Kisebb időutazás a Google Street Viewval
A Google Street View új funkciójával akár 2007-ig is visszamehetünk az időben, és megnézhetjük, egyes helyek és épületek hogyan változtak azóta.
A Google új Street View újdonságával az időutazáshoz hasonló élményben lehet részünk, hiszen virtuálisan szemügyre vehetjük, hogyan változtak az egyes helyek, épületek az évek során. A szerdán bejelentett új, digitális időkapszula funkció a Google Maps asztali verziójában érhető el, és lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy a Google hatalmas Street View fotógyűjteményét úgy böngésszék, hogy közben akár 2007-ig visszapörgethetik az idő kerekét.
Számos hely egykori és jelenlegi állapota megtalálható a gyűjteményben, többek között a Freedom Tower New Yorkban, valamint a Marina Bay Sands hotel Szingapúrban (lásd a képen).
A Google azt is elmondta, hogy ez a funkció egyfajta digitális idővonalként is szolgál a közelmúltról. A felhasználók megnézhetik, milyen lett egy felújított épület, vagy például azt is, hogyan sikerült a 2011-es cunami után helyreállítani a környezetet. De akár arra is van lehetőség, hogy a felhasználók megtapasztalják, milyenek a különböző évszakok az egyes országokban.
Forrás: CNET.com
Kapcsolódó cikkek
- Terítéken az Android 4.3 Jelly Bean újdonságai
- A Google Street View már gesztusokkal is irányítható
- Fél év múlva piacon a Project Ara [Videó]
- A Google és a Jandex egyes régiókban már Oroszország részeként tünteti fel a Krímet [Frissítve]
- Három hét alatt körbeérte a Földet a Google internetszóró léggömbje
- Google-térképen már láthatók a vasárnapi kampányhatárok
- Választás: Google-térképen jelölik majd a 150 méteres kampányhatárokat
- Hat hamis appot távolítottak el a Windows Phone Áruházból
- 10 éves a Gmail
- Víz alatti Street View képek az USS Mohawkról
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az LG és a Mo-Sys közösen fejleszti megoldásait a virtuális produkciós stúdiók számára
Az LG Electronics (LG) bejelentette, hogy részesedést szerzett a virtuális gyártási megoldások és a kamerarobotika piacvezető fejlesztőjeként ismert Mo-Sys Engineeringben (Mo-Sys). A stratégiai korai fázisú befektetés és partnerség bővíti az LG képességeit a virtuális gyártási és műsorszórási technológiai szegmensekben, és lehetővé teszi, hogy a vállalat kifinomult hardver- és szoftveralapú megoldások átfogóbb kínálatát nyújtsa.
Hogyan alakítják át az AI PC-k a vállalati IT-rendszereket?
A beépített mesterséges intelligencia funkciókat tartalmazó személyi számítógépek piaca elképesztően gyors ütemben nő, amivel a vállalatoknak is lépést kell tartaniuk a hatékony és sikeres működés érdekében.
Korlátlan internetet ad a Yettel az árvízhelyzet miatt
A Yettel az árvíz elleni védekezést segítve úgy döntött, hogy öt napra ingyenes korlátlan adatkeretet biztosít ügyfelei számára.
Árvízkezelés: közös válságtérképet használ Csehországban a lakosság és a katasztrófavédelem
Csehországban ezekben a napokban nagyon hasonló az árvízhelyzet, mint hazánkban: van, ahol már intenzíven védekezni kell, máshol még csak készülnek a közelgő árhullámra. A helyzetre reagálva a Munipolis, a cseh önkormányzatok és lakosság közötti kommunikáció vezető, Magyarországon is jelen lévő platformja bevezetett egy új, katasztrófatérkép nevű funkciót. Ezt a lakosok és az önkormányzatok mellett a válságkezelő csapatok és a különböző vonuló szolgálatok (mentők, tűzoltók, rendőrség, katasztrófavédelem, önkéntesek, de akár a hadsereg) is folyamatosan látják és nyomon tudják követni. Az alkalmazást Magyarországon is több, az árvíz által veszélyeztetett település használja, így hazánkban is gyorsíthatja a lakosság és az önkormányzatok közötti információcserét a következő napokban.
Véglegessé vált a Kulcs-Soft cégformaváltása
A rendkívüli közgyűlés határozata értelmében néhány hónapon belül zártkörű részvénytársaságként folytatja működését a Kulcs-Soft.