Mikrochip kerül a mellimplantátumokba
Így vigyáznak a nők biztonságára
A Veriteq Partners és az Establishment Labs közreműködésével, elsőként és egyedüliként a világon a Motiva melliplantátumokba kerül azonosító mikrochip. Hamarosan Magyarországon is elérhető lest, elsőként a Kontur Klinikán.
A Motiva implantátumokba úgynevezett Q-inside hőálló microchipet építenek be, így a gyártó, az orvos és a páciens is testen kívül, gyorsan és könnyen azonosítani tudja az implantátum sorozatszámát, méretét, gyártó nevét, a gyártási számát és egyéb adatokat.
Az FDA által javasolt szabály az UDI (Unique Device Identification) közvetlen jelölési követelményt ajánlott a beültethető orvostechnikai eszközökre (szemben az egyszerű címkével a termék csomagolásán). VeriTeQ kínálja a világ első FDA által elfogadott RFID mikrochip technológiát, amely alkalmas a beültethető orvostechnikai eszközök azonosítására a betegágy mellett.
Ez is bizonyítja, hogy a Motiva implantátumok a fejlesztés új szintjét képviselik, elöljáró a biztonság és korszerű szemlélet terén. Az Establishment Labs legfőbb törekvése, hogy biztonságos, minden követelménynek megfelelő, kiemelkedő minőségű terméket nyújtson a páciensek számára.
Kapcsolódó cikkek
- A Dell PowerEdge VRTX egyre népszerűbb a vállalatok körében
- Dell és SAP megoldások – adatok másodpercek alatt
- Új szintre emelkednek a biometrikus biztonsági megoldások
- A nyilvános Wi-Fi veszélyei
- Vállalati felhő megoldások a Microsofttól
- Nincs pénz külső biztonsági tréningekre
- HP kutatás: 78 százalékkal emelkedtek a kiberbűnözés okozta költségek
- Idén jubilleumi Hacktivity lesz
- Nemsokára jönnek az ujjlenyomat-olvasós Android mobilok
- HP nyílt ökoszisztéma – szabad a pálya
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Kezdődik az év végi roham a mérlegképes könyvelők számára
A Kulcs-Soft által működtetett Kulcs-Akadémia három éve biztosítja a kreditpontos képzés lehetőségét, a digitalizáció jegyében online és személyes formában is.
Közösen telepít e-kamion töltőállomásokat a Siemens és az OMV
Az e-buszok és e-haszongépjárművek száma évek óta dinamikusan nő, a személyautó-állomány mellett a fuvarozásban, illetve az áruszállításban is egyre inkább teret nyer az elektrifikáció. A busz- és logisztikai flották üzemeltetői ezért egyre inkább keresik megfelelő töltési megoldásokat.
Küzdelem a csalások ellen: ma már nem elég, ha automatikusan ellenőrizzük az összes tranzakciót
A hagyományos tranzakciómonitorozáson túl egyre nagyobb szerepet kap a hatékonyabb, kockázatelemzés a pénzügyi bűncselekmények elleni harcban. Már nem elég automatikusan ellenőrizni a tranzakciókat és kiszűrni a gyanúsakat; szükség van az ügyfél várható és tényleges tevékenységének vizsgálatára, amelyhez a siker érdekében különböző kockázati mutatók kombinációját kell alkalmazni.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.