Magyar döntősök a Global Impacton
Három magyar ötlet jutott döntőbe a Global Impact Competition elnevezésű nemzetközi innovációs versenyen, amelyet április 29-én rendeznek a budapesti Akvárium Klubban.
A kelet-közép- és délkelet-európai innovációs verseny nevezői olyan projektekkel jelentkeztek, amelyek a technológia révén 3 éven belül pozitív hatással lehetnek milliónyi Közép- és Kelet-Európában élő ember életére. A rendezvényen az idei GIC legjobb 6 versenyzője mutatja be projektjét a Singularity University oktatóiból és a régió prominens vállalatainak vezetőiből álló zsűri előtt - közölte a Design Terminál az MTI-vel.
A döntősök közül ketten nyernek ösztöndíjat a NASA Research Parkba, hogy részt vegyenek a Singularity University exkluzív képzésén, a nyári Graduate Studies programban. A 60 ezer dollár összértékű díjakat kiosztó záró eseményen képviselteti magát a hazai startupközösség, az üzleti élet és az innovátorok köre. A verseny főtámogatója a GE Healthcare magyarországi szoftverfejlesztő központja, amely hazánk utóbbi évtizedének egyik legnagyobb vállalati innovációs beruházását indította el idén Magyarországon.
A Global Impact Competition rövid időn belül már a második jelentős technológiai fórum, amelyet szilícium-völgybeli alapítói a magyar fővárosba hoztak. Tavaly novemberben a Singularity University - szintén a Design Terminál támogatása mellett - Budapesten tartotta mintegy 800 fős globális konferenciáját, a Singularity Summit Europe-ot.
Kapcsolódó cikkek
- Indul a Big Blog Exchange
- Fél év múlva piacon a Project Ara [Videó]
- Nemzetközivé nőtte ki magát a Hackathon-in-a-Box
- Az infokommunikáció kiemelt szerephez jut a következő négy évben
- Magyar cég kínálatában a Tecnomatix digitális gyártási termékcsalád
- Szakmai díjat nyert Pécs mobileszközöket használó imázskiadványa
- Rekord az idei Smartmobilon
- Innováció a mozgássérülteknek – fejjel irányítható kerekesszékek
- Magyarország legnépszerűbb webshopja kerestetik
- A Telekom az idén is meghirdeti nemzetközi innovációs pályázatát
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Adatmentés másképp: hogyan védhet meg a 3-2-1 stratégia a zsarolóvírustól?
Sokan még mindig csak egy kötelező, unalmas feladatként tekintenek az adatmentésre, amit csak azért pipálnak ki, mert „muszáj”. Pedig egy jól megtervezett biztonsági mentés akár életmentő is lehet, különösen egy zsarolóvírusos támadás során. A Kingston szakértői szerint a 3-2-1 mentési stratégia kulcsfontosságú – legyen szó céges dokumentumokról vagy személyes adatokról, ezzel a módszerrel hatékonyan megőrizhető az adatok biztonsága, és a működés folytonossága is.
A TCL újabb nemzetközi sikereket aratott
A TCL, a szórakoztatóelektronikai iparág egyik meghatározó szereplője – és a világ első számú márkája az ultranagy képernyős, Mini LED és Google TV szegmensekben – büszkén jelenti be, hogy 17 rangos nemzetközi design díjat nyert el. Ezek között 10 iF Design Award és 7 Red Dot Product Design Award is szerepel, amelyek visszaigazolják a vállalat elkötelezettségét a prémium minőség, az emberközpontú gondolkodás és a fenntarthatóság mellett.
Elkezdődött a pollenszezon – így védekezhetünk otthon
Ahogy beköszönt a tavasz, Magyarországon menetrendszerűen elindul a pollenallergia-szezon. A következő hónapokban folyamatosan váltják egymást a különféle allergének: a mogyoró és éger után most már a ciprus- és tiszafafélék, valamint a kőris, nyár, juhar, fűz és gyertyán virágporai is közepes mennyiségben jelen vannak a levegőben – derül ki a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) honlapján található adatokból. Májustól a pázsitfűfélék, júliustól pedig a legtöbb panaszt okozó parlagfű virágpora jelenthet komolyabb problémát.
Vidd magaddal a zenét – Ismerd meg a PartyKing1 hangfalcsaládot
A LAMAX PartyKing1 termékcsalád a zene és a mobilitás tökéletes egyensúlyát kínálja. Ezek a kompakt, könnyen hordozható Bluetooth hangfalak lenyűgöző hangteljesítménnyel érkeznek, hogy bármilyen alkalmat felejthetetlenné tegyenek. A háromféle modell – 80, 100 és 200 wattos teljesítménnyel – minden igényt lefed, legyen szó otthoni filmezésről, baráti összejövetelről vagy akár szabadtéri buliról.
A térbeli számítástechnika forradalma: Az üzleti innováció új dimenziója
Ahogy a vállalati informatika egyre bonyolultabbá és összetettebbé válik, úgy nő a térbeli számítástechnika (spatial computing) jelentősége az üzleti innovációk terén. Ez a technológia lehetővé teszi a fizikai és digitális világ közötti zökkenőmentes kapcsolatot, és egyesíti a virtuális valóság, a kiterjesztett valóság, az IoT és a mesterséges intelligencia adatelemzési képességeit. Ennek köszönhetően a vállalkozások új szintre emelhetik hatékonyságukat és innovációs képességüket.