Közös fejlesztés a Neptun és az SAP szoftverek gyártóitól
Új modulokat dobtak piacra a Neptun Egységes Tanulmányi rendszerhez. Az SDA Informatikai Zrt. és az SAP Hungary Kft. közös fejlesztéseinek köszönhetően a Neptun képes a kancelláriarendszer működésének teljeskörű támogatására a felsőoktatási intézményekben.
Az SDA Informatikai Zrt. és az SAP Hungary Kft. közös fejlesztésbe fogott, melynek eredményeként új modulokat mutattak be a Neptun tanulmányi rendszerhez. A három új modul célja, hogy olyan komplex, integrált menedzsment megoldást valósítson meg, amely a tanulmányi rendszer mellett alkalmas a gazdálkodási, a HR, és a vezetői információs folyamatokat egységes informatikai keretben kezelni.
Segítségükkel egyszerűbbé válik például a hallgatói önköltségszámítás, a pénzügyi keretfelhasználás tervezése, ellenőrzése, a nagy mennyiségű részletes adatból származó döntéstámogatás, az intézményekben lévő számtalan mutatószám ellenőrzése is.
Hatékonyabbá lesz az intézmények működtetése
Az új modulok létrehozását intézményi és szabályozói változások egyaránt indokolták. A Neptun rendszerhez fejlesztett SAP platformú új modulok biztosítják a menedzserszemléletet, az átláthatóság növekvő igényének, az államháztartási törvénynek való megfelelőséget.
Az SDA Zrt. fejlesztette Neptun Egységes Tanulmányi Rendszert 40 hazai felsőoktatási intézmény használja, főként tanulmányi adminisztrációs feladatok, és a hozzájuk kapcsolódó pénzügyek kezelésére.
A felsőoktatási piacon az SAP sem ismeretlen szereplő. Üzleti szoftverei több magyar egyetem gazdálkodását segítik, és tíz intézményben oktatják az SAP szoftverek használatát. Felsőoktatási programjába (University Alliances) a legutóbbi hónapokban a Debreceni Egyetem és a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola csatlakozott.
Kapcsolódó cikkek
- A SUSECon 2014 éves konferencián számos újdonságot bemutattak
- Mobilokra szánt megoldáscsomagot mutatott be a Symantec
- Az IFS útjára indította az IFS-in-a-Box terméket
- A komplexitás egyszerűsítése az SAP víziója
- ABB-robotok a Royal Caribbean új Quantum Class hajóinak fedélzetén
- A ZTE nagyobb figyelmet szentel a magyar ügyfeleknek
- Megjelent az AIDA64 4.60-as verziója
- A SUSE megoldásai elérhetők a SAP HANA platformon
- Valós időben reagáló vállalatok az Oracle Database In-Memory erejével
- NetIQ PlateSpin Forge 4: jolly joker az informatikai szolgáltatások védelmére
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Mától Magyarországon is Ayvens néven működik a legnagyobb hazai flottakezelő
Ayvens márkanév alatt folytatja tevékenységét hazánk legnagyobb flottakezelője és mobilitási szolgáltatója, az ALD Automotive | LeasePlan. Az új márka létrejöttének előzménye, hogy 2023 májusában a Societe Generale csoporthoz tartozó ALD Automotive felvásárolta a LeasePlant, az integráció egyik fontos lépéseként pedig immáron Magyarországon is Ayvens néven folytatja működését a vállalat. Az Ayvens világszerte 42 országban 3,4 milliós flottát üzemeltet, melyből több mint 550 000 elektromos meghajtású. Magyarországon az Ayvens közel 3000 ügyfele részére nyújt mobilitási megoldásokat, és összesen mintegy 33000 járműből álló flottát kezel.
Együttműködési megállapodást jelentett be a SentinelOne és a Lenovo
Többéves együttműködést jelentett be a SentinelOne és a Lenovo, amely keretében Lenovo felhasználók millióinak teszik elérhetővé világszerte a mesterséges intelligencia által vezérelt végpont alapú biztonságot. A Lenovo a SentinelOne iparágvezető Singularity Platformját és generatív AI funkcióit (Purple AI) építi be új PC-ibe, valamint olyan frissítéseket kínál a felhasználóknak, amivel bővíthetik a ThinkShield biztonsági portfólióját és autonóm módon védhetik meg az eszközöket a modern támadásoktól.
Magyar biotech startup került be az AWS globális AI programjába
Az Amazon Web Services (AWS) bejelentette, hogy a mesterséges intelligenciával rákellenes megoldásokat kutató biotech céget, a Turbine-t, egyetlen magyarként beválasztották az AWS Global Generative AI Accelerator 10 hetes programjába, amelybe globálisan mindössze 80 vállalkozás került be idén.