iBlue: okostelefonnal vezérelt kulcs- és távirányítómentes megoldások
Budapesten mutatta be okos kaputechnikai kiegészítőjét és indításgátló termékét az iBlue. A Bluetooth Smart technológián alapuló megoldásokat fejlesztő cég rövid időn belül a gyorsan növekvő okos otthon piaci szegmens meghatározó szereplője kíván lenni.
Okostelefonnal vezérelhető autó biztonságtechnikai és a kaputechnikában használatos hagyományos távirányítók kiváltására hivatott két új terméket mutatott be a svájci központtal és magyarországi gyártási helyszínnel dolgozó okos otthon termékeket fejlesztő iBlue.
Az iBlue Smart Gate és az iBlue Immobilizer a bankkártyáknál használt, 128 bit erősségű titkosítási eljárást alkalmazza a mobilkészülékek és az iBlue eszközök közötti kommunikáció titkosítására. A Smart Gate-be integrált, az Apple által kifejlesztett iBeacon technológiának köszönhetően a kapu megközelítésekor automatikusan felugró értesítés segíti az applikáció kényelmesebb és egyszerűbb kezelését. A termékekhez ingyenesen letölthető applikációk (iBlue Smart Key, iBlue Immobilizer) mind a három nagy mobil platformra – iOS, Android és Windows Phone - elérhetők. A közeljövőben az iBlue termékek a folyamatosan teret nyerő viselhető okoseszközökről is vezérelhetőek lesznek.
A többségi magyar tulajdonban lévő, 2013-ban alapított cég még az idén új termékkel bővíti portfólióját, 3-5 dolgozóval növeli jelenlegi 20 alkalmazottból álló csapatát, valamint befektetői segítséggel újabb fejlesztésbe kezd - közölte Hanák Attila, az iBlue AG magyar-svájci vállalatvállalat cégvezetője.
A vezető elmondta, hogy a vállalat egyelőre két Bluetooth Smart technológián - a 2013 óta megjelent okostelefonok mindegyike rendelkezik ilyennel - alapuló terméket, okostelefonnal vezérelhető autóbiztonság-technikai (indításgátló) és kaputechnikai (ajtó- és kapunyitó) kiegészítőt fejlesztett ki. Ezekből idén a tervek szerint 20 ezer darabot értékesítenek, így a cég első árbevétele elérheti a 3 millió eurót.
A vállalat elsősorban Magyarországon, az Egyesült Királyságban és Németországban terjeszkedik, célja egy több, külön megvásárolható részből összeállítható okosotthonrendszer kialakítása.
A termékek bruttó fogyasztói árai: iBlue Smart Gate: 149 euró, iBlue Immobilizer: 149 euró
Kapcsolódó cikkek
- 2014-ben felére csökkent az Androidra letöltött kártevő programok száma
- Ingyen letölthető az MS-DOS mobil
- Mandela-applikációt mutattak be Dél-Afrikában
- Az idén 40 ezer csekket fizettek be a posta mobilalkalmazásával
- Új magyar app lehet a mobil randi guru
- SM 2015: kórházzá válik az okostelefon
- Jelnyelv oktató mobilalkalmazás nyerte az 1app alkalmazásfejlesztő versenyt
- Mobilalkalmazással hívja fel a figyelmet a tartalmas együttlétre a Durex
- Androidra szánt mobilalkalmazást mutatott be a Kaspersky
- Pénzküldés funkcióval bővült a Facebook Messenger
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Alapjaiban alakul át a munkaerőpiac szerkezete
A magyar munkaerőpiac közelít a teljes foglalkoztatottsághoz, mely a következő években számos további kihívás elé állítja a gazdaságot. A munkaerőpiacra ható globális trendek, a digitális átmenet és az új technológiák pedig alapvetően formálják át a munka világát. Az automatizáció, a mesterséges intelligencia (AI) és a digitális megoldások egyre inkább átalakítják a munkahelyeket és a munkavégzés módját. A külföldi munkavállalók szabályozott keretek között történő alkalmazása pedig lehetővé teszi a vállalatok számára a globális munkaerőpiac lehetőségeinek kihasználását – vázolta fel a jövő munkaerőpiaci kihívásait és lehetőségeit Mihályi Magdolna, a Jobtain HR Szolgáltató ügyvezetője.