Töretlen az online kereskedelem növekedése Kínában
Kínában a harmadik negyedévben is jelentős mértékben nőtt az elektronikus kereskedelem, a kormány a jövőben központilag is segíti az ágazat bővülését.
A trendet látva az elemzők egy csoportja azt jósolja: Kína már az idén átveszi az elsőséget az Egyesült Államoktól, s a világ legnagyobb e-kereskedelmi piacává válik. A Bain & Company nemzetközi tanácsadó cég nemrég összevetette a két nagy piac adatait, s rámutatott: a kínaiak tavaly egész év során már 212,4 milliárd dollárt költöttek a világhálón, míg az amerikaiak 228,7 milliárd dollárt. A vállalat statisztikái szerint a kelet-ázsiai ország online kereskedelmi piaca 2009 és 2012 között átlagosan évi 71 százalékkal bővült, ami több mint ötszöröse az Egyesült Államok piaca 13 százalékos növekedésének. Az ütemet az idén is tartva, Kína már az év vége előtt világelső lehet - mutat rá a Bain & Company.
Az elektronikus tranzakciók számának és mértékének bővülését a belső fogyasztás fellendítését szorgalmazó kormány is segíti. A kereskedelmi minisztérium csütörtökön azt jelentette be: célul tűzte ki, hogy a teljes kiskereskedelmi eladások 10 százaléka a jövőben az interneten keresztül bonyolódjon, s ezek legalább egytizede nemzetközi partnerekkel történjen. Ehhez a tárca kedvezményes politikák kidolgozásán tevékenykedik, az ágazatba magántőke bevonását szorgalmazza, valamint a programban részt vevőknek pénzügyi segítséget is nyújt majd - áll a közleményben.
Kapcsolódó cikkek
- Tények és tévhitek az online vásárlással kapcsolatban
- Tények és tévhitek az online vásárlással kapcsolatban
- Kisebbségi nyelveket is felismerő megfigyelőrendszert fejlesztettek ki Kínában
- Kisebbségi nyelveket is felismerő megfigyelőrendszert fejlesztettek ki Kínában
- A NAV figyeli az internetes hirdetéseket is
- A NAV figyeli az internetes hirdetéseket is
- Közösen adnak kedvezményeket a legnagyobb e-kereskedők
- Közösen adnak kedvezményeket a legnagyobb e-kereskedők
- A kulcsszó: Multichannel?!
- A kulcsszó: Multichannel?!
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Közösen telepít e-kamion töltőállomásokat a Siemens és az OMV
Az e-buszok és e-haszongépjárművek száma évek óta dinamikusan nő, a személyautó-állomány mellett a fuvarozásban, illetve az áruszállításban is egyre inkább teret nyer az elektrifikáció. A busz- és logisztikai flották üzemeltetői ezért egyre inkább keresik megfelelő töltési megoldásokat.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.
Az SAP a Joule felturbózásával magasabb sebességre kapcsolja a vállalati AI-forradalmat
Az SAP rendszerei immár a globális kereskedelem 87%-áért felelnek, így a TechEd 2024 konferencián bemutatott innovációk, különösen a generatív AI-t használó Joule asszisztens újításai valódi áttörést hozhatnak az üzleti élet mindennapi gyakorlatában.