Sun – Deloitte: Híd az üzleti és informatikai folyamatok között

forrás Prim Online, 2006. február 23. 18:03
A Sun Microsystems és a Deloitte bejelentette, hogy a jövőben együttműködve támogatják a vállalatokat olyan gazdaságos, költséghatékony és hosszú távon fenntartható technológiai és üzleti folyamatok kidolgozásában, amelyekkel a vállalatok sikerrel felelhetnek meg ágazatuk sajátos jogszabályi követelményeinek, valamint a technológiai felügyelet támasztotta kihívásoknak.
Az új kezdeményezés részeként a Sun és a Deloitte, Center for Technology Governance and Compliance (CTGC) néven, szakértői központot hozott létre, ahol a Deloitte szaktanácsadói szolgáltatásait a Sun informatikai megoldásaival párosító fejlesztések folynak, köztük az információk teljes élettartamára kiterjedő adatkezelés (Information Lifecycle Management) és a személyazonosság-kezelés (Identity Management) terén.+ A CTGC szakembereit és szolgáltatásait a Sun megoldásközpontjain keresztül lehet elérni. További információk a http://www.sun.com/compliance vagy a http://www.deloitte.com oldalakon találhatók.

A Sun és a Deloitte CTGC központja
Számtalan előírás érvényes a vállalatokra: például az Enron-botrány után hozott Sarbanes–Oxley törvény, az egészségbiztosítási adatok hordozhatóságára és felelős kezelésére vonatkozó törvény (HIPAA), a különböző szakmai szervezetek ajánlásai, illetve a Bázeli Bizottság tőkemegfelelési előírásai (Basel II). A CTGC abban segíti a vállalatokat, hogy a szabályozói követelményeket beépítsék egy olyan átfogó, üzleti szemléletű stratégiába, amely informatikai megoldásokkal segíti elő a felelős, jogszabálykövető vállalatirányítást.

A CTGC által nyújtott megoldás négy fő eleme:


Az előírásoknak megfelelő működést szolgáló jelenlegi vállalati kezdeményezéseket üzleti, folyamatszervezési, illetve technológiai szempontból értékeli, és konkrét ajánlásokat fogalmaz meg. A vállalatok így rangsorolhatják a kockázatmérséklés eszközeit, folyamatosan biztosíthatják a szabálykövetést, könnyebben megfelelhetnek a személyes adatok védelmére és a felelős vállalatirányításra vonatkozó követelményeknek, illetve hatékony módszereket dolgozhatnak ki mindezek hosszú távú informatikai támogatására.

Biztonsági módszertan a jogosultságkezelésre és a felelősségi körök elhatárolására, amely vállalati szinten egyszerűsíti az alkalmazások és adatok hozzáférés-szabályozását. Nem hiányoznak azok a jelentéstételi eszközök és mechanizmusok sem, amelyekkel ezek a jogosultságok rendszeres időközönként felülvizsgálhatók és jóváhagyhatók.

Információközpontú felelős vállalatirányítási módszertan, amely a jogszabályoknak megfelelően rögzíti, osztályozza, archiválja, visszakeresi és törli a vállalat számítógépen nyilvántartott adatait, és egyúttal lehetővé teszi a jogi kockázatok automatikus észlelését és mérséklését.

Olyan ellenőrzési módszertan, amellyel átláthatóvá válnak a vállalatnak a jogszabályok betartása érdekében végzett tevékenységei. Ennek részei: a vállalatirányítási és egyéb rendszerek folyamatos felügyelete (amelynek segítségével észlelni és megelőzni lehet a rendszerbeállítások módosítását és a szabályok megsértését), valamint az ellenintézkedések, és a munkafolyamatok nyomon követése. Mindez elősegíti az előírások betartását és megbízhatóbb pénzügyi beszámolók elkészítését, lehetővé teszi a problémák proaktív felismerését és megoldását, és személyekhez köti a felelősséget.

Michael Rasmussen, a Forrester Research munkatársa szerint „a vállalatok a jövőben már nem kezelhetik a hatósági előírások betartását olyan időszakos és taktikai szintű projektként, mint azt eddig tették például a Sarbanes–Oxley 404 törvényben előírt határidő betartását illetően. A jogszabályok betartását ehelyett folyamatos stratégiai programként kell kezelniük, és ügyelniük kell arra, hogy megfelelő szintű áttekintésük legyen.” (A Forrester Research 2005. július 14-i jelentése: „A bonyolult üzleti struktúra megnehezíti a jogszabályok betartását” [Business Complexity Challenges Compliance])

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

TECHXPO 2024: Már közel 360 ezren töltötték le a Digitális Állampolgár mobilalkalmazást

Megnyitotta kapuit a TECHXPO 2024, Közép-Európa legnagyobb tech csúcstalálkozója Budapesten. A négynapos rendezvény fajsúlyos nemzetközi konferenciaprogrammal indult, melynek nyitóelőadását Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter tartotta a Digitális Állampolgárság témájában. Előadott még a konferencián többek között Gerd Leonhard, a világ TOP 10 jövőkutatóinak egyike, Hong-Eng Koh, a Huawei Technologies globális közszolgálati iparági vezető kutatója, illetve Bojár Gábor, a Graphisoft alapítója is.

2024. november 22. 19:55

A Tenstorrenttel közösen fejleszti mesterségesintelligencia-megoldásait az LG

Az LG Electronics (LG) és a Tenstorrent bejelentette, hogy kibővítették együttműködésüket, amelynek célja a globális piacra szánt SoC-k, (System-on-Chips, azaz egylapkás rendszerek) fejlesztése. A partnerség révén az LG célja, hogy tovább bővítse a termékeihez és szolgáltatásaihoz használt AI-chipek tervezésében és fejlesztésében rejlő lehetőségeket. A vállalat elkötelezett az AI-alapú innovációk előmozdítása mellett, különösen a háztartási készülékek, az okosotthon-megoldások, valamint a jövőbeli mobilitási és kereskedelmi fejlesztésének területén.

2024. november 22. 18:14

Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat

Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.

2024. november 22. 14:58

A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán

A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.

2024. november 22. 13:17

Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz

Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére. 

2024. november 22. 11:39

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Idén is keresi a digitális szakma női példaképeit az IVSZ és a WiTH

2024. november 22. 16:40

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36