A webáruházak többsége növelte forgalmát tavaly

MTI Sajtóadatbank, 2014. május 30. 13:42

A magyarországi webáruházak 69 százaléka növelte forgalmát 2013-ban, közülük minden harmadiknak több mint 50 százalékkal nőtt az árbevétele, és csak 7 százalékuk számolt be a forgalom csökkenéséről - derül ki a Webshop-Experts Kft. felméréséből.

A webáruházak készítésével foglalkozó kft. az idén ötödik alkalommal készítette el felmérését, amelyben 586 webáruház vett részt. A kutatást összegző, szerdai közlemény szerint az interneten legjobban értékesíthető termékek listáján az első öt helyen a könyvek, a mobileszközök és kiegészítőik, a háztartási és vegyi áruk, a játékok, valamint a kozmetikai termékek állnak. Az idei felmérés alapján egy vásárlás alkalmával átlagosan 22 ezer forintot költ el egy vásárló, és ez az érték 3 ezer forinttal nőtt az egy évvel korábbi felméréshez képest. Száz látogatóból továbbra is átlagosan egy vásárol a webáruházakban.
 

A legelterjedtebb fizetési mód Magyarországon továbbra is az utánvét, a webáruházak 86 százalékánál lehet így fizetni, de már közel egyharmaduk bankkártyás fizetést is biztosít. A mobil-fizetési megoldás csupán az internetes áruházak 2 százalékánál lehetséges. A szállítási módok közül a házhozszállítás az áruházak 85 százalékánál, a személyes átvételi lehetőség 71 százalékuknál vehető igénybe. Egyre népszerűbbek a Posta Pont és a Pick Pack Pont átvevőhelyek is, ez a lehetőség a webáruházak 22 százalékánál választható.
 

A webáruházak 47 százalékának valamelyik bérelhető webáruház rendszer biztosítja az alapját, 22 százalékuk használ egyedi fejlesztésű áruházat, 19 százalékuk pedig valamelyik nyílt forráskódú rendszerre építette fel webáruházát.
 

A kutatás szerint a webáruházak csupán 29 százaléka rendelkezik mobileszközökre optimalizált megjelenéssel, azonban a válaszadók 56 százaléka az idén már pótolni tervezi e  hiányosságát.
 

A webáruházak 91 százaléka kizárólag Magyarországon értékesít, és háromnegyedüknél mindössze egy fő foglalkozik a webáruház-specifikus tennivalókkal.

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Innovációs versenyen méretik meg magukat a világ egyetemistái

2024. október 2. 19:34

Országos kutatásból netezési körkép: a magyarok többségének élete elképzelhetetlen net nélkül

2024. szeptember 29. 15:24

Éppen most robban a hazai előfizetéses e-kereskedelem

2024. szeptember 24. 15:10

Ezek a MI legnagyobb veszélyei az oktatásban

2024. szeptember 17. 11:37