Lassan ébredezik a Gmail Kínában
Négy nap kimaradás után kezd ébredezni a Gmail Kínában. Bár fennakadások még mindig vannak, és sokak számára még mindig nem elérhető, már nincs teljesen blokkolva a szolgáltatás.
Ahogy arról mi is beszámoltunk, blokkolták a Google levelezőrendszerét, a Gmailt Kínában. Több nap kihagyás után azonban december 30-án megindult a forgalom a szolgáltatás használatát illetően.
A kínai Gmail felhasználók lassan kezdik visszanyerni hozzáférésüket fiókjaikhoz, ám még mindig sok fennakadás van. A teljes helyreállítás folyamatos munkát igényel, így vannak olyan felhasználók, akik még mindig problémákkal küzdenek a bejövő üzenetek fogadásánál, illetve sokak számára még mindig nem elérhető fiókjuk. A Google Transparency Report azonban enyhe kiugrást mutat a forgalomban, ami már jó jelnek tekinthető.
A Google kapcsolata nem volt felhőtlen Kínával az elmúlt fél évben, és számos cég szolgáltatásában zavarok voltak tapasztalhatók. Hua Chunying, a kínai külügyminisztérium szóvivője azonban arról beszélt, nem tud ilyen megszakításokról, és az ország továbbra is nyílt, átlátható és tisztességes környezetet biztosít a külföldi vállalkozásoknak. A probléma jelenetkezésekor a Google is ellenőrizte saját hálózatát, azonban elmondásuk szerint náluk semmilyen probléma nem volt.
Forrás: Techspot.com
Kapcsolódó cikkek
- Blokkolták a Google Gmail levelezőprogramját Kínában
- Gmailben is lehet szerkeszteni a Microsoft Office dokumentumokat
- Jelentősen átkozmetikázták a Gmail Android verzióját
- Yahoo és Outlook támogatást kap az androidos Gmail alkalmazás
- Blokkolták az Instagramot Hong Kongban
- Nem kell Google+ profilt létrehozni az új Gmail-fiókhoz
- Ellenőrizze, hogy e-mail címe szerepel-e az ötmillió feltört Gmail-fiók között!
- Már nem latin karakterekkel is hozhatunk létre Gmail-fiókot
- A Gmaillel bukott le egy szexuális zaklató
- Már 71 nyelven érhető el a Gmail
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Real Madrid az első klub, amely átlépte az 1 milliárd eurós bevételt
A Deloitte Football Money League 2025-ös jelentése rávilágít arra, hogy a legnagyobb futballklubok a 2023/24-es szezonban jelentős bevételnövekedést értek el, és a Real Madrid lett az első klub, amely átlépte az 1 milliárd eurós álomhatárt. A csapatok pénzügyi sikerét a pályán elért eredményeik, stadionfejlesztések és a jól megtervezett kereskedelmi stratégiák tették lehetővé. A Premier League csapatai továbbra is az élvonalban szerepelnek a bevételi rangsorban, míg a női futball is kiemelkedő növekedést mutat, jelezve a sportág egyre nagyobb népszerűségét és piaci értékét.
Hazai színpadon az IIOT – Nemzetközi informatikai diákolimpia Budapesten
2025. március 9-én került sor a Budapesti Fazekas Mihály Gimnáziumban a Kódkupa idei döntőjére, ahol Magyarország legtehetségesebb középiskolás programozói mérték össze tudásukat. A Kódkupa egyúttal válogatóversenyként is szolgál a Nemzetközi Informatikai Csapat Diákolimpiára (IIOT), amely idén Magyarországon, 2025. május 30. és június 3. között kerül megrendezésre.
Megalakult a Kyndryl Institute
A mai gyorsan fejlődő digitális gazdaságban a vezetők egyre komplexebb kihívásokkal szembesülnek, miközben a technológia folyamatosan változik. A The Kyndryl Institute célja, hogy változatos nézőpontokkal és cselekvésre ösztönző meglátásokkal támogassa a felsővezetőket a legfontosabb aktuális kérdésekben, mint például a mesterséges intelligencia hatásai, szabályozások, kibervédelem, IT-modernizáció és más kulcsfontosságú témák. Az iparági vezetők, start-up közösségek, civil társadalom és akadémiai szakértők bevonásával a The Kyndryl Institute azon dolgozik, hogy segítse a stratégiai döntéshozatalt és ösztönözze az innovációt világszerte.
Kiskorú influencerek a közösségi médiában
A mai világ véleményformálói az influencerek, akik gyakran márkanagykövetekként működnek, és ismertségükre alapozva építenek pénzügyi modelleket. De miért bízzuk éppen az online média szereplőire, hogy eligazítsanak bennünket az élet különböző területein, legyen szó egészséges életmódról, gyereknevelésről vagy öltözködésről? Ezt a kérdést teszik fel az NMHH Podcast gyermekek online biztonságával foglalkozó nyolcadik adásában Aczél Petra kommunikációkutató, az NMHH Médiatudományi Intézetének kutatásvezetője és Guld Ádám médiakutató, a Pécsi Tudományegyetem egyetemi docense.
A Széchenyi-egyetem megszerezte a legmagasabb szintű drónengedélyt
A győri Széchenyi István Egyetem könnyű pilóta nélküli légijármű-rendszerekre vonatkozó üzemeltetési tanúsítványt szerzett, így első felsőoktatási intézményként egész Európában megszerezte a 2021-ben bevezetett, az európai drónszabályozás alapján kiadható legmagasabb szintű engedélyt. A légiközlekedési hatóság az egyetem alkalmasságát értékelve megállapította, hogy az készen áll a biztonságos üzemeltetésre és rendelkezik a szükséges kompetenciákkal. Az engedély különleges jelentőséggel bír, mivel az EU-ban csupán mintegy 30 UAS-üzembentartó rendelkezik ilyen LUC (Light UAS Operator Certificate) tanúsítvánnyal a regisztrált 1,8 millió között.