Újra indul a Tanulóknak.hu és a Kreszfelfrissítő.hu oktatóprogram
A Nemzeti Közlekedési Hatóság idén újra elindítja közlekedésbiztonsági akcióprogramját, a Tanulóknak.hu és a Kreszfelfrissítő.hu -t. A program legfőbb célja a közlekedési kultúra javítása és a balesetek számának csökkentése.
Idén is lesz közlekedésbiztonsági oktatóprogram a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium megbízásából. A gépjárművezetők részére készített e-learning oktató anyagok mellett az idén nagy hangsúlyt fektet a hatóság a gépjárművekkel szemben védtelen gyalogosokra és kerékpárosokra, a gyermekbalesetek megelőzésére és kiemelten a biciklis társadalom képzésére.
A kerékpáros kultúra fontos része a közlekedésnek, ám sajnos kevesen vannak tisztában a KRESZ kerékpárosokra vonatkozó, folyamatosan megújuló szabályaival. A gyalogosok és kerékpárosok védtelenségét tükrözi, hogy 2014-ben a közúti balesetben életét vesztett 611 személy közül 224-en az előbbi csoportokból kerültek ki. Az Európai Unió kiemelt célja, hogy a 2001. évi adatokhoz képest legalább 50%-kal csökkentse a halálos kimenetelű közlekedési balesetek számát. A küldetés nehéz, de különböző módszerekkel, ezen belül is kiemelten a szabályok folyamatos megismertetésével és betartatásával elérhetőek a kívánt eredmények.
A Kreszfelfrissítő.hu projekt fejlesztői olyan korszerű tananyagot dolgoztak ki, amely a közlekedésben részt vevő felnőtteknek naprakész tudást nyújt, illetve segít felfrissíteni már meglévő ismereteiket. A Tanulóknak.hu online képzéseinek segítségével pedig a fiatalok is elsajátíthatják a legfrissebb szabályokat, így felelős tagjai lehetnek a gyalogos és kerékpáros társadalomnak, de emellett felvilágosítást kapnak az életkorukból adódóan számukra elérhetővé váló járművezetői képzésekről is.
Az idei év újdonsága, hogy a Tanulóknak.hu külön évfolyamokra bontott tananyaggal teszi még inkább személyre szabottá a képzést. Az általános iskolák elsős diákjai számára hangos oktató anyag készült, melyet szülői, nevelői segítséggel könnyebben elsajátíthatnak a gyerekek. A program során 2015. június 15-ig ingyenesen bocsátják rendelkezésére az e-learning tananyagokat és módszertani segédanyagokat a köznevelési intézmények pedagógusai, tanulói és a felnőtt lakosság számára.
A képzések bármelyikét sikeresen elvégző személyek számára a jogszabályi (pl. életkori) feltételek teljesülése esetén névre szóló e-kuponkód segítségével, internetes távoktatási formában ingyenesen elérhetővé válik az AM, A, A1, A2 vagy B kategóriás hatósági elméleti képzés valamelyike. Akik pedig már rendelkeznek vezetői engedéllyel, azok a teljes elméleti tananyag átismétlésére használhatják ezt a lehetőséget.
A projektben résztvevő köznevelési intézmények ezúttal is megyei és országos szinten versenyeznek egymással annak alapján, hogy hány diákjuk, pedagógusuk végezte el a tanfolyamokat. A legjobban teljesítő (minden megyéből két intézmény) értékes közlekedésbiztonsági csomagot kap.
Kapcsolódó cikkek
- Újra indul közlekedésbiztonsági oktató program a weben
- Online képzési programot indít a NIH
- Online oktatást indít a LeasePlan a biztonságosabb vezetésért
- Rendhagyó tanórákat tartottak a Telenor munkatársai
- Megvannak a Digitális Közösség Program első diákjai
- Konzultáció a teljes szélessávú lefedettségért
- Még mindig sokan nem használják az internetet
- Már tízezer nagyi az interneten
- Indul a Sulinet+ program
- A Google kampányol, hogy Indiában több nő használja az internetet
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Mi leszek, ha felnőtt leszek?
Már csak egy hónapjuk van az idén érettségiző – vagy már korábban érettségizett – diákoknak, hogy megjelöljék, hol szeretnének továbbtanulni 2025 szeptemberétől. Ez a döntés elsősorban a sikeres karrier kezdetéről, és nem a szak és az egyetem kiválasztásáról szól!
Egy győri középiskolának fejlesztettek hibabejelentő alkalmazást a Széchenyi-egyetem hallgatói
A projektalapú oktatás keretében tavasszal útjára indított program részeként a Széchenyi István Egyetem hallgatói hibabejelentő applikációt készítettek a Győri SZC Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Technikum és Kollégium számára. Az ötletet a középiskola diákjai szállították, amit az egyetemisták csapatmunkában valósítottak meg.
Betekintés az ELTE Informatikai Kar világába
Az ELTE Informatikai Kara (ELTE IK) hazánk egyik élenjáró informatikai képzést nyújtó felsőoktatási intézménye, 2025. január 17-én ismét kitárja kapuit a felvételi előtt álló, informatika iránt érdeklődő diákok és szülők részére.