Bill Gates: az egészség fontosabb, mint a technológia
A Microsoft egykori igazgatója egy, a Financial Timesnak adott interjúban elmondta, hogy bár magát technokratának vallja, vannak számára fontosabb dolgok is, mint a technológia.
Bill Gates és felesége, Melinda már több mint egy évtizede töretlenül küzd azért, hogy a fejletlen régiókban élő emberek is megfelelő egészügyi ellátásban és oktatásban részesüljenek. Gates számára ezek a problémák sokkal fontosabbak, mint az, hogy mindenki számára biztosított legyen az internethasználat – erről a Financial Timesnak adott interjúban beszélt.
Mark Zucerberg, a Facebook feje néhány hónappal ezelőtt fejtette ki, mennyire fontosnak tartja, hogy mindenki számára adott legyen az internethozzáférés lehetősége, ám Gates úgy véli, vannak ennél fontosabb, megoldandó problémák, mint például a malária visszaszorítása.
Az interjú során úgy fogalmazott: „az internet nem menti meg a világot”, annak ellenére, hogy magát technokratának vallja. Bár elkötelezettnek érzi magát az IT területén, úgy véli, ha az életünket jobbá szeretnénk tenni, előbb olyan alapvető kérdésekkel kell foglalkoznunk, mint a gyermekhalandóság, különféle betegségek vagy az alultápláltság visszaszorítása.
Bill Gates fiatalon (jobb oldal)
Zuckerberg terve, hogy a világ további 5 milliárd emberének szeretne internethozzáférést biztosítani, akik számára még nem adott ez a lehetőség, ám Gates ezzel kapcsolatban úgy fogalmazott: „ez egy vicc”. Fel is tette a kérdést: vajon mi a fontosabb, az internetkapcsolat vagy a malária elleni védőoltás? Attól ugyanis, hogy az internethozzáférési kérdés megoldódik, attól annak az ötmilliárd embernek a helyzete mit sem változik. Szerinte a világ nem lapos, és a legalapvetőbb emberi szükségletek közé nem a technológia tartozik.
Forrás: Mashable.com
Kapcsolódó cikkek
- Az Év Honlapja 2013 – hosszabbítás
- Telenor Felhőszolgáltatások a sikeres vállalkozásokért
- Elindult a Samsung „Launching people” kampánya
- USA: a legtöbben mobilon lógnak a közösségi oldalakon
- Megkezdődött „Az Év Honlapja” véghajrája
- Jó fogyasztószer a közösségi média
- A nyilvános Wi-Fi veszélyei
- Opera 17.0
- A Telekom civil díjcsomagjaira pályázhatnak nonprofit szervezetek
- A Katona József Színház a SzEK-ben
Hirek.com - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az év legolvasottabb online tartalmai
A tavalyi év során kiemelt figyelmet kaptak a Robert Fico és Donald Trump elleni merényletek, az amerikai republikánusok győzelme és Bassár el-Aszad szír elnök bukása, amelyekről jelentős médiaérdeklődés övezte a világot. Azonban a hazai internetezők érdeklődése inkább a belföldi aktualitásokra és a sporthírekre irányult, nem pedig a nagy nemzetközi eseményekre – derül ki a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) friss jelentéséből. A tanulmány a legnépszerűbb hazai hírportálok és Facebook-oldalak publikációit és az azokhoz érkező olvasói reakciókat elemezve mutatja be a magyarok online médiahasználati szokásait 2024-ben.
Itt a HMD válasza az online tér veszélyeire
A gyerekek több mint felét érik online idegenek, és minden harmadik gyermek már kapott olyan felszólítást, hogy a beszélgetését privát üzenetküldő alkalmazásokba vigye át – derült ki a HMD és a Perspectus Global által készített globális kutatásból, amely 25 000 gyereket és felnőttet vont be.
A jövő autós hangrendszere: A kijelző, amely hangot is ad
A Continental az Ac2ated Sound kijelzővel egyedülálló innovációt valósít meg az autóiparban: a kijelző szerepét kibővítve hangszóróként is funkcionál, ezzel új szintre emelve a járművek hangélményét. A kijelző felületének hangforrásként való használata egy teljesen friss perspektívát kínál a felhasználói élmény terén – a hangjelzések, beszédhangok és egyéb hangok közvetlenül a képernyőből hallhatók, így hagyományos hangszórók már nem szükségesek. A technológia alapja a kijelző mögött elhelyezett apró rezgéskeltő egységek, más néven hangaktuátorok, amelyek hanghullámokat generálnak az üvegfelületen.
Díjazták a kimagasló innovációs teljesítményeket
2025. március 26-án az Országház Felsőházi Termében adták át a 2024. évi Magyar Innovációs Nagydíjat és hat további ágazati díjat. A bírálóbizottság, amely tudósokból és elismert gazdasági szakemberekből állt, élén a kulturális és innovációs miniszterrel, a legjobb innovációs teljesítményeket a gazdasági eredmények és társadalmi hasznosság figyelembevételével választotta ki. A Magyar Innovációs Nagydíjat a Cloud Network Technology Kft. nyerte, amely nemzetközi szinten is figyelemre méltó informatikai tesztelési rendszerével érdemelte ki a rangos elismerést.
Virtuális valóság az autonóm járművek fejlesztésében
Évről évre világszerte több millió közúti baleset történik, és ezek túlnyomó része, mintegy 94%-a emberi hibákra vezethető vissza. De mi lenne, ha a járművek képesek lennének előre felismerni a veszélyeket és gyorsabban reagálnának, mint a legjobb sofőrök? Egy magyar kutatólabor, a HUN-REN SZTAKI SCL, a világ vezető technológiai és mérnöki cégeivel együttműködve dolgozik ezen a problémán.