Hangélménnyel bővítettek néhány Street View helyet
Ma már számos helyet virtuálisan is bebarangolhatunk a világon. 360 fokos panorámaképeken keresztül érezheti azt az ember, mintha valóban az adott helyen barangolna. Már csak a hangok hiányoznak. A legújabb törekvések – bár nem a Google részéről – azonban ebbe az irányba mutatnak.
Egy olasz hallókészülék társaság brit részlege, az Amplifon egy új megoldással rukkolt elő. A vállalat hangdimenzióval bővítette a Street View élményt azáltal, hogy környezeti zajokkal fűszerezték az egyes képsorozatokat.
Számos helyszínt elláttak már különféle hangokkal: a Balboa Parkot San Diegóban, a Place du Palaist Monakóban és a Hapuna strandot Waimea-ban, Hawaiion is.
Az Amplifon nem áll kapcsolatban a Google-lel. Mindez csupán egy webes kísérlet volt részükről, melyet július végére sikerült megvalósítaniuk.
A hangok között olyanok találhatók, melyekkel a való életben is találkozhat az ember, ha az adott helyre látogat. Ilyen például a madárcsicsergés, a hullámok morajlása vagy éppen a harangozás. Az alábbi oldalon ki is lehet próbálni, hogyan hangzik mindez az Amplifon 3 dimenziós hangélményével.
A felhasználók maguk is megalkothatják saját hangélményüket az egyes helyekhez, és ezeket közzé is tehetik. Mindössze annyit kell tenniük, hogy a hivatalos oldalon található előre megalkotott sablonokból létrehozzák a számukra legélethűbbet, a legszimpatikusabb hangélményt.
Forrás: Mashable.com
Kapcsolódó cikkek
- Megkezdi a dunai vízi út fotózását a Google
- A tenger mélyét fotózzák a Google Utcaképéhez hasonló technikával
- Működőképes 3D-s agyszövetet állítottak elő amerikai kutatók
- Milyen egy jó családi fotó?
- Őslénytani leletek 3D-s térképe készül az iharkúti ásatások nyomán
- Indiai történelmi nevezetességekkel bővült a Street View
- Takee 1 – a világ első holografikus mobilja
- Múzeumokban selfie-ztek a Street View kamerái
- Interneten árulják a torkon ragadott Nigella Lawsont ábrázoló képeket
- JAlbum 12.1.9
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az AI új világa: Influenszerek és a reklámipar forradalma
A mesterséges intelligencia robbanásszerűen tört be az élet minden területére, így a reklámiparba is, és mostanra már az influenszerek világát is átalakítja. Az AI alkalmazásával a kis- és középvállalkozások számára is lehetőség nyílik arra, hogy költséghatékony módon, élethű, meggyőző karaktereken keresztül juttassák el üzeneteiket a célcsoportjukhoz. Ez pedig komoly kihívást jelenthet a kisebb követőtáborral rendelkező véleményvezérek számára.
Új HR vezetőt kapott a Schneider Electric dunavecsei okosgyára
Kecskés Krisztinát a Schneider Electric dunavecsei okosgyára, a Duna Smart Power Systems (DSPS) HR vezetőjévé nevezték ki. Feladatai közé tartozik, hogy a folyamatosan fejlődő üzem számára megfelelő szakembereket találjon, támogassa a szervezet fejlődését, és javítson a HR folyamatok hatékonyságán. Emellett stratégiai célja, hogy elősegítse a Schneider Electric azon törekvését, hogy vonzó karrierlehetőségeket kínáljon a fiatal tehetségeknek, és biztosítson számukra szakmai fejlődési lehetőségeket a DSPS-nél vagy akár a vállalatcsoport más területein, legyen szó szakmai előrehaladásról vagy a legmodernebb technikai megoldásokkal rendelkező munkakörnyezetről.
3D-s térkép készül Magyarországról
A HERE, a helyalapú felhőszolgáltató, júliustól kezdve rendkívüli pontossággal és 3D-ben térképezi fel Magyarország egyes területeit, hogy a világ legfejlettebb térképét készítse el. A folyamatot azzal indítják, hogy a legmodernebb technikával felszerelt járműveikkel járják be az utakat, és pontosan rögzítik az útinformációkat, beleértve az útburkolati jeleket és a KRESZ-táblákat is. Az egyértelműen felismerhető HERE autók 3D-ben is rögzítenek, emellett utcaszintű fényképeket készítenek a látványosságokról, üzletekről, benzinkutakról és éttermekről.
Új szakmai díjat kap a hazai televíziós és streaming-iparág
A Magyar Elektronikus Műsorszolgáltatók Egyesülete (MEME) örömmel tájékoztatja, hogy a szervezet kezdeményezésére és tagjai egységes támogatása mellett új televíziós szakmai díjat alapít. A díj célja, hogy elismerje és ünnepelje a hazai televíziós és streaming-iparág legkiemelkedőbb teljesítményeit, mindezt szakmai alapon. Az új díj a magyar televíziós és streaming szakma legjobb alkotóit, produkcióit és sztárjait kívánja kitüntetni, független és szakmai zsűri döntése alapján.
10 Gbps sebesség az Óbudai Egyetemen
Magyarországon az Óbudai Egyetem az első felsőoktatási intézmény, amely a WiFi 7 szabványnak megfelelő, legmodernebb vezeték nélküli hálózatot alakított ki. A Huawei kampusz megoldásának bevezetésével az egyetem egy jövőálló, 10 Gbps sebességű hálózatot hozott létre, amely a jobb hálózati élmény, valamint a hatékonyabb oktatás, kutatás és adminisztráció érdekében működik. Az állandó innováció és átalakítás eredményeként az Óbudai Egyetem úttörő szereplővé vált, új mércét állítva a hálózatfejlesztés terén az európai egyetemek között. A fejlett hálózati technológiák és a magas színvonalú digitális oktatási környezet alkotják az egyetem sikerének alapját.