Európa munkaereje felkészült a drónok korszakára
Tízből nyolc munkavállaló szerint 2036-ra az európai munkahelyek a ma még nem létező technológia és folyamatok hatására teljesen át fognak alakulni. A Ricoh Europe által megrendelt és a Coleman Parkes által levezényelt új kutatás megmutatja, hogy az előrelátó dolgozók miként látják a jövőbeli munkakörnyezetüket – ami az innovatív munkát segítő új technológiának és folyamatoknak köszönhetően sokkal interaktívabb, együttműködőbb és modernebb lesz.
· érintős interaktív eszközök (69%),
· hangfelismerő technológiák általi feladatvégzés (60%),
· kibővített valóság-szemüvegek (56%).
Azt is jósolják (59%), hogy 20 éven belül képesek lesznek virtuális asszisztenseket vagy hologramokat küldeni maguk helyett, amik képviselhetik őket a megbeszéléseken. Mikor arra kérték őket, hogy gondolkodjanak még merészebben, olyan újítások jutottak eszükbe, mint a drónok, az agyból agyba közvetítő Bluetooth és a szállítói csomópontok (kicsi, fülbe helyezhető eszközök, melyek lehetővé teszik az audio és videó adatok elektronikus jelként való továbbítását közvetlenül az agyba).
A csúcstechnológiás munkahelyek fő előnyeivel kapcsolatban a munkavállalók egyenlő mértékben rangsorolták a fő üzleti folyamatok optimalizálását, az információkhoz való jobb hozzáférést és a gyorsabb munkavégzés lehetőségét. Ez jelzi, hogy a manapság elvárt produktív munka – digitalizált folyamatok, a bármikor elérhető és használható adatok, a technológiai változás gyors adaptálása – továbbra is döntő fontosságú lesz a jövőben.
A csúcstechnológiás munkahely iránti izgatottság ellenére a válaszadók kevesebb, mint harmada (29%) érzi úgy, hogy a vállalata hajlandóságot mutat az új munkakörülmények megteremtésére és a technológiák fejlesztésére a közeljövőben. Továbbá hiányzik a lehetőség a termelékenység növelésére és versenyképességük fokozására, mivel a cégek mostanában nem építenek digitálisabb, agilisabb munkahelyeket, ezáltal elveszíthetik a konkurenseikkel szemben a kulcsfontosságú személyzetüket. A tanulmány azt is elárulja, hogy mielőtt a szervezetek véghezviszik a különböző újításokat a horizonton, a jelenleg elérhető fejlett technológiát és releváns folyamatokat kell jelentős mértékben kihasználni.
· Belső együttműködési platformok (első), web alapú megbeszélések (második), követő nyomtatás (harmadik) a három olyan rendszer, amit a dolgozók még nem használnak, de szeretnének annak érdekében, hogy értékesebb munkát végezhessenek.
· Az e-mailen és az interneten túl továbbra is az elektronikusan tárolt információ a legértékesebb technológia lehetőség a dolgozók számára.
· Bár a válaszadók 62%-a használja és értékesnek találja, hatból egy ember szeretné elérni a digitális információkat, de nincs lehetősége rá.
“Izgalmas belegondolni, hogy a következő két évtized olyan újításokat fog eredményezni, melyek nem csupán a produktivitást és a versenyképességet fogják fokozni, de arra fogják inspirálni a munkavállalókat, hogy feltegyék magukban a kérdést, miszerint “mi lesz a következő?”, és “hogy fog segíteni abban, hogy még hatékonyabb lehessek?”. A vállalatoknak ezeket a lehetőségeket kell áttekinteni, ezekhez kell a mai hagyományos munkamódszereknek alkalmazkodni, ki kell kövezni az utat a jövő digitális újításai számára. Néhányuknak ez kulturális változást is jelent. De mindenkinek lehetőséget nyújt, hogy a következő 20 évben és azt követően tovább fejlődhessen. Ki tudja, talán a század közepén a virtuális képviselőink fogják használni a legújabb rendszereket és folyamatokat, miközben mi olyan további fejlesztéseken, ügyfélszolgálatokon és üzleti jövedelmezőségeken fogunk dolgozni, amiket mag még elképzelni sem tudunk” nyilatkozta David Mills, a Ricoh Europe vezérigazgatója.
A technológia által előidézett változások további betekintéséhez kérjük, látogasson el a következő honlapra: http://thoughtleadership.ricoh-europe.com/hu/.
Kapcsolódó cikkek
- Kínában többen neteznek mobilról, mint PC-ről
- Még az internetező társadalom is inkább készpénzzel fizet
- Csökkenő tendenciát mutatnak a táblagép eladások
- Keleten növekszik, nyugaton stagnál az ATM-piac
- A LED-ek fél évszázada
- Több ezren szeretnének a Nokia top mérnökei lenni
- E-mailek és értekezletek akadályozzák hazánkban a munkát
- Javult a fogyatékkal élők munkaerőpiaci helyzete
- Szakmai kihívásokkal és képzéssel tarthatók itthon az informatikusok
- Az egységes európai munkaerőpiac létrejöttét segíti az EURES bővítése
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Világszerte elismert vezetőkkel indít úttörő mesterséges intelligencia szolgáltatást az EY Magyarország
Mesterséges intelligencia (MI, AI) tanácsadói központot hoz létre EY AI Confidence elnevezéssel az EY Magyarország. A terület élén az MI területének két globálisan is kiemelkedő alakja áll: Erik Slooten vezető partner és Dr. Tilesch György vezető MI-szakértő. A bejelentett központ a hazai és a Közép-Kelet európai vállalatoknak, valamint a közszférának átfogó MI-megoldásokat szolgáltat, beleértve a stratégiaalkotást és technológiai megvalósítást is.
Átadták Magyarország leghatékonyabb piaci alapú naperőművét Szihalmon
A sikeres próbaüzemeket követően elindult és a mai napon ünnepélyes keretek között átadásra került a heves vármegyei Szihalmon hazánk legmodernebb és egyben legnagyobb termelési hatékonyságú naperőműve. A 69 MWp teljesítményű erőmű telepítési célja is rendhagyó: a Solar Markt és a Green Cloud együttműködésében megvalósult beruházás az első olyan naperőmű Magyarországon, amelyet kifejezetten azért építettek, hogy a hazai vállalatoknak biztosítson zöldáramot, ezzel segítve a karbonkibocsátásuk csökkentését célzó zöld átállásukat. Az ünnepélyes rendezvényen beszédet mondott többek között Lantos Csaba, energiaügyi miniszter és Mécs Imre, a Solar Markt Csoport elnöke, a Green Cloud alapítója, társtulajdonosa.