Múzeumokban selfie-ztek a Street View kamerái
A Google 2011-ben indította útjára Street View múzeum projektjét, melynek célja, hogy minél több kulturálisan jelentős alkotást örökítsenek meg az érdeklődők és az utókor számára. Ám a múzeumokban lévő tükrök, ha nem is direkt, de egy kis mókázásnak is teret engednek.
Mostanában divatos őrület a „selfie”, vagyis az önarckép. Számos okostelefon egyre jobb minőségre képes előlapi kamerával is rendelkezik, és van már kimondott selfie készítéshez pozícionált fényképezőgép is.
A selfie láz tehát tombol, melyet most a Google szakemberei is megtapasztalhatnak. Sikerült a Street View képekbe egy kis humort is csempészni, ugyanis a múzeum projekt keretében az egyes intézményekben lévő tükrüknek köszönhetően néhány selfie-vel is találkozhatunk.
A kamerák eddig összesen 250 kulturális intézményben jártak világszerte, melyek tükrökben is bővelkednek. Így fordulhatott elő az, hogy a kamerák nem csak az alkotásokat örökítették meg, hanem néhány „önarckép” is becsúszott a repertoárba.
Egy spanyol művész , Mario Santamaria gyűjteményt is összeállított a készült képekből. Az alkotásokat Tumblrön is közzétette The Camera in the Mirror, vagyis kamera a tükörben címmel, melyeket bárki megtekinthet. Íme néhány Street View selfie ízelítőnek.
Forrás: Mashable.com
Kapcsolódó cikkek
- Műholdcéget vett a Google
- A Google Street View már gesztusokkal is irányítható
- Szerkeszthetők a Microsoft Office fájlok a Google Docsban
- Vércukorszintet mérő divatos kiegészítők fejlesztésén dolgoznak
- A Google Groundon lesz a Skool kéthetes nyári tábora
- Zuhanó repülőnek nézték a Google hőlégballonját
- Egyre nagyobb mértékben korlátozzák a Google-szolgáltatásokat Kínában
- Camileo X-Sports: kedvező árú akciókamera a Toshibától
- Több százmillió internet-fogyasztót műholdakról akar elérni a Google
- Bárki törölheti magát a Google-ből
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
10 Gbps sebesség az Óbudai Egyetemen
Magyarországon az Óbudai Egyetem az első felsőoktatási intézmény, amely a WiFi 7 szabványnak megfelelő, legmodernebb vezeték nélküli hálózatot alakított ki. A Huawei kampusz megoldásának bevezetésével az egyetem egy jövőálló, 10 Gbps sebességű hálózatot hozott létre, amely a jobb hálózati élmény, valamint a hatékonyabb oktatás, kutatás és adminisztráció érdekében működik. Az állandó innováció és átalakítás eredményeként az Óbudai Egyetem úttörő szereplővé vált, új mércét állítva a hálózatfejlesztés terén az európai egyetemek között. A fejlett hálózati technológiák és a magas színvonalú digitális oktatási környezet alkotják az egyetem sikerének alapját.
Új raktárnyitásával a Prologis átlépte az 5 millió m²-t a közép-európai piacon
A Prologis, a logisztikai ingatlanok globális piacvezetője, közép-európai portfóliójában meghaladta az 5 millió m²-nyi modern raktárterületet. A lengyelországi Prologis Park Ruda Śląskában található új, 37 000 m²-es raktár megnyitásával a vállalat sikeresen átlépte ezt a határt a régiós portfóliójában.
Mit nézünk ma? Így választ mozit a magyar néző
A hazai közönség leginkább vígjátékot vagy akciófilmet választ a moziban, és bár az elnyert díjak nem befolyásolják a film kiválasztását, a rendező személye fontos tényező – derül ki az Etele Plaza és az ETELE Cinema közös online kutatásából. A magyar mozirajongók döntő többsége a film műfaja, a főszereplők és a mozielőzetesek alapján választja ki, hogy melyik alkotásra vált jegyet, miközben a kérdés, hogy hazai vagy külföldi filmre essen a választás, megosztja őket.
Pécsett folytatódott a HR Fest: A régió munkaerőpiaci kihívásai és lehetőségei
Március 20-án Pécsett folytatódott a HR Fest, az ország egyik legnépszerűbb HR rendezvénysorozata, amely ezúttal a dél-dunántúli régió munkaerőpiaci kihívásaira összpontosított. Az egész napos eseményen neves szakértők osztották meg tudásukat, miközben a helyi gazdasági szereplők a fiatal munkaerő megtartása és a beruházások ösztönzése érdekében folytattak eszmecserét. A rendezvényen szó esett a British American Tobacco pécsi beruházásáról, valamint a helyi kis- és középvállalkozások növekedési lehetőségeiről is.
Az Amazon Web Services bemutatta az Ocelot kvantumchipet
Az Amazon Web Services (AWS) mérnökei új szemléletmódot alkalmaztak a kvantumchipek építésében. Ahelyett, hogy csupán a kvantumbitek (qubitek) számát növelték volna, főként a zajok hatékonyabb csökkentésére helyezték a hangsúlyt. Ennek eredményeként létrehozták az Ocelot kvantumchip prototípusát, amely előrejelzéseik szerint akár öt évvel is közelebb hozhatja a kvantumszámítógépek széles körű elérhetőségét.