Hogyan szerezzen egy startup befektetőt?
Még várja a startupok jelentkezését a Seed Star Battle, melynek célja, hogy nemzetközi juttatási csomaggal segítse az innovatív magyar vállalkozókat.
A döntősök a külföldi befektetők megszólításához, továbbá az ehhez szükséges finanszírozási, jogi és üzleti információkhoz juthatnak hozzá a hazai és nemzetközi szakértők vezetésével zajló felkészítés során. Emellett gyakorlati segítséget kapnak a pitchelés, az üzleti terv készítés, a marketing és a validálás területein is.
További előny, hogy a startupok kapcsolatba léphetnek nemzetközi üzleti és kockázati tőkebefektetőkkel, tapasztalt vállalkozókkal, így az innovátorok nemzetközi hálózatot építhetnek a verseny során. A workshopot követően 2015. április 30-án rendezik a döntőt, amelyen nemzetközi zsűri előtt bizonyíthatnak a csapatok. A Seed Star Battle fődíjának megnyeréséhez a szakmai zsűri többek között az ötlet eredetiségét, a piacra jutási potenciált, a célcsoport felvevőképességét és az üzleti modell helytállóságát vizsgálja.
Kapcsolódó cikkek
- A Budapest Bank díjazta a legjobb vállalkozói honlapokat
- Magyarország uniós mobil útinformra pályázik
- Egymillió ember életét könnyítheti meg a Singularity University pályázatával
- Rekordszámú induló a a Sony World Photography Awardson
- Pályázat háromdimenziós nyomtatási technológiával készülő műalkotásokra
- A legjobb női startupok gyűlnek össze a magyar fővárosban
- Újra innovációs forráshoz jutnak az informatikai vállalkozások
- Képzőművészeti pályázatot hirdetett a Sziget fesztivál
- Az MVM NET Zrt. megkezdte a pályáztatást az LTE450 hálózat kiépítésére
- Minden hazai vállalkozás indulhat az InnoMax Díjért
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja
A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, „STEMpont” komplex pályaorientációs és tehetséggondozó program (NTP-STEM-23) megvalósítására kiírt pályázatán az ELTE Informatikai Kar 20 millió forint, a Természettudományi Kar pedig csaknem 18 millió forint támogatási összeget nyert el.
24. alkalommal lehet jelölni a reáltárgyak legjobb oktatóit a Rátz Tanár Úr Életműdíjra
Az Alapítvány a Magyar Természettudományos Oktatásért 2024-ben is várja a jelöléseket a Rátz Tanár Úr Életműdíjra, amelyet immáron 24. alkalommal ítélnek oda olyan tanároknak, akik különösen sokat tettek a hazai reáloktatásért.
Új szelek fújnak a nagyvállalatoknál IT fronton
Habár az utóbbi években csökken a keresleti nyomás az IT munkaerőpiacon, a jó technológiai szakemberekre továbbra is egyre nagyobb szükség van. Ozorai Dénes, a K&H IT vezetője szerint ugyanis ma már szinte minden üzleti igény valamilyen IT megoldást kíván.
A 2024-es év legjobb videós hirdetéseit keresi az IAB Hungary
Második alkalommal hirdeti meg pályázatát az IAB Hungary Digitális videó Munkacsoportja, amelyen a 2024-es év legkiemelkedőbb videós hirdetéseit díjazza több kategóriában is.
50 millió forint értékben jutott digitális eszközökhöz 255 rászoruló család és közintézmény
Több mint hatszáz pályázó, 255 nyertes pályázat és többszáz digitális eszköz. Ez a mérlege a Magyar Vöröskereszt és a Yettel 3 évvel ezelőtt indított közös programjának, amely a szociálisan rászorulók digitális felzárkóztatásának támogatására indult. Az elmúlt három évben mobiltelefonra, tabletre, laptopra, perifériás eszközökre és szoftverekre lehetett pályázni. Iskolakezdéskor ezek az eszközök különösen nagy segítséget jelentenek a tanulási nehézséggel küzdő vagy súlyosan mozgáskorlátozott gyerekeknek és az őket nevelő családok számára, a legtöbb nyertesnek ugyanis korábban még soha nem volt hasonló eszköze.