A jövő oktatása itt van: e-iskolatáska és e- tankönyvek
Elektronikus tankönyvek váltják fel fokozatosan a hagyományosakat a sanghaji oktatási intézményekben, nagyobb teret engedve ezzel a technológiai újításoknak és csökkentve az iskolások fizikai terhelését.
A kezdeményezést az MTI tudósítója által megkérdezett tucatnyi szülő kifejezetten dicsérendőnek ítélte, úgy vélték pozitív hatással lehet a gyerekek fejlődésére, a kicsik többsége pedig egyébként is használ táblagépet. A kritikusok a táblagépek túlzott használatát, illetve a monitorok szemet károsító hatását illetően fogalmazták meg aggodalmaikat. A számítógép már most is kiemelt szerepet játszik a tanítás során, ennek a szerepnek központivá válása pedig csak idő kérdése - mondta a sanghaji Tanárképző Egyetemen tanító Meng Ting az MTI-nek.
Az e-iskolatáska bevezetése Sanghajon kívül a kelet-kínai Hangcsou és Peking tervei közt is szerepel. Utóbbi idén márciusban hárommillió jüant (108 millió forintot) különített el a program népszerűsítésére.
Kapcsolódó cikkek
- A magyar klaszter Kínáig menetel
- Szuperszámítógéppel veszi fel a harcot a szmog ellen Kína
- Látássérültek tanulását és munkavállalását segítő adományokat osztottak ki
- Megállíthatatlanok a mikroblogok
- Az internet nem felejt - oktatóprogram fiataloknak
- Újabb internetes szigorítások várhatók Kínában
- Több mint 600 millió internetező van már Kínában
- Epson: Egyszerűen kezelhető zöld projektorok az oktatás számára
- Átadták a Rátz Tanár Úr Életműdíjakat
- Okostelefon Akadémia: Fókuszban a keresés
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja
A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, „STEMpont” komplex pályaorientációs és tehetséggondozó program (NTP-STEM-23) megvalósítására kiírt pályázatán az ELTE Informatikai Kar 20 millió forint, a Természettudományi Kar pedig csaknem 18 millió forint támogatási összeget nyert el.