Az Apple és a Google küzd a Flappy Bird klónok ellen
Hivatalosan is megszűnt a Flappy Bird játék, ám a klónok azóta szép számmal szaporodnak. Az Apple és a Google azonban elszántan küzd azért, hogy ezek az appok ne kerüljenek be alkalmazásboltjukba.
Nemrég számoltunk be róla, hogy a fél éve megjelent Flappy Bird alkalmazás lekerül az app store-ok virtuális polcáról, ugyanis a játék fejlesztője úgy döntött, nem bírja tovább a hirtelen jött népszerűséget, és nyugalomra vágyik, így a játék forgalmazását megszűnteti.
Azóta viszont szép számmal jelennek meg a különféle klónok, melyek kihasználva az eredeti app népszerűségét és a felhasználók felháborodását, igyekeznek utat törni maguknak. A Google és az Apple azonban elszántan igyekeznek, hogy ezek ne szaporodjanak el.
A fejlesztők felháborodásuknak hangot adva Twitteren csiripeltek élményeikről. Ken Carpenter, a Flappy Dragon fejlesztője tweetelt arról, hogy játékát az Apple elutasította arra hivatkozva, hogy az app megtévesztő. Erre számos válasz érkezett, más fejlesztők is hasonló esetekről számoltak be.
Az Apple szóvivője arról nyilatkozott, hogy a vállalat nem csupán a „flappy” névre hallgató appokra van kihegyezve, hanem minden olyan megoldásra, mely az eredeti játékot kívánja helyettesíteni valamilyen módon.
A Google pedig azt írta Carpenternek, amikor eltávolították appját, hogy ne használjon irreleváns, megtévesztő illetve túlzó kulcsszavakat az alkalmazás leírásánál és a címben. Ő is válaszolt a vállalatnak egy mondatban, melyben azt írta, hogy a Flappy Dragon a legjobb flappy játék most, hogy a Flappy Bird megszűnt.
A fejlesztő megkísérelte másodszor is regisztrálni alkalmazását, ám újabb leutasításba ütközött. Ezután megváltoztatta az app nevét Derpy Dragonra, és így már nem kötött bele a vállalat. Az alkalmazás jelenleg is elérhető a Google Play áruházban.
Nem Carpenter volt az első, aki nevet változtatott azért, hogy applikációja bekerülhessen az alkalmazásáruházba. A Flappy Bee játékot is átkeresztelték Jumpy Bee névre az App Store-ban, ám egyelőre nem lehet tudni, hogy ez az Apple kérésére történt-e vagy sem.
Mindenesetre a Google Play Store-ban még az eredeti néven fut a játék, vagyis a két vállalat még csak most kezdi igazán felvenni a harcot a „flappy-áradattal”, és a korábban feltöltött appok egyelőre köszönik szépen, jól érzik magukat.
Forrás: TheVerge.com
Kapcsolódó cikkek
- Több mint egymillióan tölthettek le a Google Play áruházból egy kártevőt
- Januárban több mint 10 millió androidos alkalmazást azonosítottak
- A Windows teret engedne az Android alkalmazásoknak
- Ismét lesz BeeSmarter csapatverseny
- Viszlát, Flappy Bird! – besokallt az idegölő játék fejlesztője
- MIXELEK – a Cartoon Network és A LEGO közös terméke
- ROG Nomad: ASUS hátizsák utazó játékosoknak
- Egyre több alkalmazást töltünk le
- Mobilon tesztelik a Facebook keresőmotorját
- Játékok érkeztek Google Glassra
Hirek.com - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Novellapályázat diákoknak – Képzeld el a jövőt humanoid robotokkal!
Elgondolkodtál már azon, milyen lenne együtt élni robotokkal? Vajon hogyan formálja át mindennapjainkat, ha mesterséges intelligencia is beköltözik az otthonainkba? Lehet, hogy már meg is született benned egy történet erről a jövőről – vagy éppen kérdéseid vannak, amiket szívesen megvitatnál egy AI chatbottal?
Kiemelkedő magyar siker az ISEF világdöntőjén
Az elmúlt évek egyik legkiemelkedőbb magyar eredményét érte el Vida Ákos az Egyesült Államokban, Ohio államban megrendezett ifjúsági tudományos világversenyen. A háromdimenziós nyomtatás továbbfejlesztését célzó projektjével Ákos saját szakterületén ezüstérmet szerzett. Már a döntőt megelőzően is magára vonta a zsűri figyelmét, és két különdíjat is elnyert: az Auto Care Association 5000 dolláros díját, valamint a Patent and Trademark Office Society 500 dolláros elismerését.
Erősen kezdte az évet a Magyar Telekom
A Magyar Telekom ma közzétette 2025. első negyedévére az EU által befogadott Nemzetközi Pénzügyi Beszámolási Standardok (IFRS) szerinti konszolidált pénzügyi eredményeit. A negyedéves pénzügyi jelentés nem auditált értékeket tartalmaz az összes pénzügyi időszakra.
Kémháború a Kárpátok árnyékában: kiber-támadások és titkos műveletek az ukrán–magyar fronton
Az ukrán biztonsági szolgálat (SBU) május elején leleplezett egy magyar katonai hírszerzési hálózatot Kárpátalján, amely érzékeny katonai információkat gyűjtött, és a lakosság reakcióit mérte egy esetleges magyar katonai jelenlét esetén. A botrány diplomáciai viszályt váltott ki, miközben a háttérben egyre kifinomultabb kiber-hadviselési technikák is megjelentek a két ország közötti feszültségben.
Ezek a diákok újragondolják a holnapot
Jelentős állomáshoz érkezett a Samsung és az EdisonKids közös kezdeményezése, a Megoldások a holnapért kihívás: kihirdették a nyolc döntős csapatot, akik szakmai zsűri előtt bizonyították rátermettségüket. Ezek a csapatok most lehetőséget kapnak arra, hogy mentorok segítségével továbbfejlesszék innovatív ötleteiket.