Védett hálózatok az iskolákban
A Cyberoam hálózatbiztonsági termékeket gyártó vállalat nemcsak a kis- közép és nagyvállalatokra fordít kiemelt figyelmet, hanem az iskolák hálózatainak biztonságára is nagy hangsúlyt fektet. A Cyberoam UTM védelem megkönnyíti az iskolai rendszerek biztonságos üzemeltetését, valamint szükségtelenné teszi több biztonsági megoldás alkalmazását.
„Az iskolai hálózatok nagy része, méretüket tekintve egy kkv-s vállalati hálózatnak felelnek meg, azonban funkcionális tekintetben némi különbség mutatkozik. A diákok személyében általában jóval több, a veszélyforrásokkal szemben tapasztalatlanabb felhasználó használja a hálózatot, így a biztonsági kérdések kiemelt hangsúlyt kapnak. A Cyberoam UTM megoldásai ezekre a speciális kihívásokra is megnyugtató választ tudnak biztosítani, úgy hogy a rendszer üzemeltetőinek ez kevesebb többletmunkát és alacsonyabb költséget jelent.” – mondta el Béres Péter, a Cyberoam magyarországi disztribútora, a Sicontact Kft. vezető IT tanácsadója.
A Dover példája
Az iskolák összetett rendszerének védelmére legjobb példa az Egyesült Államokban található Dover School Disctrict hálózatának UTM eszközökkel való ellátása és ennek kiépítése. A Dover School District öt különböző iskolából áll, amelyek mindegyike saját weboldallal és hálózattal rendelkezik. A különböző informatikai feladatokat egy erre a célra létrehozott informatikai csapat látja el.
A Dover School District hozzáférést biztosít a SchoolNET-hez diákjainak és alkalmazottjainak egyaránt. A SchoolNET-en keresztül hozzáférhetnek a helyi hálózatokhoz, szörfölhetnek az interneten, illetve a világon bárkivel kommunikálhatnak. A rendszer üzemeltetői olyan biztonsági megoldást kerestek, amely elhárítja a külső proxy behatolásokat, illetve a teljesítési követelményeknek való megfelelés is fontos elvárás volt a Cyberoam felé.
A külső proxy szerverek használat korlátozása mellett a közösségi médián keresztül bejövő fenyegetések megszűrése volt kiemelten fontos tényező. A Cyberoam UTM+ telepítése után az amerikai iskolában jelentős javulás vált érzékelhetővé, lefedve az internetezés teljes spektrumát, így biztosítva a hibátlan, zökkenőmentes és biztonságos működést. A Cyberoam UTM+ a diákok számára is érezhetően kontrolálta a jogosulatlan és káros tartalmak elérését a weben, így elősegítve a tudatosabb internet használati szokások kialakulását.
Kapcsolódó cikkek
- A kisvállalatoknak is kell a megfelelő védelem
- „A magánélet nem bűn”
- Az első féreg 25 éve bénította meg a világhálót
- Mikrochip kerül a mellimplantátumokba
- A nyilvános Wi-Fi veszélyei
- HP kutatás: 78 százalékkal emelkedtek a kiberbűnözés okozta költségek
- A kibertér védelmének legaktuálisabb témái az ITBN-en
- Termékbejelentések a G Datától
- Taroltak a kártevővel fertőzött weboldalak
- Legmagasabb szintű biztonsági tanúsítványt kapott a Cyberoam
Prim.hu - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Kiváló magyar eredmény a Nemzetközi Informatikai Diákolimpián
Négy magyar diák képviselte hazánkat a szeptember 1-8. között Egyiptomban zajlott Nemzetközi Informatikai Diákolimpián (IOI), ami a legrangosabb informatikai világverseny a középiskolás korosztály számára. A magyar fiatal tehetségek egy arany- és egy ezüstérmet szereztek, egyikük pedig dicséretben részesült. A diákolimpikonok a Neumann Társaság tehetséggondozási programja keretében, az ELTE Informatikai Karának együttműködésével készültek fel a versenyre.
A 2024-es év legjobb videós hirdetéseit keresi az IAB Hungary
Második alkalommal hirdeti meg pályázatát az IAB Hungary Digitális videó Munkacsoportja, amelyen a 2024-es év legkiemelkedőbb videós hirdetéseit díjazza több kategóriában is.
Egyesítette erőit a Packeta és a FoxPost
Lezárult az ügylet, mellyel Magyarország legnagyobb személyes csomagátadási pont hálózata jött létre, amely több mint 2 700 csomagautomatát és 1 800 csomagátvételi pontot kínál az ügyfelek számára. A FoxPost Packetához való csatlakozásával a két cég magas színvonalú szolgáltatásai egyesülnek, létrehozva Magyarország legnagyobb csomagautomata-hálózatát.
Az innováció új hulláma: a Z-generációról szól a Bosch×Richter Innovátorok Napja
„Zések”, avagy a digitális bennszülöttek, akik egyszerre bátrak és tudatosak, őszinték és kritikusak. Vajon hogyan vélekednek az 1997 és 2012 között születettek az innovációról, a jövő munkahelyéről, és mi az, amit szerintük az élhetőbb jövőért tennünk kell? Z-generációs példaképekkel, izgalmas kutatási eredményekkel, inspiráló kerekasztal-beszélgetésekkel, a jövő innovátoraival és a legújabb gyógyszeripari és autóipari megatrendekkel érkezik az idei Bosch×Richter Innovátorok Napja, mely ezúttal a Z-generációt állítja fókuszba.
Idén is keresik a legjobb honlapokat
’Az Év Honlapja’ pályázat 2024-ben is izgalmas lehetőséget kínál mindazoknak, akik az elmúlt időszakban kiemelkedő honlapokat, applikációkat, digitális és technológiai megoldásokat hoztak létre. A Magyar Marketing Szövetség és az Internet Marketing Tagozat által szervezett verseny augusztus 15-én immár 23. alkalommal indul útjára, ahol a pályázók 30 különböző kategóriában szállhatnak versenybe.