Újabb körben tisztítják meg a káros információktól a kínai csevegőprogramokat
Folytatódik a kínai közösségi oldalak megtisztítása a "káros tartalmaktól" és pletykáktól, az újabb körben a százmilliók által használt kínai csevegőprogramokra összpontosítva.
A Wechat, mivel nem állami tulajdonú, kívül esik a kínai internetes cenzúrán, így pedig fokozott veszélyek forrását jelenti a kínai vezetés számára, amelyet a felhasználók töretlenül növekvő száma is fokoz. Az üzenetküldés maga cenzúrázott, a fiókok létesítése ugyanakkor az ország legnagyobb részében nem szabályozott, a hatóságok szerint így a csalók és más illegális tevékenységet folytatók könnyű terepe.
A kifejezetten a programra irányuló, más közösségi oldalakéhoz hasonló "megtisztító kampány" márciusban kezdődött, azóta több millió, prostitúcióval vagy illegális szerencsejátékkal kapcsolatos fiókot zártak be. A tisztogatásnak ugyanakkor számos politikai témákról cikkező, kifejezetten liberális szemléletű újság és blog is áldozatul esett, emellett újságírók, jogtudósok követését is ellehetetlenítették a cenzorok.
A növekvő népszerűségű csevegőprogramok egyébként kifejezetten a cenzorok figyelmének középpontjába kerültek: július közepétől a világszerte 450 millió felhasználót jegyző japán Line és a 150 millió felhasználóval rendelkező koreai Kakao Talk programok elérését lehetetlenítették el. Akkor a lépésre nem adtak hivatalos magyarázatot a hatóságok, az információtechnológiai minisztérium csütörtökön azt jelentette be, hogy terroristák lehetséges szervezkedése miatt blokkolja a programokat.
Kapcsolódó cikkek
- Sikerült megfélemlítenie a közösségi oldalak használóit Kínának
- Sikerült megfélemlítenie a közösségi oldalak használóit Kínának
- Egyre többen kezdik már hat éves koruk előtt az internetezést Kínában
- Egyre többen kezdik már hat éves koruk előtt az internetezést Kínában
- Megugrott a kínai okostelefonok eladása
- Megugrott a kínai okostelefonok eladása
- Újabb közösségi oldalakat és programokat blokkolnak Kínában
- Újabb közösségi oldalakat és programokat blokkolnak Kínában
- Egyre nehezebb az i-közvélemény állami befolyásolása Kínában
- Egyre nehezebb az i-közvélemény állami befolyásolása Kínában
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A pillanatok művészete – Fotózz úgy, mint még soha
Örömmel mutatjuk be legújabb közösségi média kampányunkat, amely arra hív, hogy gondold újra, mit is jelent megörökíteni az élet legértékesebb, legmúlékonyabb pillanatait. A „Ragadd meg a pillanatot!” kampány a HONOR 400 Lite erejét mutatja meg: egy eszközt, ami segít, hogy semmi fontos ne maradjon ki.
Díjazták a szellemi tulajdon hazai példaképeit
A Szellemi Tulajdon Világnapja alkalmából idén is átadták a rangos Millenniumi Díjakat. Az elismerést olyan intézmények, vállalkozások és szellemi műhelyek kapják, amelyek kiemelkedő munkát végeznek a szellemi tulajdon védelmében, és fontos szerepet játszanak a magyar innováció előmozdításában. A 2025-ös év díjazottjai: a Music Hungary Szövetség, a Dalfutár című műsor, a Hagyományok Háza, a Mezőgazdasági és Ipari Mikroorganizmusok Nemzeti Gyűjteménye (MIMNG), valamint a Nivelco Ipari Elektronika Zrt.
Zöldebb, okosabb, elérhetőbb: A Xiaomi 2024-es ESG jelentése
A Xiaomi Corporation (a továbbiakban „Xiaomi” vagy „Vállalatcsoport”), a világ egyik vezető fogyasztói elektronikai és okoseszközöket gyártó vállalata, bemutatta hetedik éves környezeti, társadalmi és vállalatirányítási (ESG) jelentését.
Digitális igazság vagy illúzió? – Védekezés a deepfake ellen
Az internetes térben egyre súlyosabb problémát jelent a deepfake technológia térnyerése, amely mesterséges intelligencia segítségével hoz létre megtévesztő képeket, videókat és hanganyagokat. A technológia fejlődésével egyre nehezebb megkülönböztetni a valós és a mesterségesen generált tartalmakat, ami komolyan rontja az online információkba vetett bizalmat.
Tízből kilenc mozilátogató fontosnak tartja a korhatár-jelöléseket
A mozilátogatók többsége elégedett a filmek hazai korhatár-besorolási rendszerével, és úgy véli, ez hatékony eszköze a gyermekek védelmének – derül ki a Nemzeti Filmiroda és a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) közös kutatásából. A felmérésből az is kiderül, hogy a magyarok közel fele nincs tisztában azzal, hogy a korhatár-besorolások csak ajánlások, nem kötelező érvényű előírások.