Steve Ballmer írta a kék halál szövegét
Kiderült, hogy a Microsoft jelenlegi feje írta az eredeti, a 90-es években híressé vált kék halál üzenet szövegét. A tényt Raymond Chen, a vállalat fejlesztője fedte fel múlt héten egy blogposztban, hogy Steve Ballmer írta a végleges verziót.
Ki tudja, miért pont most derült erre fény, mindenesetre most már ezt is tudjuk: Steve Ballmer, a Microsoft jelenlegi vezérigazgatója írta a szöveget a kék halálhoz. Ballmer, aki akkoriban a rendszerrészleg vezetője volt, ugyanis nem találta megfelelőnek a hibaüzenethez szánt szöveget, mely akkor jelent meg, amikor a Windows 3.1-es rendszer nem válaszol. Így elhatározta, hogy ír egy saját verziót.
Néhány nappal később el is küldte e-mailben a saját verzióját, és nagyjából 22 évvel ezelőtt megszületett a kék halál. Ekkor az asztali gépeken, ahogy fentebb is írtuk, Windows 3.1-es rendszer futott.
A híressé vált kékhalál szövegben ott szerepelt a Ctrl+Alt+Del billentyűkombináció alternatíva is, amely egykoron a gép újraindítására is szolgált. Tavaly Bill Gates hibának nevezte a Ctrl+Alt+Dell billentyűkombinációt, valamint azt, hogy ennek használatát rá is kényszerítik az emberekre.
Az egykori Microsoft vezér saját magán kívül az IBM-et hibáztatja, amiért visszautasították annak a gombnak a fejlesztését, melynek megnyomásával egyszerűen végrehajtható lett volna ez a parancs. Eredetileg a billentyűkombináció arra szolgált, hogy a felhasználók bejelentkezzen a Windowsba, valamint ezzel lehetett újraindítani a számítógépet.
Forrás: TheVerge.com
Kapcsolódó cikkek
- Frissülnek a windowsos gépek
- Már nem Bill Gates a Microsoft legnagyobb részvényese
- Biztonsági hiba az Internet Explorerben
- A Windows is autóba ülne
- Megérkezett a OneDrive
- Satya Nadella a Microsoft vezetői székében
- 2015-ben jöhet a Windows 9
- Hogyan tudhatja digitálisan is biztonságban családját?
- Visszatérhet a Start menü
- A Windowx 8.1 ráver a Mac OS X 10.9-re
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Tengerjáró hajózás: Luxusélmény elérhető áron
Néhány éve még csak a luxus szinonimájaként gondoltunk a tengerjárós nyaralásokra, ma viszont az egyik legnépszerűbb utazási formává nőtték ki magukat. Aki egyszer kipróbálja ezt a különleges utazási módot, gyakran újra visszatér. Nem véletlenül: a tengeri hajózás sokkal gyorsabban fejlődik, mint más turisztikai szegmensek, és az előrejelzések szerint 2025-ben minden korábbi évnél többen vágnak bele egy ilyen kalandba.
Amikor a jövő megérkezik: autonóm drónok a csomagszállítás szolgálatában
Ha csomagszállító drónokra gondolunk, sokak lelki szemei előtt futurisztikus képek jelennek meg: lebegő szerkezetek hozzák a megrendelt terméket egyenesen a kertkapuhoz vagy az erkélyre. A valóság azonban ennél jóval árnyaltabb. A legnagyobb kihívás az, hogy ezek az eszközök önállóan, biztonságosan és megbízhatóan tudjanak tájékozódni a gyakran kiszámíthatatlan városi környezetben.
Így nyílik ki a világ a Széchenyi hallgatói előtt
Közel harminc hallgató vett részt a Széchenyi István Egyetemről azon az ötnapos nemzetközi tanulmányúton, amely során bevonatolási, szerszámgyártási és méréstechnikai technológiákkal ismerkedhettek meg Csehországban. A Pannónia Ösztöndíjprogram által támogatott képzés nagy sikert aratott a nemzetközi ipari partnerek körében is, ezért a Járműgyártás és Technológia Tanszék már a program folytatását tervezi.