Újra lehet YouTube Törökországban
Egy ankarai bíróság elrendelte pénteken a YouTube hatósági blokkolásának feloldását. A videomegosztó oldalt egy héttel ezelőtt tették elérhetetlenné, mert felkerültek rá olyan hangfelvételek, amelyeken állítólag a török külügyi és védelmi felső vezetés egy szíriai beavatkozásról tanácskozik. A YouTube nem lett azonnal elérhető, az ankarai bíróság döntése ellen fellebbezhet a távközlési hatóság.
Erdogan a Twitter miatt bosszús
A török miniszterelnök pénteken élesen bírálta a török alkotmánybíróságot, amiért az szerdai ítéletében kimondta, hogy a Twitter internetes közösségi portál blokkolása sérti a szólásszabadságot és elrendelte a szolgáltatás azonnali helyreállítását.
"Természetesen végre kell hajtanunk az alkotmánybíróság ítéletét, de elfogadhatatlannak tartom" - közölte Recep Tayyip Erdogan a sajtó képviselőivel azerbajdzsáni utazása előtt.
A török miniszterelnök úgy vélekedett, hogy a testület "a török nemzeti és erkölcsi értékek" ellenében döntött. Nem a szabadságjogokról van szó, hanem egy amerikai cég érdekeiről - tette hozzá.
A török távközlési hatóság csütörtökön feloldotta a hozzáférést a március 20-án lezárt Twitterhez, miután az alkotmánybíróság egyhangúlag meghozott ítéletében erre felszólította. A kormány azután zárta el a hozzáférést a rövid üzenetekre szakosodott közösségi portálhoz, hogy az terjeszteni kezdte az Erdogan és környezete elleni korrupciós vádakat.
Erdogan korábban azzal fenyegetőzött, hogy "gyökerestül kiirtja" Törökországból az online közösségi hálózatokat. Ezután a távközlési hatóság a Twittert és hozzá hasonlóan a YouTube videomegosztó portált is hozzáférhetetlenné tette. Az intézkedést Neelie Kroes, az EU digitális területért felelős biztosa "egy újabb kétségbeejtő és lehangoló törökországi húzásnak" nevezte, és nyomatékosította, hogy az összeegyeztethetetlen az európai értékrenddel.
hirado.hu
Kapcsolódó cikkek
- A közösségi média hálójában
- Uniós bírálatok özöne zúdul Ankarára a Twitter betiltása miatt
- A legnépszerűbb mobiltelefonos csevegőprogramot is elérte a cenzúra Kínában
- Szakembereket képeznek Kínában az internetes közvélemény befolyásolására
- A török miniszterelnök betiltaná a Facebookot és a YouTube-ot
- Szocsi 2014 - Az arany volt a legnépszerűbb szó a Twitteren
- Szigorítják az internet ellenőrzését Törökországban
- Az internet használatát leginkább korlátozó tíz ország
- A kínai internetre mostantól csak saját névvel lehet videót feltölteni
- Újra elérhető Kínában a Reuters és a The Wall Street Journal kínai nyelvű oldala
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A pillanatok művészete – Fotózz úgy, mint még soha
Örömmel mutatjuk be legújabb közösségi média kampányunkat, amely arra hív, hogy gondold újra, mit is jelent megörökíteni az élet legértékesebb, legmúlékonyabb pillanatait. A „Ragadd meg a pillanatot!” kampány a HONOR 400 Lite erejét mutatja meg: egy eszközt, ami segít, hogy semmi fontos ne maradjon ki.
Díjazták a szellemi tulajdon hazai példaképeit
A Szellemi Tulajdon Világnapja alkalmából idén is átadták a rangos Millenniumi Díjakat. Az elismerést olyan intézmények, vállalkozások és szellemi műhelyek kapják, amelyek kiemelkedő munkát végeznek a szellemi tulajdon védelmében, és fontos szerepet játszanak a magyar innováció előmozdításában. A 2025-ös év díjazottjai: a Music Hungary Szövetség, a Dalfutár című műsor, a Hagyományok Háza, a Mezőgazdasági és Ipari Mikroorganizmusok Nemzeti Gyűjteménye (MIMNG), valamint a Nivelco Ipari Elektronika Zrt.
Zöldebb, okosabb, elérhetőbb: A Xiaomi 2024-es ESG jelentése
A Xiaomi Corporation (a továbbiakban „Xiaomi” vagy „Vállalatcsoport”), a világ egyik vezető fogyasztói elektronikai és okoseszközöket gyártó vállalata, bemutatta hetedik éves környezeti, társadalmi és vállalatirányítási (ESG) jelentését.
Digitális igazság vagy illúzió? – Védekezés a deepfake ellen
Az internetes térben egyre súlyosabb problémát jelent a deepfake technológia térnyerése, amely mesterséges intelligencia segítségével hoz létre megtévesztő képeket, videókat és hanganyagokat. A technológia fejlődésével egyre nehezebb megkülönböztetni a valós és a mesterségesen generált tartalmakat, ami komolyan rontja az online információkba vetett bizalmat.
Tízből kilenc mozilátogató fontosnak tartja a korhatár-jelöléseket
A mozilátogatók többsége elégedett a filmek hazai korhatár-besorolási rendszerével, és úgy véli, ez hatékony eszköze a gyermekek védelmének – derül ki a Nemzeti Filmiroda és a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) közös kutatásából. A felmérésből az is kiderül, hogy a magyarok közel fele nincs tisztában azzal, hogy a korhatár-besorolások csak ajánlások, nem kötelező érvényű előírások.