Megnyílt a 3D GyurmaLab
Megnyitotta kapuit a világ első 3D nyomtató és gyurmázó terme, a 3D GyurmaLab, amely a Mammut mellett, a Mosolygyárban található.
A Millenáris Park Fogadó épülete ma már a Millipop Mosolygyárnak ad otthont. A 3 ezer négyzetméteres szórakoztató és készségfejlesztő központ kiemelt látványosságaként a szakterület két meghatározó szereplője, a 3D technológiával foglalkozó Leonar3Do Zrt., valamint a 3D nyomtatás egyik hazai úttörője és az otthoni 3D nyomtatókat is forgalmazó FreeDee Kft. közösen nyitotta meg a világ első 3D digitális gyurmázó műhelyét.
A 3D Gyurmalabban a gyerekek és a szüleik számára is elérhetővé válik a jövő egyik meghatározó technológiája: kipróbálható és megismerhető a tárgynyomtatók legújabb generációja és 3D-ben nyomtató tollak, gyorsan, egyszerűen készíthető saját, számítógépen formázott alkotás, de hazavihető a látogatók digitalizált és kinyomtatható portréja is.
A 3D GyurmaLab minden nap nyitva gyerekek és felnőttek, sőt, iskolai csoportok számára, sőt a két ünnep között is megtekinthető, izgalmas és kreatív, aktív és interaktív szórakozást kínálva. Januártól iskolai csoportok is látogathatják, néhány órás szervezett oktatás és ismeretterjesztés keretében.
A látogatók a Mosolygyárban nemcsak csúszdaparkot, de kreatív elfoglaltságot is találhatnak, így elmerülhetnek a jelent leginkább formáló jövőtechnológiában, ahol tervezést/modellezést és nyomtatást, az alkotás összes szakaszát együtt, egyszerre tesztelhetik. Jövő évben a Millipop Art program keretében emellett további kreatív készségfejlesztő programok is indulnak majd a Mosolygyárban: ismert művészek vezetésével rocksuli, gyermekfilmklub, és pop-art képzőművészeti foglalkozás is lesz.
Kapcsolódó cikkek
- A UPC ügyfelek is nézhetik az m3D adását
- Indul az első magyar 3D csatorna
- Versenyképes magyarok a CES 2014-en: 3D, navigáció és vizualizációs keresőmotor
- GE tervezőversenyén hatodik lett a magyar induló
- Elkészült a debreceni Református Nagytemplom 3D-s modellje
- Tervezz Mikulást 3D-ben!
- Tudomány és technológia játékos módon
- Modellezés kicsit másképp – Leopoly
- 3D nyomtatás jogi vonatkozásban
- ARworks applikációk Augmented Reality jegyében
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Megalakult a KSZK Alumni
A Budapesti Műszaki Egyetem öntevékeny Kollégiumi Számítástechnikai Köre csaknem fél évszázada jött létre, és miközben jelenleg is aktív, a napokban az alapítók egyike, Vinkovits László, nyolc társával együtt életre hívta a KSZK alumnit, vagyis az egykori tagok csoportosulását.
Újgenerációs módszer segíti az érettségizők és nyelvvizsgázók felkészülését
Indul az őszi érettségi vizsgák és a nyelvvizsgák ideje, fontos, hogy a felkészülésben az érintett generáció igényeihez igazodjon a tananyag. Ebben nyújt segítséget a diákok és tanáraik számára is a KRÉTA Idegennyelvi Felkészítő Modul (IFM).