Sajtosstangli-recept győzött tavaly az egyik legnagyobb magyar gasztrohonlapon
Egy sajtosstangli-recept lett a legnézettebb az egyik legnépszerűbb magyar webes gasztrooldalnak számító NoSalty-n tavaly. A csaknem negyvenezer receptet kínáló oldal kedden hozta nyilvánosságra a felhasználók keresései alapján készített összegzését és a 2013-as év top 10 receptjét, amelyet havi 1,2 millió egyedi felhasználó oldalletöltései alapján állítottak össze.
A felhasználók szokásait vizsgálva úgy tűnik, azzal együtt, hogy sok keresésben szerepel a "magyaros" jelzés, egyre színesebben főznek a magyarok: egyre több receptben szerepelt az elmúlt évben az olívaolaj, a medvehagyma, a mascarpone, a parmezán, a menta vagy éppen a koriander, és mára már csaknem 20 féle lisztet találni a felhasználók által feltöltött receptek összetevői között.
A karácsonyi időszakban egyébként rekordot döntött a Nosalty forgalma: december 23-án például több mint 300 ezer ember látogatott a weboldalra, mintegy 1,7 millió oldalletöltést produkálva. Ezzel a NoSalty lett a nap legnépszerűbb női portálja, a hazai weboldal-olvasottsági statisztikákban pedig a 8. helyet foglalta el - olvasható az MTI-hez eljuttatott közleményben.
Kapcsolódó cikkek
- Újra elérhető Kínában a Reuters és a The Wall Street Journal kínai nyelvű oldala
- Vége a férfi dominanciának a neten
- Január közepéig lehet pályázni Miskolcon az ingyen laptopokra
- Több mint 50 millió Barca-drukker a Facebookon
- A magyarok szívesen intézik adóügyeiket a neten
- Már a karácsonyfát is a neten vesszük
- Apróságok a fa alá
- Összehasonlítható internetcsomagok a szolgáltatók honlapjain
- Tízből hat ember naponta használja az internetet az EU-ban
- Nézőpont: a választók nem szívesen vállalják politikai szimpátiájukat a Facebookon
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Zara Larsson „Rózsaszín élet” című minisorozata vezeti be a Sony új füstös rózsaszín prémium fejhallgatóját
Bármerre járjon is az ember, ha a kedvenc zenéit hallgatja, semmi más nem számít. A megfelelő fejhallgatóval öltözködés, tánc vagy munka közben egyaránt magával ragad minket a hangzás. A színválasztással és stílussal kombinálva a zene – akárcsak a ruhák és a kiegészítők – bármit képes megváltoztatni, mert az önkifejezés terepe, ami az érzéseinket kiegészítve fokozza és feldobja a hangulatunkat, hogy a megélt pillanat örök emlék legyen.
Az okosórák mellett jönnek az okoscipők és okoszoknik
A technológiai fejlődés és a testre szabhatóság alakítják a jövő fitnesztrendjeit: az edzések az elkövetkező években egyre inkább adatvezérelt, személyre szabott élménnyé válnak. A virtuális és kiterjesztett valóság alapú edzések, a játékos elemekkel gazdagított edzésprogramok, és az egyre népszerűbb viselhető okoseszközök – például okosórák és okoskarkötők – segíthetnek abban, hogy a testmozgás hatékonyabb és élvezetesebb legyen.
Megérkezett Magyarországra az Omoda 5
Az első helyen végzett az OMODA és JAECOO márkák gyártója, a Chery Automobile a kínai piacon az új autók minőségével kapcsolatos fogyasztói elégedettséget vizsgáló jelentés szerint a kínai brandek között. A közel 20 fejlett intelligens vezetéstámogató technológiával felszerelt OMODA 5 az elkövetkező hetekben Magyarországon is kapható lesz.
A ChatGPT kinyírja a keresőoptimalizálást?
A mesterséges intelligencia és a nyelvi modellek, mint például a ChatGPT, az elmúlt években robbanásszerűen terjedtek el, és mind a felhasználók, mind a vállalkozások számára új kihívásokat jelentenek. A ChatGPT jelenlegi, körülbelül 200 milliós felhasználói bázisa ugyan elenyésző a Google vagy a Google által bevezetett Gemini 4,3 milliárd felhasználójához képest – ami a Föld lakosságának közel fele –, azonban ez a szám rövid idő alatt nőtt ekkorára, ami komoly kérdéseket vet fel a vállalatok számára.
Egyre magasabb szintekre tör az IT
Backoffice-ból stratégiai területté vált az IT a cégek életében, hiszen ma már nemcsak a rendszerek működését, de egy cég fejlődését, stratégiai irányvonalait is erőteljesen meghatározhatja – véli a K&H IT vezetője. Ehhez igazodva az IT kiadások is egyre tetemesebb részét teszik ki a működési költségeknek – elérve akár a 70 százalékot is. Különösen igaz ez a bankokra, ahol az innovatív informatikai megoldások már a pénzügyi tranzakciók részét képezik.