3D-s technológiával felszerelt oktató laboratóriumot adtak át Szombathelyen
Az EPCOS Elektronikai Alkatrész Kft. anyagi támogatásával szerdán a Suli Művek Program részeként átadták az ország első 3D-s technológiával felszerelt általános iskolai oktató laboratórimát Szombathelyen, a Paragvári Utcai Általános Iskolában.
Takács Balázs, az EPCOS Kft. ügyvezető igazgatója az átadó ünnepség után az MTI-nek elmondta: az EPCOS Kft., mint Szombathely egyik legnagyobb munkáltatója, az oktatás támogatására fókuszáló társadalmi felelősségvállalási programjának részeként száz százalékban finanszírozta a 3D-s oktatóterem felszerelésének költségeit. Hozzáfűzte: a speciális eszközök új dimenziókat nyitnak meg mind a természettudományok, mind a művészettörténet, a rajz, a történelem és az informatika általános iskolai oktatásában.
A szombathelyi általános iskolában most használatba vett 3D-s informatikai eszközöket a világon olyan neves intézményekben is használják, mint az amerikai Stanford és a Columbia Egyetem, egyre jobban elterjedt Európa patinásabb iskoláiban, Magyarországon azonban eddig csak néhány egyetem rendelkezett ilyen eszközökkel.
A Leonar3do eszköz amelyet egy 29 éves magyar feltaláló, Rátai Dániel fejlesztett ki, új távlatokat nyit meg a természettudományok szemléltető oktatásában, a diákok pedig a virtuális valóság eszközeinek segítségével fedezhetik fel például a reáltárgyak világát.
Az EPCOS Kft., amely a TDK konszern tagja, Szombathelyen egy középiskolával együttműködve részt vesz a helyi automatikai technikus képzésben, és mint a Nyugat-Pannon Járműipari és Mechatronikai Központ egyik alapítói hozzájárulnak ahhoz is, hogy a Nyugat-magyarországi Egyetemen 2015-ben elinduljon a helyi nagyvállalatok és az egyetem együttműködésében a szombathelyi gépészmérnök-képzés.
Az EPCOS Kft., amely autóelektronikai alkatrészeket, egyebek között aluminium elektrolit kondenzátorokat, fojótekercseket és zavarszűrőket gyárt, jelenleg 1750 embert foglalkoztat Szombathelyen.
Kapcsolódó cikkek
- Nyílt vizsganap CAD-felhasználók számára
- Ingyenes online képzés az orvosi egyetemen
- Gyermekvédelem: Erotika nélkül kezdődik a tanév
- 3D nyomtatás új utakon az egészségügyben
- Online veszélyek tanévkezdéskor - öt védelmi tipp az ESET szakértőitől
- Kreatív nyári egyetem: non-stop Hackathon
- Hangélménnyel bővítettek néhány Street View helyet
- Alkalmazásfejlesztő nyári iskola indul
- Működőképes 3D-s agyszövetet állítottak elő amerikai kutatók
- Őslénytani leletek 3D-s térképe készül az iharkúti ásatások nyomán
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Stratégiai együttműködési megállapodást írt alá az SAP Hungary és a Gábor Dénes Egyetem
Hosszú távra szóló stratégiai együttműködési megállapodást kötött a hazai üzleti informatikai szektor vezető szereplője, az SAP Hungary, és a sokrétű IT és gazdasági képzési portfólióval rendelkező, innovációban élen járó Gábor Dénes Egyetem. Az együttműködési szerződést az egyetem tanévnyitó ünnepségén írta alá Pintér Szabolcs, az SAP Hungary ügyvezető igazgatója és Dr. Dietz Ferenc, a Gábor Dénes Egyetem elnöke.