Navigációs specialistákat képez az NNG
Mától egy hónapig jelentkezhetnek az utolsó féléves hallgatók az iGO Navigációt fejlesztő NNG fél éves fizetett gyakornoki programjára. A program során a jelentkezők rotációs rendszerben ismerhetik meg a navigáció fejlesztésének speciális területeit. Az NNG célja, hogy a programot elvégző diákokból olyan szakemberek váljanak, akik több területet átlátva képesek kezelni a navigációs iparág kihívásait.
Ezt felismerve NNG Gear Up Program néven hirdet gyakornoki programot a navigáció-fejlesztő, ahova a kiválasztás alapján a legjobb hat szoftverfejlesztő hallgató nyerhet felvételt. A gyakornokok ezután a rotációs rendszernek köszönhetően több csapat munkafolyamataiba láthatnak be a képzés során.
A program hat hónapja alatt a résztvevők megismerhetik az NNG specialista csapatait, akikkel az iGO Navigáció fejlesztésének olyan különleges területein dolgozhatnak, mint a 3D vizualizáció, hangvezérlés, vagy éppen a jövő okos autóinak rendszerei. Az ország egyik legjobb fejlesztői csapatában a program minden állomásán egy mentor segíti a fiatalokat, hogy a legtöbbet tudják kihozni magukból és a programból. Mint a csapatok egyenértékű tagjai, a résztvevők ugyanazokat az előnyöket élvezhetik, mint bárki más az NNG-nél, mind fizetés, mind a munkaeszközök terén a cég díjnyertes irodájában. Ami talán a legfontosabb, hogy akik sikeresen teljesítik a programot garantáltan állásajánlatot kapnak az NNG-től.
A programba egy több lépcsős felvételi folyamaton keresztül lehet bejutni, ahol a tanultakon kívül a szakma iránti elköteleződés is fontos, így nem a jegyek határozzák meg a bejutást, hanem az a tudás, amit esetenként az iskolai teljesítésen felül szereznek a hallgatók. Az NNG Gear Up Program részleteiről és a jelentkezés módjáról az NNG weboldalán lehet bővebben olvasni.
Kapcsolódó cikkek
- mateking.hu: matektanulás szórakozva
- Javulást hozott az iskolai eredményekben az okostelefon tiltása Angliában
- Régészeti térinformatikai labort adtak át Esztergomban
- 5+1 dolog, amiért a hazai informatikus oktatás reformja nem várhat holnapig
- Google-használat az érettségin - nem is olyan egyszerű
- Elindult a Telenor Hipersuli oktatási programja
- Barracuda NG Firewall tűzfal új funkciókkal és frissítésekkel
- Félmillióan töltötték le az iGO SzülinAppot
- A Lenovo segíti az easyMaths munkáját
- Robotdarut programoznak 24 órás versenyen
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A mesterséges intelligencia korában a mérnöki tudás nagyobb biztonságot ad a munkaerőpiacon
A példátlan ütemű technológiai fejlődés és a mesterséges intelligencia korában a jövőbiztos tudás iránti igény felértékelődik. A munkaerőpiaci jelentések szerint a technológiai szektorban az AI specialisták mellett azok a szakemberek a legkeresettebbek, akik mérnöki tudással is rendelkeznek. A széleskörű, szoftveres és hardveres tudást ötvöző mérnökinformatikus képzések ezért kiemelten fontosak. Hazánkban a fiataloknak ezen a területen kivételes lehetőségeik vannak, ugyanis olyan intézményt is választhatnak, ahol többek között nyelvtechnológiára specializálódhatnak, és később akár az első magyar nyelvi modell fejlesztésébe is bekapcsolódhatnak.
Drónszolgáltatásokat nyújtó vállalkozással erősítette meg kapcsolatát a Széchenyi-egyetem
Évek óta meglévő partnerséget erősített meg a Széchenyi István Egyetem és a komplex távérzékelési szolgáltatásokat nyújtó Drónkuckó január 15-én. A dróntechnológiai képzéseket, hallgatói tudományos munkák támogatását és nemzetközi pályázatokat érintő együttműködési megállapodást az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kar vezetése és a cég képviselői az intézményhez tartozó Smart Farm tangazdaságban írták alá.