Új innovációkat mutatott be a Cisco
„A bejelentések reflektálnak az aktuális IT trendekre, amelyek a pandémia és a gazdaság helyreállítása kapcsán kerültek előtérbe” - mondta Dalos Ottó, a Cisco Magyarország ügyvezető igazgatója.
„A távoli irodai munkavégzést támogató alkalmazásokról sokat beszéltünk az elmúlt hónapokban. Az internetes hálózatok, köszönhetően a korábbi fejlesztéseknek, kiállták a próbát, de ahhoz, hogy valóban mindenkihez eljuthasson a digitális infrastruktúra, át kell gondolni a jövő internetének gazdasági modelljét. A felhő és a felhőből elérhető alkalmazások átláthatósága, valamint az IT biztonság olyan új területei, mint a SASE, szintén a Cisco stratégiájának részei” - tette hozzá Dalos Ottó.
A legfontosabb bejelentések:
• A Cisco Jövő Internete koncepciója a gerinchálózatok újragondolását célozza, túllépve a jelenlegi architektúrák teljesítménybeli, gazdaságossági és áramfogyasztási korlátain. Mindehhez a vállalat 3 fő technológiai területre fókuszálja a fejlesztéseket: ezek a szilícium, az optika és a szoftverek. További információk itt!
• Átláthatóság az adatok tengerében - az alkalmazásoktól az interneten át az adatközpontokig: a Cisco bejelentette a ThousandEyes internet- és felhőalapú intelligencia-megoldás integrálását a Cisco Catalyst 9000 portfóliójába és a Cisco AppDynamics Dash Studióba. További információk itt!
• A hibrid munkára és a felhőre való átállás tovább növelte a hálózatok védelmének jelentőségét, miközben egyre több a támadási felület. A Cisco kibővített Secure Access Service Edge (SASE) architektúrája az összes alapkomponenst egy csomagban teszi elérhetővé, és a jövőben előfizetéses szolgáltatás formájában is elérhető lesz. Továbbá bemutatták a felhőalapú SecureX platform újdonságait is, amelyek teljeskörű védelmet nyújtanak a végponttól a felhőig. További információk itt!
• Az új Cisco Plus stratégia keretében idővel a Cisco teljes portfóliója elérhetővé válik szolgáltatásként (as a Service). További információk itt!
• A könnyen feltörhető és a vállalatok számára évente több milliárd dollár kiadást jelentő jelszavak közel 60 éve okoznak fejtörést a felhasználóknak és az IT-rendszergazdáknak. A Cisco Secure most bevezette az infrastruktúra-független, jelszó nélküli hitelesítést, amely lehetővé teszi, hogy biztonsági kulcsok vagy biometrikus azonosítás segítségével jelentkezhessünk be a felhőalkalmazásokba. A Cisco Duo jelszó nélküli hitelesítés a Cisco iparági vezető, „zero trust” platformjának része. További információk itt!
• A Cisco gyors ütemben fejleszti a Webex együttműködéses platformot, ami csak az elmúlt 8 hónapban 400 új funkcióval bővült. Miközben a videó- és webes konferenciák használata folyamatosan nő, egyre több kérdés fogalmazódik meg a munkavállalók közérzetével kapcsolatban. A People Insights, Team Insights és Organization Insights adatai és kimutatásai rálátást adnak az egyének és csoportok napi kommunikációjára és segítik ezek optimalizálását, mindezt a személyes adatok teljes védelme mellett. További információk itt!
Kapcsolódó cikkek
- Megjelent a Cisco előrejelzése a mobil adatforgalom alakulásáról
- Az Oracle felhőtechnológiája segíti a SailGP versenyzőit
- Nemzetközi design elismerés az egyedi magyar fejlesztésnek
- Felhőbe költözteti a felügyeletet a Xylem
- A Red Bull Racing Honda és az Oracle közösen emelné új szintre az adatelemzést a Formula-1-ben
- Az SAP SuccessFactorst választotta a Takarékbank
- Valós idejű fordítás a webes konferenciákhoz
- Elérhetővé vált az Oracle autonóm adattárházának új generációja
- A Dell Hybrid Client még nagyobb rugalmasságot nyújt a munkában
- Együttműködik a Vantage Towers és az Antenna Hungária
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
TECHXPO 2024: Már közel 360 ezren töltötték le a Digitális Állampolgár mobilalkalmazást
Megnyitotta kapuit a TECHXPO 2024, Közép-Európa legnagyobb tech csúcstalálkozója Budapesten. A négynapos rendezvény fajsúlyos nemzetközi konferenciaprogrammal indult, melynek nyitóelőadását Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter tartotta a Digitális Állampolgárság témájában. Előadott még a konferencián többek között Gerd Leonhard, a világ TOP 10 jövőkutatóinak egyike, Hong-Eng Koh, a Huawei Technologies globális közszolgálati iparági vezető kutatója, illetve Bojár Gábor, a Graphisoft alapítója is.
A Tenstorrenttel közösen fejleszti mesterségesintelligencia-megoldásait az LG
Az LG Electronics (LG) és a Tenstorrent bejelentette, hogy kibővítették együttműködésüket, amelynek célja a globális piacra szánt SoC-k, (System-on-Chips, azaz egylapkás rendszerek) fejlesztése. A partnerség révén az LG célja, hogy tovább bővítse a termékeihez és szolgáltatásaihoz használt AI-chipek tervezésében és fejlesztésében rejlő lehetőségeket. A vállalat elkötelezett az AI-alapú innovációk előmozdítása mellett, különösen a háztartási készülékek, az okosotthon-megoldások, valamint a jövőbeli mobilitási és kereskedelmi fejlesztésének területén.
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.