Egy üzenettel padlóra küldhetjük az iOS-t
Egy szöveges üzenettel hazavághatjuk iPhone-unkat. Nem vicc, tényleg érdemes figyelni.
Kiderült, hogy néhány karakter padlóra küldheti az iOS-t. Az iMessagesben elég néhány speciális karaktert beírni, és máris annyi a rendszernek. A MacRumors számolt be az esetről, akik egy képet is közzétettek a hibáról.
Speciális jelekről és arab karakterekről van szó. Szerencsére nem kell végleg búcsút mondanunk az operációs rendszernek, de a kezelőfelület újraindulását eredményezi. Akárhányszor megkapjuk ezt az adott karaktersort, annyiszor töltődik újra az iMessage.
Szerencsére véletlenül ilyen karaktereket nem lehet csak úgy beírni, így nem kell attól tartani, hogy bárkinek is hazavághatjuk iMessage-ét és a rendszer újraindul. Dühös áldozatokból azonban akad jó pár, akik már a Twitteren is hangot adtak nemtetszésüknek.
Az Apple ígérete szerint ez ellen egy szoftverfrissítéssel védekeznek majd, mint elmondták, hamarosan érkezik majd az update.
Forrás: Techspot.com
Kapcsolódó cikkek
- Fél napig álltak az Apple szerverei
- Növekvő iPhone, csökkenő iPad eladások
- Az Apple kiterjeszti az iPhone 5-tel kapcsolatos csereprogramjait
- Az Apple a kikapcsolt iPhone-ok helyzetét is bemérné
- Dübörög az iPhone, jön az Apple okosóra
- Kína Tim Cook jóváhagyásával ellenőrzi az Apple termékeit
- Szarvashiba az iOS 8.0.2-ben is
- Komoly hibák az iOS 8 első frissítésében
- Közel 50%-os az iOS 8 elterjedtsége
- Nem ideális választás az iOS 8 iPhone 4S esetén
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A varázslat folytatódik
A kiemelkedő érdeklődésre való tekintettel a Harry Potter™: A kiállítás nyitvatartását a rendezők 2026. június 28-ig meghosszabbították, ezáltal a már eddig is több ezer látogatót fogadó kiállítás továbbra is elbűvöli a rajongókat, kortól függetlenül.
Munka, edzés, város: már nem egyetlen fejhallgatóban gondolkodunk
A fej- és fülhallgatók piaca átalakul: a felhasználók már nem univerzális megoldásokat keresnek, hanem az élethelyzethez illeszkedő eszközöket. A hibrid munka, a sport és a városi közlekedés eltérő technikai igényeket támaszt. Nő a kereslet az otthoni használatra szánt, nyitott hátú fejhallgatók iránt a természetes hangzás és kényelem miatt, miközben az open-ear modellek is terjednek, mert zenehallgatás közben is engedik érzékelni a környezet hangjait.
Digitális hangélmény Bécsben
A bécsi Haus der Musik nem egyszerű zenetörténeti múzeum, hanem kifinomult multimédiás és informatikai élménytér: szenzorokkal, valós idejű adatfeldolgozással és interaktív installációkkal teszi kézzelfoghatóvá a hang fizikáját, a zeneszerzés logikáját és az előadás összetett folyamatait, miközben minden korosztály számára élményszerű, játékos tanulást kínál.
Többkijelzős munkaállomások otthon: hardveres alapok és beállítások
Egy magyar srác filmje a világ legjobb autós diákfilmje lett
Varga Sébastien, a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) frissen végzett second unit rendező szakos hallgatója elnyerte a Nemzetközi Motor Filmdíj (International Motor Film Awards – IMFA) Legjobb Diákfilm kategóriájának fődíját.

