Arcról olvassa le a személyiséget az új magyar találmány
Az elmúlt évek egyik legkiemelkedőbb magyar innovációja, a FaceReading, egy mesterséges intelligenciára épülő technológia, amelynek segítségével másodpercek alatt nagy pontossággal állapítható meg bárki személyisége és alapvető viselkedési jellemzői. A világújdonság segítséget jelent a humánerőforrás menedzsmentben, hatékonyan támogatva többek között a kiválasztást, a kompetencia elemzést, a vezetői tanácsadást, a csapatépítést és a trénerképzést.
A technológia hátterében egy mesterséges intelligencia alkalmazás áll, központjában egy gépi látást lehetővé tévő berendezéssel. A rendszer a kamera által felvett képeket továbbítja a számítógép neurális hálójának, amely felismeri és értelmezi a „látottakat”, akárcsak az emberi agy. Mindez olyan hatékonyan történik, hogy a berendezés mozgóképet, szélsőséges fényviszonyokat vagy zavaró hátteret is tud kezelni, akár 25 képet is felismerve másodpercenként. Az arc szerkezetének feltérképezése biztosít adatokat ahhoz, hogy az öntanuló, önmagát folyamatosan fejlesztő rendszer különböző megállapításokat tegyen.
Az alacsony hardverigényű, tehát költség hatékony rendszer további alkalmazási területekkel is rendelkezik, ugyanis megfelelő tanítás után képes beazonosítani az arcon kívül más tárgyakat is. Például gépjárművek rendszáma mellett felismeri karosszériájukat. Így akár kiszűrhetők azok az illetéktelen autópálya-használók, akiket a mai rendszerek még nem találnak meg. De a technológia felhasználható az ellenőrzött be és kiléptetés meggyorsítására is. A módszer minden olyan területen alkalmazható, ahol a gépi látás nyújtotta előnyök kihasználhatóak: ezek a felismerés (recognition), az azonosítás (identification), és az ellenőrző azonosítás (verification).
Kapcsolódó cikkek
- Siemens szoftverrel határozzák meg a betelefonálók életkorát
- Hajszálnál kisebb rádió
- A világ legjobbjai között a BME és a HP közös kutatási projektje
- Méhek tánca a szerverhálózatban
- A 4D SOFT Kft. egy 4 millió eurós tudományos EU-projektben
- A győztes brit Colossust ma legyőznék a kódháborúban
- PKI Tudományos Napok: 350 résztvevő az első napon
- Guinnes rekord: játékkonzolok alkotják a világ legnagyobb megosztott hálózatát
- Új fejlesztésű ultra vékony LCD a Sharp-tól
- Simonyi Károly Tudományos Emlékülés
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.