- Nagyon hiányoznak a lányok az informatikából
- A BME MIT FTSRG csapat 3. helyezést ért el az IoT fejlesztői versenyen
- Az Ericsson ingyenes coaching lehetőséget hirdet női vezetőknek
- Átadták az Ericsson-díjakat a legjobb tanár-példaképeknek
- Átadták az idei Ericsson-díjakat
- Az Ericsson is beszáll a startup utánpótlásba
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Robotokkal segíti a hatékonyabb oktatást a Yettel
Megkezdődött a felkészülési és jelentkezési időszak a 2024/2025-ös ProSuli robotikaversenyre. A mára országos jelentőségű, nemzetközi versenyrészvételt is kínáló eseménysorozatra új iskolák és robotikacsapatok jelentkezését is várják. Az újoncokat és kezdő csapatokat online oktatóanyaggal és konzultációs lehetőséggel segítik a szervezők, illetve nyílt pályázatot indítanak az iskoláknak ingyenesen megszerezhető LEGO robotkészletekre.