Titkok Steve Jobs első iPhone bemutatójából
Szombaton volt két éve Steve Jobs halálának évfordulója. Ő volt az, aki létrehozta az iPhone-t, és elindította az okostelefon forradalmat. Ám, nem ment olyan tökéletesen minden, mint ahogy azt sokat gondolták.
Két évvel azután, hogy Steve Jobs meghalt, kiderült, hogy az első iPhone bemutató mégsem volt olyan tökéletes, mint amilyennek akkor tűnt.
Az egész 2007. január 9-ig nyúlik vissza, amikor a San Franciscó-i Macworld konferencián a nagyközönség megismerhette az első iPhone készüléket. A mintegy 90 perces bemutató Andy Grignon, az Apple akkori vezető mérnöke szerint gyakorlatilag csoda volt.
Hogy miért? Jobs ragaszkodott az élő bemutatóhoz, annak ellenére, hogy az iPhone tele volt hibákkal. Például a készülék képes volt lejátszani az audió- vagy videótartalom egy részét akadás nélkül, ám közel sem az egészet. Ha nem állították le időben, garantáltan megakadt. Vagy ha a telefonnal e-mailt küldtek és utána a weben böngésztek, akadály nélkül ment, visszafele azonban már összeomlott a rendszer.
A New York Times cikkéből szintén az derül ki, hogy a prezentációt igencsak aprólékosan meg kellett tervezi hetekkel előtte annak érdekében, hogy ne fagyjon le a rendszer, és ne derüljön fény arra, hogy bizony tele van hibákkal a készülék.
Az előadás cseles mivolta nem csak ebben rejlett, hanem abban is, hogy nem csupán egy készüléken prezentáltak mindent, hiszen az egyelő lett volna a biztos bukással. Így több iPhone-on mutatták be a különböző funkciókat.
Emellett Steve azzal is trükközött, hogy a telefon vételi erőssége mindig a maximumot mutatta, ugyanakkor többször elvesztették a kapcsolatot a hálózattal.
A sornak itt még nincs vége. Az alkalmazások terén is maradt leküzdendő akadály. Az első iPhone még csupán 128MB memóriával rendelkezett, és az alkalmazások még nem voltak készek teljesen. Ez azt jelentette, hogy mindegyik még elég nagy volt méretét tekintve, így memóriából is többet „ettek”. A készülékeken ezáltal gyakran elfogyott a RAM, így többször kellett újraindítani őket. Ennek kiküszöbölésére Jobs több iPhone-t használt egyszerre a színpadon, így könnyen váltott, amíg az első újraindult.
Állítólag Steve a megtervezett előadást nagyjából öt napig gyakorolta.
Forrás: Techspot.com
Kapcsolódó cikkek
- Kimaradások voltak az Instagram szolgáltatásában
- Közel 6 millió hibás laptop kábelt hív vissza a HP az USA-ban
- Az ApróSéf már iPhone-on is elérhető
- Szeptember 9-én érkezik az iPhone 6
- Négy tanács a kibertámadások elleni védekezéshez
- Tagadja az Apple, hogy az iPhone nemzetbiztonsági kockázatot jelentene
- Kínában potenciális nemzetbiztonsági veszélynek tartják az iPhone-okat
- Fél napot állt az okmányirodai rendszer
- Felturbózott Skype iPhone-ra
- Biztonsági hiba az Internet Explorerben
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Csillaghullás húsvétkor: Digitális távcsövek és appok segítik az égi élményt
Húsvét vasárnap éjszakáján a Lyridák meteorraj látványos csillaghullással ajándékozza meg az égbolt szerelmeseit. A digitális technológia és az infokommunikációs eszközök segítségével az élmény még közelebb kerülhet hozzánk.
A városi autópályák hatása a személyes kapcsolatokra
Egy friss, a Budapesti Corvinus Egyetem részvételével készült nemzetközi kutatás szerint a városi autópályák átlagosan 1-16 százalékkal csökkentik a társas kapcsolatok számát azok között, akik az út két oldalán élnek.
"A politika ma már összefonódott a technológiával, social média algoritmusok diktálják a minket érő impulzusokat"
A Make Art Great Again galéria bemutatja a "Trump ima-, business és wellness-központ"-ot. Hogy miről is van szó, az kiderül a kiállítás két alkozójával - drMáriással és Weiler Péterrel - készített interjúból.
Továbbra sem tudjuk, hogy kik ölették meg Kennedyt
Donald Trump amerikai elnök ígéretéhez híven 2025. március 18-án nyilvánosságra hozta az 1963-as John F. Kennedy-merénylettel kapcsolatos, eddig titkosított dokumentumok jelentős részét. A Nemzeti Levéltár honlapján elérhetővé vált mintegy 80 000 oldalnyi anyag új részleteket tár fel Lee Harvey Oswald tevékenységéről és a merénylet körülményeiről.
Flipperverseny és izgalmas újdonságok a budapesti Flippermúzeumban
A TWIPY Award a flipperek Oscar-díjának számít: nemcsak a gépek, hanem a flipperekkel kapcsolatos helyszínek is elnyerhetik. Az elismerést az amerikai THIS WEEK IN PINBALL magazin adja át minden évben, és idén a budapesti Flippermúzeum is esélyes volt a legjobb európai helyszín díjára. A szavazás alapján 40 európai flipperes helyszín kapott voksokat, és a Flippermúzeum a második helyen végzett, mindössze 1 százalékkal lemaradva az első helyezettől. A világhírű újlipótvárosi múzeumban továbbra is ingyenesen kipróbálhatók a gépek a belépőjegy áráért, és újdonságként egy flipperverseny is várja a látogatókat – április elsején, Bolondok Napján.