Zsebnyomtatóval rukkolt elő egy izraeli start-up
Zsebben elférő és bármilyen papírmérethez alkalmazható nyomtatót készül piacra dobni jövőre egy izraeli start-up. A projektet a Kickstarteren gyűjtött támogatásokból finanszírozzák.
Egy zsebben könnyen elférő nyomtató érkezik jövőre a piacra. A tintapatronnal felszerelt apró robot a papír bekebelezése helyett, a lapon csúszkálva jeleníti meg a szöveget és a képeket. A Zuta Labs nevű vállalat a Kickstarter nevű, közösségi finanszírozással foglalkozó internetes oldalon összegyűjtött több mint 435 ezer dollárból (97 millió forint) finanszírozza projektjét.
A masina vonzerejét némileg csökkenti, hogy viszonylag lassan dolgozik. A jelenlegi prototípus percenként nagyjából egy oldalt tud nyomtatni, a szürke különböző árnyalatait használva, és jóval alacsonyabb felbontást kínál, mint a hagyományos asztali tintasugaras nyomtatók - adta hírül a BBC News.
A jeruzsálemi mérnökök reményei szerint azonban még azelőtt sikerül elvégezniük a szükséges fejlesztéseket, hogy 2015 januárjában kiküldik az első szállítmányokat a Kickstarteren meghirdetett projekt támogatóinak. A zsebnyomtató (Pocket Printer) az alján lévő kerekekkel mozog. A fejlesztőcsapat szerint a végső terméket számítógéppel, vagy okostelefonnal fogják tudni irányítani a felhasználók Bluetoothon keresztül, ám a prototípushoz egyelőre vezetékes kapcsolatra van szükség.
A mérnökök könnycseppalakú műanyag bőrrel fogják bevonni a szerkezetet, amely a tervek szerint tíz centiméter magas, 11,5 centiméter széles és 300 grammos lesz. „Olyanok számára hasznos, akik gyorsan akarnak nyomtatni egy, két vagy három oldalt" - mondta Tuvia Elbaum, a cég munkatársa. „Ez lehet emlékeztető, apró szerződés, jegyzet, vagy beszállókártya" - tette hozzá.
A vállalat idővel színes verziót is szeretne készíteni és a különböző felületekre való nyomtatás is a tervei közt szerepel. Elbaum szerint a gépet valószínűleg 240 dolláros (54 ezer forint) áron fogják piacra dobni.
Kép: Kickstarter.com, Winconsulting.org
Kapcsolódó cikkek
- Újabb nagyvállalati megoldás a Delltől és a Red Hattól
- Üzleti startup verseny a Magyar Innovációs Techshow-n
- Startup-feszt a 8kerben – nevezés május 2-ig
- A Festipay lesz a Sziget rendezvényeinek kártyaszolgáltatója
- EMMA 2.0 medikai alkalmazás – új távlatok az egészségügyi informatikában
- Nemzetközivé nőtte ki magát a Hackathon-in-a-Box
- Bankkártya méretű mobileszköz töltő
- SUSE kGraft: nincs megállás
- Beteg gyerekek szolgálatában a Google Glass
- Európába érkezett a Ricoh kattintható papír technológiája
Irodatechnika ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az AGON by AOC ünnepi gamer monitor kollekciója
Az idei ünnepi szezonban az AGON by AOC egy átfogó monitorkínálatot mutat be, amely a prémium OLED gaming kijelzőktől a nagy teljesítményű és pénztárcabarát megoldásokig terjed.
Az LG bemutatta legújabb, 480 Hz képfrissítési rátájú OLED gaming monitorját
Az LG Electronics (LG) bemutatta legújabb, csúcskategóriás UltraGear OLED GX7 gaming monitorát (27GX790A modell). A kifejezetten játékosok számára tervezett új kijelző 27 hüvelykes képátlóval, QHD felbontással (2560 x 1440) és WOLED-kijelzővel érkezik. A monitor GtG válaszideje extra alacsony, 0,03 ms, emellett pedig akár 480 Hz-es képfrissítési rátára képes, ami a QHD OLED monitorok kategóriájában a legmagasabbnak számít. A 27GX790A az eddigi legkompaktabb UltraGear OLED-kijelző, négy oldalon gyakorlatilag szegély nélküli kialakításával lenyűgöző játékélményt kínál. A monitor a legújabb grafikus kártyákkal is zökkenőmentesen használható, köszönhetően a számos fejlett csatlakozási lehetőségnek, köztük a DisplayPort 2.1-nek.
A Philips környezetbarát monitorcsaládja 3 új taggal bővült
Az új Philips üzleti monitorok optimális teljesítményt nyújtanak, miközben csökkentik az energiafogyasztást, így hozzájárulnak a munkahelyi energiafelhasználás általános csökkenéséhez.
AI fotogrammetriával bővült az Artec Studio 19
A professzionális 3D szkenner megoldásokat gyártó Artec 3D bemutatta az Artec Studio, átfogó 3D szkennelő, adatfeldolgozó, reverse engineering és minőségellenőrzési célszoftver legújabb verzióját. Az AS19-et többek között széleskörű szkenner-integrációval, nagyobb teljesítménnyel és mesterséges intelligencia alapú fotogrammetriával fejlesztették, hogy még jobban megfeleljen a különböző iparágakból érkező szakemberek igényeinek. A szoftver egyik legizgalmasabb újítása, hogy már nemcsak 3D szkenek, de fényképek és videófelvételek alapján is képes 3D modellek létrehozására.
Ezekből a nyomtatókból 100 millió darabot adott el az Epson
A Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, „Epson”) 2010 októberében indította útjára első nagy kapacitású tintatartályos tintasugaras nyomtatóját Indonéziában. 2024-re ezeket a nyomtatókat mintegy 170 országban és régióban értékesítették. Az Epson nagy kapacitású tintatartályos nyomtatóinak összesített globális értékesítése mára meghaladta a 100 millió darabot.