KRESZ-tanulás a fotelból is
Hazánkban is egyre jobban terjed az e-learning, ami a nyugati országokban már bevett gyakorlatnak számít. Itthon a KRESZ-tanfolyamoknál is alkalmazzák.
Biztos sokan bizalmatlanok az internetes kurzusokkal kapcsolatban, a visszajelzések pozitív képet mutatnak. A számítógépes tanulás egyrészt sokkal rugalmasabb, költséghatékonyabb, másrészt pedig, amitől sokan tartanak, eredményes is.
Nálunk a KRESZ-tanfolyamoknál is bevezették ezt a megoldást. A Nemzeti Közlekedési Hatóság (NKH) akkreditálta az e-learning szolgáltatást, ami már több száz autósiskolánál elérhető. Ezzel olyanok is letehetik a kreszvizsgát, akik nem tudnak hetente egyszerre több órát szánni arra, hogy KRESZ-tanfolyamra járjanak.
Ez a képzési rendszer évente több mint 100 ezer embernek nyújt lehetőséget arra, hogy más módon, rugalmasan és olcsóbban tegyenek KRESZ-vizsgát.
A rendszer előnye, hogy „okos”, vagyis megjegyzi azt, hol tartottunk, ha kilépünk belőle, így ugyanonnan folytathatjuk. Szintén előny még, hogy már a tanulás alatt megismerkedhetünk azzal a környezettel, amivel a vizsga alatt is találkozunk, ezáltal a vizsgasikeresség aránya is nagyobb, és előnye, hogy az ország bármely pontjáról lehet csatlakozni.
Kapcsolódó cikkek
- Kik használnak mobilinternetet hazánkban?
- A közösségi média hálójában
- MÁV: öt éve van online jegyvásárlás
- Ideális védelem a weben terjedő támadások ellen a Cyberoamtól
- Egy újbudai iskola kapott elsőként szupergyors netet
- Az internetes lábnyomunkból összerakható az életünk
- UPC: 240 az új határ
- A netezők szeretnek nyerni
- A Facebook hatása a nyaralásra
- A neten tájékozódunk
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Egyetemistáknak szóló innovációs verseny indul Magyarországon
A Magyar Innovációs Szövetség, a Nemzeti Innovációs Ügynökség, a Neumann János Számítógéptudományi Társaság és az Országos Tudományos Diákköri Tanács megállapodást kötöttek egy új, az innovációt középpontba helyező verseny, az InnOtdk megrendezéséről. A kétévente megrendezésre kerülő verseny célja, hogy az OTDK-hoz hasonló formában egyetemisták bemutathassák innovációra épülő projektjeiket.
Galaxy S25 Ultra: Zajok és csodák az Erzsébet téren
Egy rejtélyes fekete doboz jelenik meg a budapesti Erzsébet téren március 20. és 22. között. Ez a Zajtár, a Samsung pop-up bemutatója és kiállítása, ahol a látogatók felfedezhetik az idén debütáló Galaxy S25 Ultra okostelefon új AI-alapú funkcióit, egy egészen friss perspektívából. Az érdeklődők kipróbálhatják a készülékeket, különös figyelmet szentelve a Hangsávszerkesztő és az éjszakai videó funkcióknak, ráadásul a legszerencsésebbek megnyerhetik a vállalat csúcskategóriás készülékét.
Áprilisban érkezik a korszerűsített közlekedési mobilalkalmazás
Áprilistól elérhetővé válik a nagyközönség számára a MÁV+ névre keresztelt alkalmazás, melyet 1500 tesztelő már elkezdett próbálni. Az új app az év során fokozatosan éri majd el a teljes funkcionalitást. A tesztelés és az áprilisi premiert követően az app először a legnépszerűbb funkciókat kínálja, mindezt gyorsabban, egyszerűbben és modernebb felhasználói környezetben.
A vásárlói elégedettség szerepe a versenyképességben
A legnagyobb kihívást a magyar vállalatok számára az adathiány jelenti, amikor személyre szabott ajánlatokat szeretnének kínálni ügyfeleiknek – derül ki az EY által készített tanulmányból, amely 50 hazai marketing- és értékesítési vezetőt kérdezett meg. Az ügyfelek elégedettségére különös figyelmet kell fordítaniuk a vezetőknek, mivel ez közvetlen hatással van az üzleti teljesítményre is.
Gyors, biztonságos és hatékony: A légi szállítás szerepe a kereskedelemben
Gyógyszerek, romlandó termékek és gyártáshoz szükséges alapanyagok – ezek a leggyakoribb áruk, amelyek repülővel érkeznek a hazai cégekhez, vagy indulnak tőlük külföldre. Sok esetben a rendkívül drága termékek szállítása is gyorsabb és biztonságosabb repülővel. A hazai vállalatok legnagyobb része Kínából importál árut, de az export is jelentős mértékben jelen van.