Az első hazai Big Data állásbörze
Az elmúlt hónapokban Budapestre irányult a Big Data világ figyelme, miután a szektor meghatározó cégeitől egymás után érkeztek a magyar vonatkozású hírek.
Budapestre jön a Cloudera és a Hortonworks
Először a Hadoop szállítók között árbevétel terén vezető Cloudera jelentette be, hogy a fővárosban nyitja meg első európai fejlesztő- és support központját, amelyet néhány év alatt 100 fősre tervez növelni. A Cloudera Magyarország irodájának a Bank Center ad otthont, a hivatalosan április óta működő cég már meg is kezdte a toborzást.
Nem sokat késett a válasszal a nagy konkurens Hortonworks sem, aki egy felvásárlással jelent meg a hazai IT térképen. Az alig több mint egy éves SequenceIQ felhőalapú Big Data környezetek menedzselését segítő nyílt forráskódú szoftvereket fejleszt. Az akvizíció lezárulta után a Hortonworks részévé váló csapat továbbra is Budapesten fog dolgozni, és szintén jelentős létszámbővítést tervez.
Egyre keresettebbek a hazai szakemberek
Mindkét cég döntésének egyik meghatározó szempontja a hazai, kiemelkedően jónak számító szakemberi gárda volt, ami jó alapul szolgál a növekedési tervekhez. Azonban már a két vezető Hadoop szállító megjelenéséig is jelentős volt a kereslet itthon a Big Data és data scientist szakemberek iránt.
Ennek egyik forrása az, hogy egyre több magyar startup cég fejleszt globális piacra szánt adatalapú termékeket és szolgáltatásokat. Említésre méltó példa a webes ruházati áruházaknak analitikai megoldásokat szállító Secret Sauce Partners vagy az online csalásfelderítésben utazó Enbrite.ly. Az ígéretes új területekre dinamikus rámozduló startupok mellett egyre aktívabbak a Big Data területén a hazai pénzügyi, távközlési és logisztikai vállalkozások, valamint a belföldi és külföldi ügyfeleket egyaránt kiszolgáló tanácsadó cégek is.
A tavalyi Adattárház Fórum
Állásbörze az adatok szakértőinek
Ezen az egyre élénkebb munkaerőpiacon kínál új lehetőségeket a Data Job Fair, ami összekötő kapocsként működik a munkatársakat kereső cégek és az adatokkal foglalkozó szakemberek között. A Big Data és data scientist specialisták mellett a hagyományosabb adattárházas, BI és adatbányász szakterületekkel is foglalkozó esemény első alkalommal június 2-án délután kerül megrendezésre.
A programban szerepel számos szakmai előadás, így többek között adatokkal foglalkozó neves hazai szakemberek fognak mesélni arról, hogyan találtak rá hivatásukra. A startup világból lehet ismerős a másik fő műsorszám, a HR Pitch Competition, ahol a különböző cégek egy 5 perces minielőadás keretében próbálják majd bemutatni legjobb oldalukat a közönségnek.
Az állásbörze és szakmai est részletes programja a datajobfair.hu weboldalon található meg. A részvétel mindenki számára ingyenes, a szervezők a pályakezdőket és a tapasztalt szakembereket egyaránt szívesen látják.
Kapcsolódó cikkek
- Júniusban jön a Budapest Data Fórum
- Kaliforniai cég vásárolta meg a magyar adatspecialista SequenceIQ-t
- Magyar sikersztori a Big Data piacon
- A CEU új mesterképzést indít üzleti analitika témában
- III. Kínai-Magyar Üzleti Fórum a Piac és Profit szervezésében
- Új zászlóshajó terméket jelentett be az SAP
- IBM MobileFirst: alkalmazások iOS-re
- Új szereplő a hazai Big Data piacon
- A "high-tech humanizmus" szószólója kapta a német könyvszakma békedíját
- Big data lehetőségek Budapesten
Prim.hu - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI
21 cég részesült elismerésben a 2024-es Kiválóan Vezetett Vállalatok díjátadóján
Szeptember 26-án, egy díjátadó gála keretein belül lezárult a Deloitte Private 2024-es Best Managed Companies mentorprogramja, mely a hazai magánvállalatok támogatására és elismerésére jött létre. Az idei év során 8 új cég csatlakozott a magyar, és egyben a nemzetközi Best Managed közösséghez, összesen pedig 21 hazai magánvállalat érdemelte ki a minősítést.
Az európaiak csupán 15%-a tudja, hogyan fordíthatja az AI-t a mindennapi élet javára
A Samsung legfrissebb kutatása* rámutat, hogy az európaiaknak csak töredéke érzi magát biztosnak abban, hogy képes használni az AI-t a mindennapokban. A tíz európai országban, több mint 11 000 résztvevő megkérdezésével végzett felmérés szerint a válaszadók több mint fele szeretné, ha az AI egyszerűsítené az életét (53%), fokozná a szórakozási lehetőségeket és javítaná az életminőséget: a takarítás és az időmegtakarítás a prioritások közé tartozik. A válaszadók 42 százaléka örülne, ha az AI segítené az intelligens otthoni eszközök hatékony összekapcsolódását.
Az űrhajósokat is kisegítő, ötvenéves kézi számítógépet is bemutatnak a Kutatók Éjszakáján
A Neumann Társaság idén is izgalmas programmal várja az érdeklődőket a 2024. szeptember 27-i Kutatók Éjszakáján: a szegedi Szent-Györgyi Albert Agorában található Informatika Történeti Kiállításon az idén 50 éves HP-65-öst, a világ első programozható zsebszámológépét is megismerhetik, amely a hetvenes években még az amerikai űrhajósokat is segítette az Apollo-Szojuz program során.
Szenzációs eredmény a Nemzetközi Mesterséges Intelligencia Diákolimpián
A négy magyar versenyző négy medált szerzett az első olyan mesterséges intelligenciára fókuszáló diákolimpián, amelyen nem csapatban, hanem egyéni versenyzésben mérték össze tudásukat. Az IAIO-t (International Artificial Intelligence Olympiad) az első alkalommal szeptember 8-12. között rendezték meg Rijádban.
Kiváló magyar eredmény a Nemzetközi Informatikai Diákolimpián
Négy magyar diák képviselte hazánkat a szeptember 1-8. között Egyiptomban zajlott Nemzetközi Informatikai Diákolimpián (IOI), ami a legrangosabb informatikai világverseny a középiskolás korosztály számára. A magyar fiatal tehetségek egy arany- és egy ezüstérmet szereztek, egyikük pedig dicséretben részesült. A diákolimpikonok a Neumann Társaság tehetséggondozási programja keretében, az ELTE Informatikai Karának együttműködésével készültek fel a versenyre.