Szíriai hackerek törték fel az amerikai haderő honlapját
Szíriai hackerek megtámadták az amerikai szárazföldi haderő honlapját, és különböző szövegeket jelentettek meg rajta. Az oldal működését később ideiglenesen felfüggesztették - közölte a hadsereg.
A szíriai hackercsoport magára vállalta a kibertámadást. "A parancsnokaitok elismerik, hogy azokat képezik ki, akik ellen titeket küldenek meghalni" - írták a honlapon megjelentetett üzenetükben a hackerek.
A Bassár el-Aszad szíriai elnök rezsimjével rokonszenvező szervezet már többször követett el hasonló akciókat. A szíriai polgárháború 2011-es kezdete óta működő kalózcsoport akciói miatt kárt szenvedtek egyebek mellett az AP és az AFP hírügynökség, a BBC és a France 24 tévécsatorna, továbbá a The New York Times amerikai napilap, illetve a Financial Times és a The Guardian című londoni újságok honlapjai vagy közösségi oldalai.
Kapcsolódó cikkek
- Kínai hekkerek négymillió amerikai munkavállaló adatait szerezték meg
- Ugyanazok lophatták el az amerikai közalkalmazottak és két egészségbiztosító adatait
- Négymillió amerikai kormányalkalmazott adatait lopták el hackerek
- Amatőr dzsihadista állhat a magyarországi honlaptámadás mögött
- Újabb amerikai egészségbiztosító esett hackertámadás áldozatául
- Rendszeresen feltörte utasszállító gépek komputerrendszerét egy hacker
- Hackertámadás érte a német törvényhozás alsóházát
- Célzott kibertámadásokkal hatolnak be a Dél-kínai-tenger körüli országok rendszereibe
- Lebuktak az online bejegyzéseket törlő hackerek
- Románia már kiberháborúban áll
Biztonság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Adókötelezettségek kibertámadás esetén: Az átlátható kommunikáció a kulcs a szankciók elkerüléséhez
Az elmúlt években számottevően emelkedett a vállalkozásokat érintő kibertámadások száma, amelyek komoly fenyegetést jelentenek az adatbiztonságra, és jelentős kockázatot hordoznak a társaságok működésére nézve. Egy esetleges kibertámadás során elveszhetnek olyan kritikus információk, amelyek ellehetetleníthetik az időben történő adóbevallást és adatszolgáltatást, komoly szankcióknak kitéve a vállalkozásokat. A Deloitte szakértői szerint a gyors reagálás, a hatóságokkal való átlátható kommunikáció és az alternatív megoldások alkalmazása jelentősen mérsékelheti a károkat és a bírságok kockázatát.