Kutatók éjszakája - A csodálatos univerzumról és a 2012-es "világvégéről" a Planetáriumban

MTI Sajtóadatbank, 2012. szeptember 23. 09:29

Űrkalandozásokra és a csodálatos univerzum megismerésére invitálja a látogatókat szeptember 28-án, a Kutatók éjszakáján a TIT Budapesti Planetárium, amelynek rendezvényein szó esik majd a 2012-es "világvége" valószínűségéről is.

A Csodálatos Univerzum 3D-s előadásán animációs technika segítségével ismertetik meg az érdeklődőkkel a Naprendszer bolygóit és a galaxisokat.

"A térhatású alkotás lenyűgözően mutatja be a Naprendszer bolygóinak világát, az űrkutatást, a különféle űrszondákat, teleszkópokat és az űrrepülőgépet. Ezeken kívül még betekintést nyerhetnek az idegen galaxisok világába is a látogatók" - olvasható az ismertetőben.
 
A Planetárium űrkalandozásokra is invitálja a résztvevőket, akik az utazás során a tér-idő járatok segítségével az univerzum különböző vidékein barangolhatnak. 
 
A Világvége 2012?! című program keretében az érdeklődők megtudhatják, hogy valóban kozmikus katasztrófa fenyegeti-e civilizációnkat. A sötét űr mélyéből vajon tényleg egy Nibiru nevű, halált osztó égitest tart bolygónk felé, amely 2012-ben ér el bennünket, épp amikor a maja naptár lejár? Mire számíthatunk, ha mindez bekövetkezik? Ezekkel a kérdésekkel is foglalkozik a Planetárium programja.
 
A Kutatók éjszakáján az érdeklődők megismerkedhetnek az űrkutatás történetével: korabeli felvételek elevenítik fel az űrkutatás hajnalát, a rakétatechnika fejlődését és a Naprendszer meghódítását. Újraélhetik a látogatók az űrkutatás legnagyszerűbb pillanatait: az első műhold fellövését, Gagarin utazását, az első Holdra-lépést, s  bepillanthatnak a modern űrhajósok mindennapjaiba, a Nemzetközi Űrállomás életébe is. Látványos animációkkal "villantják fel" az űrkutatás jövőjét, elemzik a Mars meghódításának lehetőségét, és az érdeklődők megízlelhetik az asztronauták étkeit is.
 
Hetedik alkalommal rendezi meg idén a Tempus Közalapítvány a Kutatók éjszakáját, amelynek a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közalapítvány az egyik társszervezője. Az Európai Bizottság támogatásával 2005 óta Európa-szerte megvalósuló egész napos, fesztiváljellegű esemény célja a tudomány és a kutatói pálya népszerűsítése.
 
Előzetes regisztráció és a részletes programkínálat www.kutatokejszakaja.hu honlapon, valamint a Facebookon (http://www.facebook.com/kutatokejszakaja).
Kulcsszavak: űrkutatás tudomány

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50