Az okostotthon elképzelés egyre inkább valósággá válik
Ahol a Facebook enged be minket
A jövőben nemcsak a technológia alakul át, hanem vele együtt életünk is. Már otthonunk sem lesz a régi, hiszen a fejlődés mindennapjainkra is hatással van. Az okosotthon nem csak egy vágyott világ, már a küszöbön vagyunk, hamarosan pedig az ajtó is megnyílik.
Ahogy az a Piac és Profit Okos üzlet konferenciáján is elhangzott, nem kell már sokat várni arra, hogy otthonuk, vagyis a benne található eszközök is intelligenssé váljanak. Már most is számos okoseszközzel vagyunk körülvévée, innen már csak egy lépés az intelligens okos koncepciója.
A Corning videója is jól mutatja, milyen lehet a jövő, amely nem is tűnik olyan távolinak, látva a jelenlegi technológiai fejlesztéseket.
Az ablakszigető.hu oldal is éppen ezt a témát fejtegeti. A nagy óriáscégek megállíthatatlannak tűnnek, és a fejlesztések szépen lassan mindennapi életvitelünkbe is beszivárognak. Gondoljunk csak arra, hogy a keresőóriás Google felvásárolta a Nest Labot, az okosotthonokkal foglalkozó vállalatot, amely jelentős hatással lehet a vállalat fejlesztési irányaira.
Nos, ma már ott tartunk, hogy Mercedes-Benz autói már képesek kommunikálni a Nest Lab okos otthonainak berendezéseivel, és vannak már olyan karkötők is, melyek megbecsülik, viselője mikor ébred fel, és ennek alapján értesíti a ház több berendezését.
Ha pedig személyi asszisztense van valakinek szüksége, már most sem kell aggódnia. Az Amzonon már kapható az Alexa névre hallgató eszköz, amely tájékoztat a legfrissebb hírekről, forgalmi dugókról, segít eldönteni, milyen ruhát vegyünk fel, vagy elmondja, milyen időre számíthatunk. Bármit kérdezhetünk tőle.
Ismertebb vizekre evezve a Samsung sem maradt ki a sorból, hiszen már ők is megalkották a maguk okos applikációját, mellyel a szintén Samsung gyártmányú háztartási eszközök vezérelhetők távolról.
A Facebook a zár
Egészen elképesztőnek tűnő ötletek is szárnyra kaptak már, többek között egy amerikai cég egy nem mindennapi zárrendszert fejlesztett ki. Maga a berendezés kommunikál az okostelefonnal, és a készülék tulajdonosa döntheti el, ki előtt nyíljon ki az ajtó. A Facebookon lehet meghívót küldeni egy vendégnek, a többiek viszont nem tudnak bejutni.
Ez még csak a kezdet
Már a Corning videójából is feltűnik, hogy nem csupán az eszközök alakulnak át, hanem maga az épület is. A falak és a nyílászárók is egészen más szerepel töltenek majd be. A lámpa mint olyan, már nem létezik, helyette maga a fal vagy a plafon lesz a fényforrás, vagy például az ablak használható kivetítőként a beépített napelemeknek köszönhetően.
Kép: dvice.com
Kapcsolódó cikkek
- A Samsung az okos otthonok piacán terjeszkedik
- Nem lehet majd Facebook és Google fiókkal bejelentkezni a Flickrbe
- Vércukorszintet mérő divatos kiegészítők fejlesztésén dolgoznak
- A jövő okos otthona a Samsungtól
- Megszűnik a Facebook és Google-belépés a Yahoo szolgáltatásainál
- A magyarok félnek, hogy megfigyelik őket
- A Google többet tud rólad, mint az állam
- Az Android kerekedhet felül a 2013-as tabletháborúban
- Aggódik a Google a Samsung-dominancia miatt
- Csökken az Apple részesedése a táblagéppiacon az idén
Prim.hu - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Szembarát kijelző és intelligens funkciók az MWC egyik sztárjától
A TCL, a kijelző-innovációk globális éllovasa, büszkén jelenti be, hogy az MWC 2025 során bemutatott TCL NXTPAPER 11 Plus tablet Európában is elérhetővé vált.
10 Gbps sebesség az Óbudai Egyetemen
Magyarországon az Óbudai Egyetem az első felsőoktatási intézmény, amely a WiFi 7 szabványnak megfelelő, legmodernebb vezeték nélküli hálózatot alakított ki. A Huawei kampusz megoldásának bevezetésével az egyetem egy jövőálló, 10 Gbps sebességű hálózatot hozott létre, amely a jobb hálózati élmény, valamint a hatékonyabb oktatás, kutatás és adminisztráció érdekében működik. Az állandó innováció és átalakítás eredményeként az Óbudai Egyetem úttörő szereplővé vált, új mércét állítva a hálózatfejlesztés terén az európai egyetemek között. A fejlett hálózati technológiák és a magas színvonalú digitális oktatási környezet alkotják az egyetem sikerének alapját.
Egy könyv, amit a Facebook alapítója szíve szerint betiltana
Sarah Wynn-Williams, a Facebook (jelenleg Meta) korábbi globális közpolitikai igazgatója, nemrégiben megjelentette "Careless People: A Cautionary Tale of Power, Greed, and Lost Idealism" című könyvét, amelyben részletesen bemutatja a vállalatnál szerzett tapasztalatait és a cég belső működését.
Új érintés nélküli fizetési megoldás magyar kereskedőknek
A Global Payments bevezette a Tap to Pay funkciót Magyarországon, amely lehetővé teszi a helyi kereskedők számára, hogy iPhone készüléken keresztül, a GP tom alkalmazás segítségével egyszerűen és biztonságosan fogadjanak el érintés nélküli fizetéseket.
A Budapest SmartFest új korszakot nyit a filmművészetben
A Budapest SmartFest nemzetközi filmfesztivál immár másodszor hozza el a világ legérdekesebb, mesterséges intelligenciával és okostelefonokkal készült filmjeit, bemutatva, hogyan formálja a technológia a vizuális kultúrát és a filmművészetet. A fesztivál közel negyven ország alkotásait vonultatja fel Kanadától Indiáig, Kínától Európáig, tükrözve egy globális kreatív forradalmat, amelynek középpontjában az AI áll – bár a technológia mögött mindig az emberi kéz és szellem munkálkodik.