Globális felhő-stratégiával jelentkezett a Fujitsu
A stratégia alapja a felhő-szolgáltatások négy fogyasztási módjára (infrastruktúra, alkalmazások, tevékenység és tartalom) nézve kidolgozott Fujitsu-koncepció. Az ügyfelek bármelyik fogyasztási területen külön-külön vagy akár együtt is igénybe vehetik a Fujitsu szolgáltatásait.
Az infrastruktúra területén a Fujitsu már eddig is kínált regionális platformokat, és ezeket egészíti ki most szabványos felhő-platformja globális bevezetésével. A platform szolgáltatásainak nyújtása kísérleti jelleggel 2010 májusában indul Japánban (a kereskedelmi bevezetés 2010 októberében várható). Ezt követi majd Ausztrália, Szingapúr, az USA, az Egyesült Királyság és az európai kontinens egészen 2011 márciusáig.
A helyi felhő-platformokat kiegészítő globális platform a világszinten szabványosított ICT-infrastruktúrát igénylő ügyfeleknek készült. Akár a helyi, akár a globális platform szolgáltatásait használják, csökkenthetik ICT-költségeiket, és rugalmasabban, reagálókészebben oszthatják ki erőforrásaikat anélkül, hogy kompromisszumokat kellene kötniük a biztonság vagy a rendelkezésre állás terén. Emellett a Fujitsu távközlési és hálózatüzemeltetési szakértelmének előnyeit is élvezhetik.
A Fujitsu sokkal inkább evolúciónak, mintsem revolúciónak tartja a számítási felhőből nyújtott szolgáltatások megjelenését. Az infrastruktúra és az alkalmazások területén nyújtott felhő-szolgáltatások kibővítik a cég hagyományos szolgáltatáskínálatát. A tevékenység és a tartalom terén azonban a számítási felhő gyökeresen átformálja az ICT-ágazat értékteremtési szokásait és új üzleti modellekkel, újszerű szolgáltatások kialakulásához vezet.
Több évtizedes szolgáltatási tapasztalatai révén a Fujitsu értékes támogatást tud nyújtani a közép- és nagyvállalatoknak a kiterjedt és komplex ICT-környezetek migrálásához a számítási felhő modell bármely alkalmazási területén – a működés minimális zavarása és maximális biztonság mellett. A felhőben részt vevő többi szállítóval kialakított, új szakmai szövetségek arról is gondoskodnak, hogy az ügyfeleknek ne kelljen egyetlen szállítóspecifikus rendszer mellett elköteleződniük.
Az európai kontinensen, a Közel-Keleten, Afrikában és Indiában (CEMEA&I) a Fujitsu már 2009 novemberében elindította paradigmaváltást hozó IaaS szolgáltatásait, amelyek változó költséggé alakítják a korábbi fix költségeket. A vállalatok részben vagy egészben egyszerű és biztonságos „plug-in” csatlakozással válthatják ki a telephelyükön működő hardvereket – és a továbbiakban a Fujitsu kimondottan e célra épült, biztonságos adatközpontjaiban működő fizikai szerverek szolgáltatásait vehetik igénybe. A Fujitsu összehangolja a szolgáltatásokat, így az ügyfelek saját dinamikus infrastruktúrájukkal is kombinálhatják az IaaS-modellt.
Kapcsolódó cikkek
- Fujitsu: szemüveg nélküli 3D asztali PC
- Emberközeli interfész a Fujitsu-tól
- Nagyszabású hálózatfejlesztés újabb kilenc Somogy megyei településen
- Fujitsu modellfrissítés: zaj kiiktatva
- Új Fujitsu szerver mikrovállalkozásoknak
- Szupergyors, világszínvonalú magyar optikai hálózat indul
- Cisco - BMC Software stratégiai szövetség új, integrált felhőszolgáltatási platform létrehozására
- Új rendszerfelügyeleti megoldás a Fujitsutól
- Milyen legyen egy notebook két év múlva?
- 11 rést javít az Office-on és hálózati szoftverén a Microsoft
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
TECHXPO 2024: Már közel 360 ezren töltötték le a Digitális Állampolgár mobilalkalmazást
Megnyitotta kapuit a TECHXPO 2024, Közép-Európa legnagyobb tech csúcstalálkozója Budapesten. A négynapos rendezvény fajsúlyos nemzetközi konferenciaprogrammal indult, melynek nyitóelőadását Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter tartotta a Digitális Állampolgárság témájában. Előadott még a konferencián többek között Gerd Leonhard, a világ TOP 10 jövőkutatóinak egyike, Hong-Eng Koh, a Huawei Technologies globális közszolgálati iparági vezető kutatója, illetve Bojár Gábor, a Graphisoft alapítója is.
A Tenstorrenttel közösen fejleszti mesterségesintelligencia-megoldásait az LG
Az LG Electronics (LG) és a Tenstorrent bejelentette, hogy kibővítették együttműködésüket, amelynek célja a globális piacra szánt SoC-k, (System-on-Chips, azaz egylapkás rendszerek) fejlesztése. A partnerség révén az LG célja, hogy tovább bővítse a termékeihez és szolgáltatásaihoz használt AI-chipek tervezésében és fejlesztésében rejlő lehetőségeket. A vállalat elkötelezett az AI-alapú innovációk előmozdítása mellett, különösen a háztartási készülékek, az okosotthon-megoldások, valamint a jövőbeli mobilitási és kereskedelmi fejlesztésének területén.
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.