Tweetekre is lehet hivatkozni a szakdolgozatban
A Mashable oldalán olvashatunk róla, hogy mostantól szakdolgozatban is lehet tweetekre hivatkozni, megszületett a hivatalos formátum is.
Már a Twiterre, az egyik legismertebb microblog oldalra is lehet hivatkozni a szakdolgozatban, ugyanis megszületett a hivatalos formátum erre. Nem olyan rossz dolog ez, ha belegondolunk abba, milyen közösségszervező erőt jelent manapság a közösségi média, sok folyamat innen indul ki (megmozdulások), de például a politikusok közösségi média aktivitásának tanulmányozása során sem elhanyagolható szempont, hogy mostantól hivatkozhatunk a microsite-ra.
Az egyes weboldalak idézése ma már elfogadott, de a tweetek esetében nem olyan egyszerű a dolog – legalábbis eddig, ugyanis a Modern Language Association megtalálta a megfelelő megoldást: létrehozta a standard formátumot.
A hivatalos forma:
Teljes név vagy a felhasználónév. "A tweet szövege." Dátum, időpont. Tweet.
Már egy weboldal is született Tweet2Cite néven, amelynél beírjuk az adott Tweet linkjét, és máris szakdolgozatba illeszthető hivatkozást kapunk. Így azt sem kell megjegyeznünk, mi is a szabványos forma.
Forrás: Mashable.com
Kapcsolódó cikkek
- A közösségi média hálójában
- A magyarok félnek, hogy megfigyelik őket
- Fiber Power sebességnöveléssel díjazza régi előfizetőit a UPC
- Olcsóbb és gyorsabb internetet sürgetnek az EU-ban
- Majkáék a YouTube toplista élén
- A Nokia az Apple-ön gúnyolódott
- KRESZ-tanulás a fotelból is
- MÁV: öt éve van online jegyvásárlás
- Ideális védelem a weben terjedő támadások ellen a Cyberoamtól
- A konkurenciához szegődik a Facebook értékesítési vezetője
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Tanulni menő: Új alapokra helyezett oktatás
Sürgősen új alapokra kell helyezni az oktatást, mivel a technológiai fejlődés korában már nem az információ megszerzése, hanem a tanulók érdeklődésének fenntartása jelenti az igazi kihívást. A tanulásnak pozitív élménynek kell lennie, ezért egy jó iskola a gyermekek kíváncsiságára épít, így a tanulók belső motivációjuk révén fejlődhetnek. Emellett nemcsak az alapvető tudás elsajátítása, hanem a jövő kihívásaira felkészítő kompetenciák és készségek megszerzése is fontos szerepet kap. A Tanulni menő kezdeményezés célja, hogy összekapcsolja az oktatás megújítása iránt érdeklődőket: pedagógusokat, üzleti szereplőket, oktatási szakértőket, családokat és a hátrányos helyzetű diákokkal foglalkozó tanárokat.